Еднократна помощ за живо родено дете

  • 3 463
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте! Скоро разбрах, че имало еднократна помощ за живо родено дете от 1200 лева мисля, че по някъква програма. Може ли някой, ако е компетентен по въпроса да ми разясни дали има такова нещо и какво представлява? Благодаря

# 1
  • Мнения: 590
Доколкото прочетох сега - някои общини отпускат еднократна помощ при раждане на дете. Например за община Созопол има данни в интернет, че е в размер на 2000 лв, в някои общини е 300 лв. - ако може да се вярва на интернет. Попитай в общната, в която живееш! Весела Коледа Simple Smile)

# 2
  • Мнения: 599
За какви суми говорите?  Shocked
Еднократната помощ, която изплаща държавата, в такива случаи е 250лв.
Не знаех, че се определя по общини...

# 3
  • Мнения: 13 555
 ЧЕСТИТА КОЛЕДА.
 250 за първо дете, за второ мисля, че е 500 лв.. Да в Созопол общината изплаща по 3000 лв за раждане на дете,  родителите трябва да са жители поне 3 или 5 г.не помня колко. Скоро гледах репортаж за едно село, където помощта беше 100 лева.

# 4
  • Мнения: 376
ЧЕСТИТА КОЛЕДА.
 250 за първо дете, за второ мисля, че е 500 лв.. Да в Созопол общината изплаща по 3000 лв за раждане на дете,  родителите трябва да са жители поне 3 или 5 г.не помня колко. Скоро гледах репортаж за едно село, където помощта беше 100 лева.
За второ е 600.

# 5
  • Мнения: 48
Хора не става дума за общини това го знам. Става дума от Социални грижи дали има програма. която изплаща за живо родено дете по 1200 лева. Искам отговори от хора който знаят със сигурност. Благодаря

# 6
  • Мнения: 11 009
парична помощ за отглеждане на близнаци до навършване на една година - отпуска се независимо от доходите на семейството, когато децата не са оставени за отглеждане в институция (за 2014 г. размерът е 1200 лв. за всяко дете);

# 7
  • Мнения: 590
хм, аз чакам близнаци, защо не каза по-рано,че случаят е такъв Simple Smile)) Както зададеш въпроса, така и ще получиш отговора Simple Smile))))

# 8
  • Мнения: 48
Случаят не е такъв  просто една приятелка ми каза, че имало някакъв вид програма за живо родено дете давали 1200. И искам да разбера дали това е само за близнаци и дали е истина че ако е едно дете пак дават

# 9
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Ето официално от Дирекция социално подпомагане

# 10
  • София
  • Мнения: 39 783
bingo2013, Почти безобидн@ ви е дала линка за паричната помощ при раждане.
Отговориха ви е за помощта при раждане на близнаци.
Ако сте студентка можете да прочете тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=805864.0

Това от въпросната тема ми хареса

Всякакви слухове, които "една приятелка" или "бабата на вуйчото на братовчеда на бившата ви съквартирантка" са казали, и не ги виждате, упоменати в закона, то следователно, те са НЕВЕРНИ.

Общи условия

Активация на акаунт