Влага в стаята за бебето

  • 9 767
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 790
Не се залъгвай по сайта. Една клапа нищо не прави. За да е ефективно се изгражда цяла система. Същата фирма викахме на оглед. Както казах и по-горе офертата беше 1900 лв. (за двустаен апартамент). При нас проблемът е сериозен, не се повлия от никакви изолации, догодина ще се изнасяме, друго решение няма.

# 16
  • Мнения: 960
ОК мерси но ни я ще гледаме да го оправим че място мн ни харесва и имаме куче догодина и дете .И квартири трудно се сменят особено като всичко си е наше ,в нея .Хазаите уж са печени ще видим какво ще се разберем след празниците .Ще правим разместване те я дни в спалнята че леглото е точно там и дали не това проблема . Thinking

# 17
  • Мнения: 128
Ние като се нанесохме в новото жилище имахме влага и в четирите стаи, направо шуртеше от тавана. Случи се мноооого студена зима и адът беше пълен. Случвало ни се е да ни капне на главата докато спим Simple Smile))). Всяка сутрин подсушавахме таваните с парцал. Дограмата беше дървена.
Купихме ел.абсорбатор, но проблема се реши наполовина. Направихме вътрешна изолация на всички стени и на таваните. Сложихме пвц дограма.Следващата зима всичко беше прекрасно  Grinning. Влага само по прозорците. След една година обаче мухълът изби през изолацията на тавана!
Спасение няма, рано или късно гъбите никнат отново  #Cussing out #Cussing out
Сега чакаме бебе и с ужас установих, че в стаята му се е появил мухъл в пространството където щорите се прикрепят за тавана.

# 18
  • Мнения: 1 565
благодаря на всички за отговорите ,за сега ще си закупим и ние такъв голям влагоабсорбатор и ще изчистим петната със спирт и се надявам да може отново да боядисаме местата с влагата .
Колко часа трябва да работи или се пуска за постоянно това нещо ,пак изолацията ще е вече за следващата зима и се надяваме да нямаме нужда после от това.

Последна редакция: пн, 22 дек 2014, 17:04 от Ани Иванова_429091

# 19
  • Мнения: 576
В предишният апартамент в който живеехме и в който сега са свекърите ми имаше и външна и вътрешна изолация и хубава доста скъпа дограма и пак имаше влага.Ние тогава правихме грешката да държим отворено по цял ден докато ни няма и вечер пускахме отоплението и веднага се изпотяваха и стъклата и стените.Така че от личен опит казвам по-добре да няма разлики в температурата.Ако отоплението е включено непрекъснато на ниска степен и се проветрява 2-3 пъти на ден за по няколко минути влагата ще е по малко.

# 20
  • Мнения: 1 565
В предишният апартамент в който живеехме и в който сега са свекърите ми имаше и външна и вътрешна изолация и хубава доста скъпа дограма и пак имаше влага.Ние тогава правихме грешката да държим отворено по цял ден докато ни няма и вечер пускахме отоплението и веднага се изпотяваха и стъклата и стените.Така че от личен опит казвам по-добре да няма разлики в температурата.Ако отоплението е включено непрекъснато на ниска степен и се проветрява 2-3 пъти на ден за по няколко минути влагата ще е по малко.
Да и това го има .При нас може би прекалено много топлим под 20 градуса почти не пада.Почти постоянно е 23-24 градуса ,стигало е 27 когато е много, много студено навън .и разликата като е голяма от вън и вътре сигурно пак е причина за влага. Общо взето пвц не позволява да дишат стените както е с дървена дограма.

# 21
  • Мнения: 24
Другият вариант срещу влагата е да се смени дограмата. Тройният стъклопакет е по-сигурен, а също има клапи срешу влага и конденз, които се монтират в дограмата. Абсорбаторът върши работа, но стойността на таблетките, които ще се купуват редовнно ще избие поставянето на клапи.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Другият вариант срещу влагата е да се смени дограмата. Тройният стъклопакет е по-сигурен, а също има клапи срешу влага и конденз, които се монтират в дограмата. Абсорбаторът върши работа, но стойността на таблетките, които ще се купуват редовнно ще избие поставянето на клапи.

Говорим за електрически влагоабсорбатор. Там няма таблетки. Самият влагоабсорбатор струва между 250-500лв, а клапите доколкото съм чувала, са доста скъпи. Е, ако човек може да си позволи и двете ще е най-добре.

# 23
  • Мнения: 24
Има и по-евтини, но като качество не мога да ги коментирам. У нас сме сложили троен стъклопакет, но клапите си вървяха с него при монтажа. На парно сме, имаме и климатик. Нямаме проблем с конденза. Имам външна изолация на апартамента, а вътре стените са облицовани с различни плоскости.

# 24
  • Мнения: 285
Ел. влагоабсорбатор е добре да работи непрекъснато. Но шуми.
Така че ако ви пречи шума, може да се изключва нощем.

При нас никога не се спира. Случвало се е да спре тока и след
това ми показва 95% влажност. Shocked

# 25
  • Мнения: 92
Казаха ми да сложа крачета на мебелите,за да циркулира въздуха,дали ще има ефект.И ние сме се насочили към ел.влагоабсорбатор. ама дърпа ли много ток?Също чух,че имало по-безшумни.

# 26
  • Мнения: 1 196
Здравейте и ни я имаме такъв  проблем,чакаме бебе май месец .И от 5 месеца се нанесохме под наем сме и сега след празниците ще кажем на хазаите за проблема ,че той не само в едната стая  а в почти всички .Но в спалнята е най-много и ни я пръскахме че все пак спя там .При нас стената даже е подута ,не знам  ако се смени изолацията ще се оправили това нещо .
Ако стената е подута, значи има спукана тръба... И ние бяхме така в една квартира, точно в спалнята, влага - мухъл, подута стена, и в другите стаи миришеше, казахме на хазаите, че вероятно е тръба... ама те ,,не та не,, и чак като се разпадна стената - видяха че е спукана тръба....

# 27
  • Мнения: 1 988
И у нас имам същия проблем. Догодина пак ще ремонтираме. е слагаме изолация и отвън.
Ето какво открих. Не съм го пробвала: http://saveti.framar.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D … D0%B0%D1%82%D0%B8

# 28
  • Мнения: 960

[/quote]
Ако стената е подута, значи има спукана тръба... И ние бяхме така в една квартира, точно в спалнята, влага - мухъл, подута стена, и в другите стаи миришеше, казахме на хазаите, че вероятно е тръба... ама те ,,не та не,, и чак като се разпадна стената - видяха че е спукана тръба....
[/quote]
Е там трудно ще бъде то е точно до прозореца а тръбите са мн далеч  newsm78 не знам от какво е 

# 29
  • Мнения: 838
Здравейте на всички,

след голямо търсене на решение на същия проблем, аз успях да се справя.

След основен ремонт през 2013г. влагата в апартамента беше сериозна, но решихме, че с времето ще се оправи. През 2014г. довършихме грандиозния ремонт и с външна изолация, но начаслото на зимата се оказа, че проблема се е задълбочил. Имаме уред, който измерва влажността, но не би беше много нужен - по прозорците се стичаха реки.

Купихме влагоабсорбатор за 280лв, четох по разни форуми/предимно мъжки  Peace / и реших да взема по-евтин вариант. Беше преди коледните празници и мога да се похваля, че буквално за ден си решихме проблема. Местя абсорбатора в различните стаи, проветрявам редовно и прозорците са напълно сухи.


Ние не бяхме стигнали до мухъл и се радвам, че своевременно решихме проблема. С мухълът борбата е много тежка и продължителна, така че ви съветвам да действате бързо  Stop

Общи условия

Активация на акаунт