В очакване на празнични ритничета от нашите сладки ЮНСКИ мъничета. - тема 5

  • 26 692
  • 730
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 627
Аз щом си видях детето се усетих страшно уверена и спокойна. Някак сякаш знаех какво и как трябва да свърша, и че  това ще е най-правилното за моето бебче. Предварително, а и след това доста четях де, и за къпане и за хранене, аз дори в момента пак чета и се подготвям Simple Smile

# 31
  • София
  • Мнения: 160
Привет!

бебчооо, пробвай чая с орехи и босилек. И яж много лимони с мед. Дано се оправиш бързо!

за диоптъра от опита да кажа. Аз съм с -5 и 1 астегматизъм, което си е направо -6. Няма значение само диоптъра, даже никакво значение няма диоптъра. Прави се изследване, в което ти се гледа ретината. Ако някакво нарушение там, тогава се препоръчва секцио.Повечето очни не се занимават и като чуят диоптъра, направо пишат бележка (знам го от позната, която обиколи няколко, за да може да й напише някой, че няма проблем да разжда нормално). Аз обаче попаднах на съвестна, която си ми направи всичко, както трябва и написа, че мога да раждам нормално. Е, аз бях решила друго обаче и съответно си намерих бележка Wink
Мисля, си обаче че ако има лазаерна оперцаия, няма и място за съмнение, тъй като при операцията се коригира точно ретината.

sweety, не знам какво да ти кажа, аз лично няма да се откажа от прегледа при Цолова. Може би е било някакво моментно състояние. На мен предишния път тя ми откри бремеността и след първите няколко прегледа направих при нея и трите скрининга. Съжалявах, че не изражда, винаги се е държала много мило. Даже после ходихме да я запознаем лично с бебето, като направи един месец. Тъй като нямах лекар за раждане, понеже тя ми отказа да говори за раждане преди 30-та седмица, съм и звъняла и за разни консултации по тел. После тя ме изпрати при Ненов в Шейново. Съжалявам, че се е получило така при теб, но все пак най-важното е, че всичко е наред.

за увереността и майчинския инстинкт, не съм имала и капка притеснение. Примерно, ако те е страх да хванеш чуждо малко бебе и се чудиш как да го държиш, твоето просто го вземаш, без да се замсляш. Чела съм много, съветвала съм се много, но все пак решението как да постъпя винаги е било мое.
Единственото нещо, за което мога да кажа, че явно бях неподготвена, е кърменето. Не се справихме с бебчо, дори и кърма не ми тръгна, не си усетих гърдите напрегнати и за миг. Дано този път имаме по-голям успех.

Момичета, за мен почивката започна активно. Бабите и дядовците ще си гледат внучето и ще готвят Simple Smile

# 32
  • Мнения: 5 173
За майчинския инстинкт си говорите, та да се включа и аз. Никога не съм чела книги за майчинството и за това как се отглежда едно бебе. Вярвам в инстинкта и в това, че всяка майка го има, др е въпросът дали ще се вслуша в него, или ще се осланя на съветите на разни баби, лелки, чинки. Никога не съм си задавала въпроса дали правилно правя това или онова, знаех, че аз правя най-доброто за моето дете. Аз слушах инстинкта си и не сбърках.
Първата вечер вкъщи сама си изкъпах детето, таткото поливаше, на второто къпане - ролите се смениха. Никога дъщеря ми не е била къпана от някой др.  
Само се притеснявах за кърменето и дали нещата при нас ще се получат. Дъщеря ми имаше страхотен сукателен рефлекс и засука от раз. И кърмих 2 години. Единствено съпругът ми беше взел книги за бременността, които ми бяха абсолютно скучни и еднообразни, и една не успях да довърша докрай, но там се говореше повече за това, как се развива бебето и какво тр да яде бременната, а не за следродилния период.
Сега притесненията са ми от др естество и дали ще мога да бъда толкова отдадена майка и на второто бебе, колкото бях с дъщеря ми (още повече, че смятам през септември да записвам още 1 магистратура, за да се преквалифицирам).
Добре дошли на новите попълнения. Приятни мигове в тази тема ви желая!

# 33
  • Мнения: 636
И аз съм се захванала с учене и не знам как ще го карам с  ученето и първо бебе  #Crazy . За майчинският инстинкт се надявам да се появи защото съм много боса по въпроса с гледането на бебета , рабира се и аз мисля някоя книжка да си купя ,защото знам , че бебето се къпе храни маже се с разни мазилки масажи някакви се правят ама и аз като повечето първи мами кое как се прави си нямам и идея . newsm78 

# 34
  • Мнения: 178
Ку-ку, привет и от мен и благодаря за темата, Ellle   bouquet

Sweety, супер, че се е оказало напразно притеснението!

бебчоо, много кофти с тази кашлица, ние всички бяхме така, дъщеря ми и мъжът ми кашляха цял месец, на мен малко по-леко ми се размина. Дано при теб мине бързо. За чая с джинджифил - не е чак толкова страшен, всъщност дори се препоръчва много често на бременни при гадене като един от безопасните чайове. Сега се порових - препоръчваната доза за бременни е до около грам свеж корен на ден (ако е на прах по-малко, разбира се). Аз го ценя този чай и го пия чат-пат, като лекарство и като профилактика. Другото, което много ценя е клеевата тинктура. Но ако се влошиш и особено ако вдигаш температура - беж на лекар според мен
 
За мен майчиният инстинкт по-скоро е това да си отдаден и готов да даваш най-доброто от себе си за детето, поставяйки него и нуждите му пред себе си и своите нужди, а не някакво знание, дето ти идва свише с раждането и ти гарантира, че ще вземеш непременно най-правилното решение. И при някои жени е много силно изразен (инстинкта), а при други никакъв го няма. Аз лично обичам да съм информирана и като взимам решения, да ги взимам на база знания и разбиране, а не на "така го чувствам".  Така че, аз чета, доста. Dennni, организират се училища за бременни, там май разясняват основните неща в отглеждането на бебе, провери ако искаш и прецени дали би ти било от полза такова училище. Иначе притесненията ти са съвсем, съвсем нормални  Wink

# 35
  • Мнения: 636
Училищата са доста полезни според мен .Моя много близка позната ходи и след като роди близнаци смея да твърдя че от първият момент се справяше чудесно и бабите слушаха нея вместо тя тях защото сега нещата доста са се променили от преди 20 години примерно. Например едно време бебоците се къпеха направо в коритце  всеки ден , в училището им бяха казали първият месец направо под чешмата , че няма смисел от корита и ала бала и доколкото си спомням тя каза само с вода без шампоан .Запомнила съм защото бебоците са ми племенници и се родиха съвсем наскоро преди 3 месеца и мамата каза , че училището и е било най-голямата помощ и я е накарало да се чувства доста сигурна в това което прави .  Така че според мен който има възможност е хубаво да отиде , аз не мога понеже живея в малък град и при нас такива екстри няма  а няма как да отсъствам повече от 1 ден .

# 36
  • Мнения: 5 173
Те обикновено са веднъж седмично. Аз не съм ходила, не ми беше удобно пътуването за неща, които можеш да прочетеш и вкъщи от интернет, например.

# 37
  • Мнения: 955
_Sweety_, смених термина  Peace.
telmi, добре дошла! Лека бременност и щастлив финал!
бебчоoo, имаше един период, в който доста от мамите тук бяхме болни и доста лекове изписахме. На кратко - инфлуцид, тонзилотрен, осцилококцинум от хомеопатичните. Компреси от извара, мед. Домашно приготвен сироп от мед/пудра захар и черна ряпа; мед, олио и ракия /хубаво е да кипне, за да се изпари алкохола/. Има и други сиропи с орехи, мед, лимони, лук и т.н., но не знам рецептите, можеш да видиш в нета. Много чай от липов цвят, мед и лимон и по принцип много топли течности. Можеш да мажеш гърдите и гърба с Хустагил, както ти е писала titi1981. На мен ЛЛ ми изписа едни загряващи пластири, който се лепят на гърба , точно където са дробовете. Ако все пак не се оправяш, по-добре отиди на лекар отново. Дано не се стига до там и да оздравееш бързо с народна медицина  Hug.
За очите и преди го бяхме коментирали. Права е *Sladkishka*, че офталмолозите гледат да се застраховат и пишат секцио на всичко с над 3 диоптъра без да правят необходимите изследвания на ретината, където всъщност е проблема. И аз раждах първия път секцио поради късогледство -6 диоптъра, и сега няма да ми се размине  Rolling Eyes. За след операция не знам, но предполагам, че пак ще е секцио.
Аз също съм за информирания избор. Много чета, различни гледни точки и решавам кое е най- логично и най-правилно за мен. Не вярвам и не изпълнявам сляпо съвети, но и не смятам, че ще мога да се държа логично ако не съм информирана. Не мога да кажа, че ми беше лесно в началото и че нещата тръгнаха по мед и масло от първият ден, но постепенно всичко  се нареди. Надявам се за второто да съм по-подготвена, но както спомена Шушулче, сега ще имаме други притеснения Simple Smile.
За ученето - докато бях бременна с баткото записах магистратура задочно. След като се роди успявах да уча, докато той спеше. На изпити тръгвах за Варна /4 часа път в едната посока/ в 3 ч сутринта и веднага след изпита - обратно в къщи при бебето. За държавния изпит си го взехме с нас във Варна. Няма невъзможни неща, момичета. Има ли желание има и начини  Peace.

# 38
  • Мнения: 34
Да ни е честита новата тема!  newsm51

Добре дошли на новите мами!  Hug Hug Hug

Аз днес доста си поплаках,но и разбрах че трябва да бъда силна,защото не трябва да очаквам от хората само положителни неща.Защото днес мой много близък роднина разбра че съм бременна и реагира доста остро,което доста ме разстрои.Но вече съм по-добре и мисля само за бебчо,защото ако аз съм неспокойна и той няма да е спокоен и за мое и негово здраве просто трябваше да се взема в ръце.Надявам се след време всичко да се оправи...

# 39
  • Мнения: 5 173
Разбира се, че е така, Фотон, но пред мен имам точно 2 примера за майки, които чета книги/слушат ЛЛ, която не е хващала учебник от 30 години. Та, едната си кърми бебето на 3 часа, а това за малко бебе е безумно много време. Милото, дереше се от глад, но майката казваше, че са минали само 2 часа и я наливаше с вода, за да мълчи Confused, е тя не мълчеше за дълго. Аз кърмих на поискване без да налагам режими и откликвах на нуждите на бебето ми. Т. е. не съм слушала препоръки на лекари, защото и ЛЛ на дъщеря ми се опита да ми говори за режими и без нощни хранения, но категорично ѝ заявих, че бебето ще го храня, когато даде признаци, че е гладно Crossing Arms. Искам да кажа, че се доверявах на инстинкта си да задоволя нуждите на детето ми в дадения момент без да се вслушвам в съвети, пък било то и дадено от лекар.
Втората иска да възпита самостоятелна единица и неведнъж съм била свидетел на ревовете на бебето за внимание. Предисторията е, че в този момент имаше 2 бебешори на еднаква възраст - 8м. Едното обиколи всички др майки да му се радваме. Самостоятелното - стои в количката и гледа. Размрънка се, понечих да я гушна, че бях свободна тогава, но майка, която е по-близка с майката на бебето ме спря, защото въпросната избягвала да гушка бебето, за да не я разлигавяла Rolling Eyes. Та, моята първична реакция, породена от майчиния ми инстинкт беше да гушна бебето, но майката чела, (май каза д-р Спок), че така бебетата се разлигавяли и не било препоръчително да се гушкат на всяко мрън Shocked. Аз моята госпожица я гушках постоянно и до 6-месечна беше почти на ръце, въпреки много наднорменото си тегло Flutter, защото това беше моят начин да я успокоя, да усети, че съм наблизо, нейният да стоя близо до нея, да опознава света.
Надявам се, че съм станала по-ясна.
Ellle, ти баткото ви кърмила ли си го, защото 4 часа само път в една посока ми се струва безумно много време за кърмачка в началото? Когато е на адапте липсата на мама и със седмици не е проблем, ама ако новият член е пиявица като кака си, и 2 часа не мога да отсъствам от вкъщи. Пък ми се иска след изтичане на това майчинство да покажа среден пръст на т. н. шефка и повече да не припаря до сегашната ми работа Blush. За целта тр да запиша през следващия септември, че ще кандидатствам в др факултет и за неспециалисти магистратурата е 2 години.
Ние ще гледаме Хобит, че във вторник сме на Хобит3, хареса ми излизането без дете Blush. Лека вечер!

# 40
  • София
  • Мнения: 2 660
Elle, благодаря за новата тема - прекрасна е!

cveti_pliv, съчувствам ти искрено, много е неприятно, когато близки се държат неадекватно. И аз се подготвям за известна такава реакция, като се прибера при домашните, а и от свеки... третата бременност няма да е добре приета, но се надявам да покажат повече такт и да си преглътнат емоциите.

Шушулче, бях бременна с дъщерята, когато учих, когато се роди ( тя е кърмена само три месеца), цедях и оставях запаси от кърма за отсъствията ми за изпити. Винаги има начин.

Що се отнася за книгите за бебета - чела съм доста, но винаги се опитвам да усетя и детето. Хубаво е да си има някакъв режим, но този режим е различен през всеки месец, нуждите са различни, и по-скоро следва, за да внася спокойствие в бебето, отколкото да подреди моя ден. Никога не съм спазвала часовник.

# 41
  • Мнения: 192
Добро утрооо .Започва една от най прекрасните седмици в годината  dance

# 42
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Добро утро и от мен Simple Smile Наистина започва една от най-прекрасните седмици в годината  Nature Snowman  madnoel  smile3536и като малко дете чакам Коледа  dance, за да уведомим родителите си и приятели, че чакаме бебчо  Misc Baby Bottle newsm32 pacifier

# 43
  • Варна
  • Мнения: 926
Добро утро!
Въпреки че ми е първа бременност и аз вярвам, че майчиния инстинк ще се появи. Въпреки това чета, но книги, а не форуми, в които, както някой каза се говори повече за развитието на детето и за храненето на майката, отколкото за отглеждането. Сега мисля да си взема и за отглеждането, и в това не виждам нищо лошо. Информирането за различните начини/ модели за грижи за детето не е никак лошо. Никой не казва, че трябва да се гледа по книга, но и детската психология не е за пренебрегване. Не вярвам, че има идеален вариант, лично аз не харесвам модела да не се гушкат децата, но и това да се гледат само на ръце, също не ми се вижда добре. Мисля, че всеки може да се избере вариант, отговарящ на неговите виждания и поведение на детето.

# 44
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Здравейте и от мен в новата тема. За  мен настоящата седмица е най-прекрасната, не само защото идва Коледа, а защото 2 от най-скъпите ми ще имат Рожден Ден, маминка и прекрасната ми дъщеричка  Hug

За майчиният инстинкт - с щерката нито бях чела, нито исках да чета, според мен бебе по книга не се гледа. Детето само показва кога и от какво има нужда, като първите 3 месеца само спят, ядат и акат  Mr. Green Мен лично по ме притеснява темата с ваксините в родилното, но и на това си има решение.

 Прекрасна седмица от мен!!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт