От Милумил 1 на Милумил 2 - как?

  • 3 040
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
2-ката Милумил не беше ли от 5-я месец. Аз помня много добре, че на кутията на 1 - пишеше от 0 до 4 месеца. Или бъркам нещо newsm78

Да,де,като започне петия и почваш двойката,кой твърди обратното?  Thinking

# 16
  • Мнения: 2 885
Споменах педита, защото ме учуди как така педиатрите навън /в чужбина/ и моя педи мислят по един и същи начин - да не се преминава на 2-ката след 4-ти месец, а по-късно. А и тук има и недоверие от моя страна на маркетинга на АМ, за да се купува повече.

Ето друго нещо - ти пишеш за:
Цитат
За Аптамила: А и проверих 170мл. са дадени за 4 месец- 5 лъжи4ки
При мен на 1-цата за 170мл готов разтвор/5 лъжички е за 2 месец?????
С тези "ориентировъчни" количества вярно слончета си отглеждат майките.
Имам кутия 2-ката и видях какво е съотношението на минералите, витамините и въобще състава ....Докато не захраня аз съм решила да го оставя на 1-цата - т.е. още 3 седмици.


Не го приемам за заяждане, и двете се опитваме да бъдем полезни с каквото можем Grinning

Извинявам се, че разводнявам темичката........но тези неща мисля, че са важни!  ooooh!

# 17
  • Мнения: 27 524
Точно разсъждавах по идеята ти за продажбите и точно тук удряме на камък - защото двойката и тройката са по-евтини от единицата и няма логика да ги пускат по-рано в употреба.Ако целяха продажби,щяха да агитират за единицата,а двойката - след 6-ти месец.Не знам и аз.ЛОт друга страна кърмата на майката,доколкото си спомням,мени състава си лсед 4-ия месец,точно за да се нагоди на новите нужди на бебето и май точно с това е съобразена и двойката. Thinking

# 18
  • Мнения: 2 885
Точно разсъждавах по идеята ти за продажбите и точно тук удряме на камък - защото двойката и тройката са по-евтини от единицата и няма логика да ги пускат по-рано в употреба.Ако целяха продажби,щяха да агитират за единицата,а двойката - след 6-ти месец.Не знам и аз.ЛОт друга страна кърмата на майката,доколкото си спомням,мени състава си лсед 4-ия месец,точно за да се нагоди на новите нужди на бебето и май точно с това е съобразена и двойката. Thinking

Мацко, права си........и аз го знам това за смяна състава на кърмата....Но ти сама казваш, че Криско като си минала на 2-ката в началото е приемал по-малко количество АМ.

Обаче направило ли ти е впечатление нещо друго.......
1-ца:
1 месец - 4 лъжички - 130 мл готов разтвор
2 месеца - 5 лъжички - 170 мл
3-4 месеца - 6 лъжички - 200 мл
след 4 месеца - 7лъжички - 230 мл
2-ка: (т.е. засища повече)
5 месеца - 6 лъжички - 200 мл
6 месеца - 6-7 лъжички - 200-230 мл
7 месеца - 7 лъжички - 230 мл
Мдам....

# 19
  • Мнения: 27 524
Точно разсъждавах по идеята ти за продажбите и точно тук удряме на камък - защото двойката и тройката са по-евтини от единицата и няма логика да ги пускат по-рано в употреба.Ако целяха продажби,щяха да агитират за единицата,а двойката - след 6-ти месец.Не знам и аз.ЛОт друга страна кърмата на майката,доколкото си спомням,мени състава си лсед 4-ия месец,точно за да се нагоди на новите нужди на бебето и май точно с това е съобразена и двойката. Thinking

Мацко, права си........и аз го знам това за смяна състава на кърмата....Но ти сама казваш, че Криско като си минала на 2-ката в началото е приемал по-малко количество АМ.

Обаче направило ли ти е впечатление нещо друго.......
1-ца:
1 месец - 4 лъжички - 130 мл готов разтвор
2 месеца - 5 лъжички - 170 мл
3-4 месеца - 6 лъжички - 200 мл
след 4 месеца - 7лъжички - 230 мл
2-ка: (т.е. засища повече)
5 месеца - 6 лъжички - 200 мл
6 месеца - 6-7 лъжички - 200-230 мл
7 месеца - 7 лъжички - 230 мл
Мдам....

Крави,типично по блондалински да ти кажа,че не вдянах идеята с милилитрите и лъжичките.... smile3506

# 20
  • Мнения: 1 150
Как стават тези неща, храниме децата си с едно и също мляко, а то на всякъде различно.
При нас 1,2,3 всичко е на една цена - 17,80лв.
Четох в по- стара тема, че на повечето майчета пък лъжичките са им различни.То ясно нали, доставки различни това онова, ама пък да пише на еднатакутия за 2 месеца на моята за 4 .....  newsm78

# 21
  • Мнения: 27 524
Така е,пусках преди тема за тези разлики.При нас единицата е 14 евро,двойката и тройката са по 10,не е малка разликата.И лъжичките,вида на млякото,мириса,вкуса и начинът на приготвяне от млеката тук и в Бг са коренно различни  newsm78

# 22
  • Мнения: 1 150
Има нещо такова.Баща ми носи на Вики каши на Милупа, от Германия, много по-ефтини са и има разлика
Шантава работа, да  нямаш възможност в БГ да си храниш детето със същата храна с коята се хранят и германчетата. ooooh!
Нали са представители на Милупа, добре ги представят, няма що smile3515

# 23
  • Мнения: 7 803
нашето педи каzа да минем на 2 когато zаместим 1 хранене с пюре при zахранване от 5 месец и от раz
а когато минавахме от 0 на 1 каzа когато почнат да хапват около 200 мл всмисъл че не се наяждат с мляко 0 минаваме на 1
да от мляко 1 слагам по малко количеството zа същото количество вода по хранително е и мерителната лъжичка на 1 и 0 са раzлични както и на хипоалергена
и тук има раzлики в цената на 1,2 и3 на всички фирми

# 24
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
И аз имах същата дилема, но с Аптамила.


3. На кутията на 2-ката хем пише след 4-ти месец, а в таблицата с грамажите пише на 5 месеца да се дава еди колко си количество мл АМ?!



да, след 4ти месец, но изтекли 4 месеца, а не започнат4ти месец Peace;

# 25
  • Мнения: 2 885
И аз имах същата дилема, но с Аптамила.


3. На кутията на 2-ката хем пише след 4-ти месец, а в таблицата с грамажите пише на 5 месеца да се дава еди колко си количество мл АМ?!



да, след 4ти месец, но изтекли 4 месеца, а не започнат4ти месец Peace;

Ми да го напишат примерно: "При навършени 5 месеца!"!
Много е объркващо това "след 4 месеца".
Знаеш ли колко мами не са обърнали внимание и в началото на 4-ти месец дават 2-ка?! ooooh!
Абе...

# 26
  • Мнения: 695
не е необходимо някакво спецялно захранване или нещо такова.направо даваш без притеснения newsm10

# 27
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367

Имам кутия 2-ката и видях какво е съотношението на минералите, витамините и въобще състава ....

Не го приемам за заяждане, и двете се опитваме да бъдем полезни с каквото можем Grinning



И какво е съотношението, в смисъл, нали е по-обогатено с витамини и минерали ?
Ние се хранихме с НАН и нямаше разлика в цената на 1;2 и Джуниър, мисля, че и с другите марки АМ е така, димек нямат разлика в цената на 1;2;3 и т.н
Затова няма умишлена агитация да се пие по дълго единицата примерно, с цел печалба на производитела, което е много жалко, защото става въпрос за бебета  Confused

Последна редакция: ср, 08 мар 2006, 15:24 от doniboni

# 28
  • Мнения: 527
И аз преминах от раз, след дълго колебание, като навърши малкия 4 месеца от 5-тия минахме на Милумил 2. В последствие разбрах, че било хубаво да се забави поне до 6 месец въвеждането на 2-ката, защото тя е частично адаптивна. Сама си прецени, преминаването става от раз, въпроса е кога да го въведеш. Ние пък като минахме на 2-ката му се отвори апетита, тя е мирише на ванилия и му беше по-вкусна от 1-цата.

Общи условия

Активация на акаунт