лятната ваканция

  • 1 624
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте.За първи път пиша във форума. Моят съвет е да потърсите дежурни детски градини във вашия квартал,които работят през лятото.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Darusia,благодаря за съвета, но след като това е практика на тази детска градина през всичките години досега, дали ще ми обърнат внимание? Дано стане, че е ужасен проблем

Във всички градини е практика!!!

Но тъй като повечето родители имат баби или някой който да им помага, затова не роптаят. А когато обясниш на директорката ситуацията и тя все пак реши да превишава правата си, тогава бих искала да видя физиономията й, когато й "припомнят" от инспектората, че това дете може и трябва да остане в градината, докато е нужно. За съжаление повечето родители ги е страх да се разправят и да търсят правата си и тези на децата си, и търсят просто други начини.

Борете се за правата си. Аз го постигнах. Защо и вие да не можете?
Стискам ви палци да успеете!  bouquet  bouquet  bouquet

# 17
  • Мнения: 811
Няма наредба където да пише, че имате право децата да са на градина до септември месец, но НЯМА и наредба, според която да ги изпишат на 30 май   Mr. Green
Миналата година по съвет на приятелка детска учителка постъпих така:
Пуснах молба до директорката дъщеря ми да посещава детската градина до м. септември, тъй като и двамата родители работят. Занесох й молбата, поисках входящ номер  Wink тя леко се нацупи, но подписа без коментар. Изобщо не се наложи да търся други инстанции.
Щерката ходи на градина до 1 септеври и доста се забавляваха. Имаше още 6 неизписани деца  Mr. Green

П.П. и учителките ни обясняваха как на 30 май ще бъдат изписани всички деца - било задължително. Не се хващайте на тоя номер.

Последна редакция: пт, 10 мар 2006, 14:39 от Мам-Ам

# 18
  • София
  • Мнения: 488
И аз до преди 2 години имах този проблем, но  лично аз изтърпях точно 2 седмици в сборна група да ходи дъщеря ми и да ми звънят по 1 път седмично спешно.......... Според мен сборните групи са краен вариант и то при положение, че почти не наглеждат по-големите деца. И аз нямам баби и се справяме сами, но мога да ви предложа като вариант да се огледате за някоя съседка - баба или майка на малко дете. Предполагам, че за около 100 лв. все някой ще се навие да отгледа детето за 2-3 месеца. Сметнете , че градината е 40,00 , а не искам да се сещам за неприятностите.. Но и градината е алтернатива- да не го забравяме!!!

# 19
  • Мнения: 1 492
мама 2 това е и моя замисъл да се огледам за някоя съседка, но ако успея с молба или чрез заплаха от инспектората да задържа детето си до 1 септември, не мисля, че ще е в сборна група, нали все пак градината си работи за по малките групи, а и съм сигурна, че ако обсъдя това с родителите на другите деца от нашата група, почти всички ще искат да останат...все пак това си са 3 месеца ваканция....незнам дано намеря решение и не ми се наложи да напускам работа Praynig

# 20
Когато нашият батко ходеше на градина, всяко лято имаше сборни групи, а когато затваряха градината за 1 месец, местеха децата в друга близка градина. Разбира се, това беше вариант само за родители, които просто нямаха друга алтернатива Peace Когато дойде време да тръгне на училище, учителките помолиха тези родители, които желаят децата им да посещават градината и през лятото, да пуснат молби, но напомниха, че това е само за тези, които наистина нямат друга възможност. Аз пуснах молба, че желая синът ми да посещава градината до 30.06., когато свършваше моята учебна година, и не ми направиха проблем Peace Детето си ходеше на градина. Други 4 негови приятелчета пък ходеха цяло лято Peace Така че имаме право децата ни да ходят на градина и през лятото, само трябва да си го потърсим...

# 21
  • Мнения: 2 700
Вадя темата отново, защото не съм я видяла. На майките от София мога да предложа като решение Дворецът на децата.
Миналата година /между градината и първи клас/ дъщеря ми ходи там 2 месеца. Групите са сборни като възраст - между 6 до 13 години. Ежедневно се предлагат различни занимания по интереси /рисуване, английски, танци, видео, моделиране и т.н./. Плаща се ежедневно, като миналата година таксата беше 5 лв./ден -занимания + някакъв вид сух буламач за обяд стил баница, сандвич и т.н. Има вариант за цял ден и за половин ден. При цял ден децата могат да се водят след 8 часа и да се взимат между 5 и 5,30 ч.
Не го препоръчвам горещо, но е изход.
Подобни летни лагери се организират и към читалищата.

# 22
  • Мнения: 9 990
А нещо за деца на яслена възраст?Защото се оказва,че яслите май не правят сборни групи или не е така?

# 23
  • Мнения: 1 492
Майчета, измислихте ли алтернативи за лятото? Вдигам темата,че може да има вече идеи.Ваканцията наближава.

# 24
  • България
  • Мнения: 430
Според закона за начално и средно образование и наредбата към него, децата от последната група на детската градина могат да стоят дот 15.09., Направете справка в Столичната община, отдел Образование. Търсете си правата. Можете да ползвате и дежурна детска градина.

# 25
  • Мнения: 9 990
Ами при мен явно историята от миналата година ще се повтори-с дете на работа ooooh!Ваканцията започва от 14 юли/ петък/На 4 сепрември е първият и ден в градината.И въпреки,че ще е на 3 и половина това лято-ПАК няма да я вземат в сборна група, макар и в друга градина/че пак  нашето ОДЗ не е дежурно/Имам 20 дена годишен платен отпуск, а ваканцията на практика е 40 дена.Таткото е абсурдно да си вземе толкова много наведнъж.
Вариант частна градина или почасово за 2-3 седмици-то по-добре е да си пусна болнични за този период...ма 2 месеца да ме няма на работа е нахално и то по време, когато всеки иска да излиза в отпуск.Давайте съвети Thinking

# 26
  • Мнения: 1 492
пенелопа аз нещо не разбрах, защо няма да я вземат в сборна група? При нас имаше едни списъци и там си записваш детето ако ще ходи лятото.

# 27
  • Мнения: 9 990
Защото се води още ясла-миналата година ни бяха закачили една огромна табелка с наредба-яслени деца в сборни групи-НЕ!Това е положението и тази година, въпреки, че навърши 3 все още е в яслата и няма да я вземат в сборна група от детската градина.На детска тръгва септември.

# 28
  • Мнения: 1 492
Пенелопа, Кофти така.Огледай се за някоя съседка, ако имате такава.Много е малка да я записваш насам натам, ама дано измислите нещо. Лоша работа.

# 29
  • Мнения: 9 990
Аз ако имах баба, съседка, тетка или каквото и да е под ръка-нямаше да се вайкам толкоз..... ooooh!
Следя темата.Малка, но ще я давам някъде, това е положението, пазя си мястото в работата и немога да рискувам точно сега.

Общи условия

Активация на акаунт