Хетероинсеминация

  • 4 063
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 703
И аз съм била при д-р Александров. Той по принцип така препоръчва, но шанса винаги е по-голям при стимулирана инсе, а и д-р Сариев по принцип така работи, предпочита стимулираните инсета. Не се запазва трудно час при него.

# 16
  • Мнения: 703
Synni__, ти със донорски материал ли прави инсето ?
Не, ние бяхме с неизяснен стерилитет. Аз не ги правих, защото имахме нужда от тях, а за да мога да кандидатствам за ин-винтро финансирано от фонда.

# 17
  • Мнения: 21
А с нашата диагноза не мога да кандидатствам по фонда, нали? Макар че не разбирам защо не мога понеже ние друг начин нямаме.

# 18
  • Мнения: 703
Не знам дали не можеш. Питай в темата за фонда. Фонда финансира само ин-витро, не инсеминации.

# 19
  • Мнения: 21
Synni__ ,ти при кой доктор си? От Варна ли си?

# 20
  • Мнения: 13 946
С такава диагноза нямате право на финансиране по фонда, за там трябва да има данни за сперматогенеза, т.е. при биопсията да има сперматозоиди.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 844
Категорично имате право на пари по Фонда, като допълнително, отделно си заплащате сперматозоидите при самия опит. Но трябва да имате 4 неуспешни инсеминации. Представят се протоколите от инсеминациите, изследване при теб на ФСХ, спермограма на мъжа ти и всички останали документи по образец.
Ще станат нещата  Hug

# 22
  • Мнения: 13 946
Фрида, не е вярно това, трябва да има сперматогенеза, каквато в случая липсва.

2. стерилитет, свързан с мъжки фактор
 - обструктивна аzoospermia, при положение че са налице данни (клинични и хистологични) за наличие на достатъчна сперматогенеза;

# 23
  • София
  • Мнения: 1 844
Питай патило...
Моля ти се, информация давам от 1 л.
Допълвам, че моята заповед е от края на 2013 г.

Последна редакция: вт, 06 яну 2015, 23:57 от Frida*

# 24
  • Мнения: 703
Synni__ ,ти при кой доктор си? От Варна ли си?
Да, от Варна съм, но когато се стигна до ин-витро потеглих за София. Наистина разстоянието е  голямо, но резултата си струва.

# 25
  • Мнения: 13 946
Фрида, разбрах, вие сте одобрени за неизяснен стерилитет.

Скрит текст:
4. безплодие с неизяснена чрез конвенционалните диагностични методи етиология.

Документация, удостоверяваща посочените индикации:
данни за безплодие в период най-малко две години, лекувано чрез конвенционални методи, вкл. с реализирани минимум четири цикъла с вътрематочни инсеминации (IUI)

# 26
  • София
  • Мнения: 1 844
Точно така!
Фондът финансира на основание 4 - те неуспешни инсеминации, без значение от материала.
Ако азооспермията не е генетична, може да се кандидатства с мъжки фактор по т. 2 без инсеминации за инвитро със съпружески материал.
Т.е. пътят за Dushata минава задължително през инсеминации, ако искат финансиране.

Общи условия

Активация на акаунт