Въпрос за антибиотик

  • 2 147
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Здравейте, момичета!
Предписаха ни Аугментин заради възпаление на ухото. Досега не съм давала антибиотик и го разтворих грешно  Embarassed - не до стрелката, а до чертата на шишето, т.е. с 20-30 мл повече вода. Четири дни съм го давала така  ooooh! Утре сутринта ще купя нов, но тази доза която съм дала дали е оказала някакво влияние /предвид, че е била почти наполовина по-малко от предписаните 5 мл? Дали на своя глава да увелича дните от 7 на 10 /така ще е пила 3,5 дни от малката доза и 6,5 от предписаната? Ще звънна на педиатърката, но дано ми вдигне.... Иначе детето има подобрения, но не мога да кажа, че е здрава - понакашля още, има хрема и ухото е заглъхнало. Не спирам да се обвинявам, но станалото-станало....

# 1
  • Мнения: 346
Мисля,че и самата педиатърка ще ти каже да увеличиш броя на дните,в които да даваш антибиотика при това положение.До 10 дена може да се дава АБ.Предполагам,са ти изписали и пробиотици паралелно.Все пак за собствено спокойствие,дано се свържеш с нея.

# 2
  • Мнения: 212
УНГ не изписа  ooooh! Каза,че щом детето не е пило АБ последните години нямало нужда  newsm78 Е, аз давам Пробиен кидс.
Оф, много се ядосвам на тъпотията си! Дано да успея да се свържа с педиатърката поне.  Praynig

# 3
  • Мнения: 346
Не се ядосвай,случва се  човек да не догледа нещо,пак е добре,че си давала по-ниска доза,а не по-висока Simple Smile Майка ми е педиатър,преди да напиша предишния си пост,се посъветвах с нея,така че и да не се свържеш с вашата лекарка,давай спокойно АБ още 3 дена.

# 4
  • Мнения: 212
Благодаря ти!  Hug А за другото и ти си права - по-добре, че не съм предозирала  Laughing

Весело посрещане на празниците!  Hug

# 5
  • Мнения: 346

Весело посрещане на празниците!  Hug
Благодаря,подобно и на вас и бързо оздравяване!

# 6
  • В.Търново
  • Мнения: 6 701
В никакъв случай не увеличавай дозата, въпреки че е пило детето по-малка предните дни и задължително пробиотик, че Аугментина много разбива стомаха.Бързо оздравяване!

# 7
  • Мнения: 212
rosinau, защо да не я увеличавам?

# 8
  • В.Търново
  • Мнения: 6 701
Купуваш нова опаковка и правиш точната доза.Веднъж и аз така объреках при разтварянето и давах малко повече от нормалната доза за възраст и килограми, но нямаше ефект, само му натрових излишно организма и започнахме на ново с ново шише антибиотик с реалната доза.
Като е разреден повече антибиотика и не може да се прецени колко да се дава, защото съставките, които трябва да излекуват не са разтворени точно.

# 9
  • Мнения: 212
Да, сега разбрах какво имаш предвид да не увеличавам Simple Smile И аз така мисля, да взема ново шише, чакам да отвори аптеката и отивам. И аз се чудя защо уж се оправя, пък не съвсем.....  ooooh!
Мерси, момичета още веднъж! Весели празници и много здраве на Вас и Вашите близки!

# 10
  • В.Търново
  • Мнения: 6 701
 Hug Да оздравявате бързо!Весели празници!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт