Имам въпрос към дългогодишни или бивши суровоядци....

  • 8 771
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 273
Напоследък се интересувам от веган пробиотични напитки (защото не ми понасят млечните). Изглежда във водния кефир и комбуча има подходящ вит. Б12, но пак не в кой знае какви (недостатъчни) количества.
За себе си ще кажа, че бях в анемията (поради дефицит на Б12 и фолиева киселина), сега съм на ръба ѝ, така че веганството не е за мен.

# 46
  • Мнения: 2 761
Б 12 има в пчелно млечице и пчелен прашец-особено подходящи са за анемия ако са смесени с мед в подходяща комбинация.

# 47
  • Мнения: 1 273
Нещо ме съмнява, ето тук една статия, че в прашеца няма Б12.
http://www.beepollenhub.com/does-bee-pollen-have-b12/

# 48
  • Мнения: 2 761
Ако се вземе само цветният прашец от прашецоулoвители сигурно няма да има.Затова трябва да се търси перга директно от кошерите.

Последна редакция: чт, 15 яну 2015, 12:48 от Оr

# 49
  • Мнения: X
Към авторката:
Ти си възрастен човек, прави, каквото искаш със себе си. И да сбъркаш, няма да е фатално, пък и сама си носиш отговорността. Няма да те убеждавам с никакви аргументи, то човек като си навие нещо на пръста, приема само аргументите, които му уйдисват.

Но те умолявам!!! Не експериментирай с детенцето си!  ooooh! Не причинявай на невинната душичка проблеми в развитието само защото имаш проблем със световната конспирация! Когато става дума за дете, играй на сигурно, довери се на опита на няколко милиарда души, вместо на този на няколко хиляди. Другото е престъпно, безотговорно, ужасно! Детето ти никога няма да ти прости, ако му нанесеш трайни увреждания поради временни прищевки. Пък и ти няма да си простиш.

# 50
  • Мнения: 1 793
Мисля, че е престъпление да налагаш хранителната си невроза върху детето си.

Противно на пропагандата, не съществуват вегански и суровоядски общества (племена) никъде по света. Това е достатъчно човек да се замисли.  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: X
Съгласна съм с последните мнения, мисля, че коренът на крайните хранителни режими е на психична основа и трябва там да се търси правилният път.   bouquet Казвам го с цялото си уважение, тъй като лично съм го преживяла, пет години бях лакто-вегетарианка по морални причини и една година се хранех с малко риба към тази диета. Изключително много ми бяха повлияли пропаганди за насилието, садизма, кръвожадността, неморалността да се яде месо, за токсините в него, злите енергии и т.н.
Не е приятно преживяване да те е страх от храната по този начин.  Tired

# 52
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Хората умрАт да измъчват децата си криейки се зад "добри" намерения.
Остави детето ти само да избете какво да яде. Предлагай му качествени храни, до колкото могат да се намерят, не го лишавай от една или друга хранителна група. Децата имат невероятен нюх какво е полезно и вкусно за тях. Peace
Има доста неща, които могат да се ядат сурови, нека ги яде, но нека те не заместват основната храна.
Не знам от къде се е наложило, но даже и възрастните хора казват, че на децата трябва да се предлага сготвено. Вместо да четеш конспирации и да ти идват спонтанни идеи, по-добре виж как да приготвяш продуктите, така че да се усвояват добре от детския организъм
Ти както искаш се храни, но нека детето направи своя избор.

Скрит текст:
Моето дете е месоядно още от захранването си. По едно време ми беше влязла идеята, че детето ми трябва да яде това и онова, от другото по-малко, с една дума се опитвах аз да му диктувам вкусовете. Познайте какво се получи - получи се едно злоядо дете. Mr. Green Добре, че бързо ми мина тази мания и сега го оставям да яде каквото иска (изключвам боклукчавите храни). Боб, леща, грах не иска да яде, яде фи от зор в градината, по-скоро от глад. Като го питам - какво искаш да ядеш? Детето ми отговаря - месо с картофи, пилешка супа, мусака, кюфтета. Яде ги с апетит.
Не иска да яде кисело мляко, да пие прясно мляко, сурови зеленчуци почти не яде - яде краставици, моркови, домати. От плодовете ябълки и банани. Пие фреш от портокали, но портокал не яде.
Хубавото е, че яде ориз и моите зеленчукови крем супи. От млечните обича само сирене и кашкавал, като кашкавала го яде рядко. Периодично пробвам с храни, които не яде, понякога хапва, понякога не. Знам, че вкусовете на децата се менят и сигурно ще прояде и други неща.
За толкова неща насилваме децата си, поне за храната да не го правим. Peace

# 53
  • Мнения: 49
  zinaida, това са твои думи:"Бях в този режим няколко месеца и бях добре, но като всеки мислещ човек си задавах въпроси от типа :мога ли да си навредя така, добре ли е това за мен и т.н. И разбира се че съм се съмнявала ( ако не го правя, ще означава че не мисля трезво, а съм фанатичка някаква "
  -била си р този режим и си била добре-тогава защо си се съмнявала?
  -защо се допитваш за ползи и вреди,след няколко месеца на диетата?

-напиши как си се хранила за една седмица- сутрин,обяд,вечеря

- КАКВО те накара да отвориш темата? Явно се е появил проблем или промяна,която те е притеснила.
В случая ти ни казваш - имам опит НО.............

Едва тогава можем да разсъждаваме,т.е. ще имаме повод - сега какво всъщност споделяме?

Един въпрос - защо толкова много хора страдат от желязо дефицитна анемия след като се хранят по правилата? Приемаме нежната храна, а анемията - там?

Моля,нека първо  първо  zinaida  да ми отговори.





# 54
  • Мнения: 49
"-била си на този режим и си била добре-тогава защо си се съмнявала?"

"нужната храна, а анемията - там?"

ИЗВИНЕТЕ  МЕ ЗА ГРЕШКИТЕ

# 55
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
Един въпрос - защо толкова много хора страдат от желязо дефицитна анемия след като се хранят по правилата? Приемаме нежната храна, а анемията - там?

Защото количеството и формата на желязото в храната е само един от многото фактори, които повлияват обмяната на желязото в организма и участието му в крьвотворенето.  Peace

# 56
  • Мнения: 49
  "Защото количеството и формата на желязото в храната....."  правилно : kameloth

Но да изчакаме отговора на zinaida. Аз мисля като теб за поста на yulinga,както и това,че останалите мнения също са от значение. Но без уточнението на zinaida просто разтягаме темата в много посоки. И ще отнеме много време за извод - но каква точно е причината за темата.
"Аз бях и бях добре" - НО-

# 57
  • Мнения: X
Аз пък си мисля, че когато възникне тема, да се отговори на конкретния въпрос на автора не е единствената й цел.
  bouquet Защото с коментарите на всички участници темата става полезна на много хора, които се интересуват по свои лични причини от засегнатия въпрос.

Така че не съм съгласна, че
Цитат
Но без уточнението на zinaida просто разтягаме темата в много посоки. И ще отнеме много време за извод - но каква точно е причината за темата.

# 58
  • Мнения: 2 265
Един въпрос - защо толкова много хора страдат от желязо дефицитна анемия след като се хранят по правилата?

Ами не бих казала, че много хора се хранят по правилата. Усвояването на желязото не зависи само от приетото количество. Има други минерали, които пречат на усвояването му. Фитиновата киселина и танините също пречат на усвояването.

# 59
  • Мнения: 49
Съгласна съм с последните мнения, мисля, че коренът на крайните хранителни режими е на психична основа и трябва там да се търси правилният път.   bouquet Казвам го с цялото си уважение, тъй като лично съм го преживяла, пет години бях лакто-вегетарианка по морални причини и една година се хранех с малко риба към тази диета. Изключително много ми бяха повлияли пропаганди за насилието, садизма, кръвожадността, неморалността да се яде месо, за токсините в него, злите енергии и т.н.
Не е приятно преживяване да те е страх от храната по този начин.  Tired

Ето първия човек приложил нещо подобно на "суровоядци". Пет години не са малко и резултатите-положителни или не - ще са от полза на пишещите в темата. Просто ги сподели.

Общи условия

Активация на акаунт