Кой къде ще ражда и как?

  • 2 219
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 164
Аз ще съм в частна клиника, уж при близка на семейството, и още не знам колко ще ме оръсят точно. Rolling Eyes Планът е да раждам нормално, ако не се обърнат нещата в последния момент.

# 16
  • Мнения: 535
 HugАз първия път раждах в Правителствена болница и останах доволна.Сега се насочих към Шейново направих си уговорка с лекар,уговорихме се на място.Болницата ми се вижда с много добри условия,важното е всичко да мине o.k!Избора на болници е голям всяка майка си преценява къде и харесва и ще се чувства комфортно,поне това е мойто мнение! Peace

# 17
  • Мнения: 487
Аз съм се насочила към 2-ра градска - живот и здраве, след около 2 седмици ще мога да ти дам пресни впечатление. Но иначе 2 мои колежки родиха там през последните 6 месеца и са много доволни - и от условията, и от отношението. Казаха, че родилното е напълно обновено, всички родилки са или по 2, или сами в стая (т.е. не си плащаш допълнително за т.нар. ВИП стаи), както и не ти искат 3 сака багаж за родилното - голяма част от нещата ги предоставя болницата, защото има разни програми, по които получават памперси и др. консумативи.

Ако се спреш на Тина Киркова, отлични отзиви съм чувала последните няколко месеца за д-р Савова и за д-р Гергов.

Успех при избора и леко раждане!

# 18
  • Мнения: 1 559
Само не раждай в Майчин Дом - мизерия, грубост, корупция (с три думи) Confused

# 19
  • Мнения: 382
Аз раждах в Шейново и първия и втория път. Разликата е огромна от преди 7 години... дори в отношението, не само в ремонтираната и обновена болница. Имах уговорка с лекар от който съм много много доволна!!!! Hug След първото раждане имах много усложнения, сега още вечерта бях на крака, без болки, без външни шевове. Раждах с епидурална. Платих общо 800 лева, от които 100 на болницата за избор на екип и 150 за епидурална, останалите за екипа. Но при положение че се ражда, 1, два пъти в живота (е, понякога и повече), за мен определено си струваше да дам тези пари!  bouquet

# 20
  • Мнения: 109
Здравей и от мен!Относно въпроса ти:Аз си избрах в Св.София,записах се при Др.Янкова още от началото на бременоста и съм много доволна от нея-поне до тук.Ще раждам във Вип отделението с избор на доктор(Янкова)т.е.за доктора и екипа се плаща 500лв,а за раждането(без значение дали е секцио или нормално цената е същата) във Випа-100лв.в която е включена упойка ако желаеш.За да получиш повече инфо.болницата организира курс за бременни на които се обяснява всичко това,курса го води Др.Янкова. newsm10

# 21
 мила boriva и аз като теб съм се насочила към 2 гр.болн. а и докторката ми я препоръча исках да те попитам щом скоро твои приятелки са раждали там какво искат да  носиш за себе си и за бебо.Аз съм в 35 г.с. с втора бременност и вече започвам да се приготовлявам както за болницата така и за вкъщи ще съм ти благодална. 

# 22
  • Мнения: 2 663
Само не раждай в Майчин Дом - мизерия, грубост, корупция (с три думи) Confused

Не мога да се  съглася с това мнение!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Родих там преди малко повече от 2 седмици и получих перфектно отношние и професионализъм  от абсолютно всички -лекари,сестри,акушерки!Не сам дала и 1 лев предварително!!!Имай предвид ,че съм страхотна лигла и съм свикнала да става все моето,това го казвам по повод отношението ,че съм взискателна и ми прави впечатление!

# 23
  • Мнения: 3 423

Олеееееее, колко материал има за службите за борба с корупцията, олееееее.
То тия темички са хубави, ама има много имена и факти. Браво. Добре сте се сетили.

# 24
  • Мнения: 4 733
Момичета има ли болница в страната пък било тя и частна където да се позволява на бащата да присъства на раждането и имате ли приблизителна идея за цената ( която при тези обстоятелства предполагам ще е   newsm09 )

# 25
  • Мнения: 1 272
Аз раждах в Св. София. Без уговорки, но се получи по-добре, от колкото ако се бях уговорила. 3 лекаря - д-р Арабаджиева, д-р Ташков и д-р Ковачева се грижеха за мен по време на раждането и всичко това без нито една стотинка. Много съм им благодарна и мисля, че всички лекари там са добри професионалисти и не биха си позволили да имат недобро отношение към "неплащащите".
Желая ти леко раждане.

# 26
  • Мнения: 832
Здравейте!
И аз съм в голяма дилема относно къде и при кого да раждам. Добре, че имам времеД
За сега съм се спряла на Тина Киркова, защото е много близо до нас и чух, че имат добра техника и всичко останало-все пак са специализирана болница.
Големият проблем е при кого Thinking
Все още се чудя дали да си избера предварително лекар. Задавам си въпроса, че ако родя посред нощите и не точно на термина, ще трябва да се буди лекаря, (който едва ли ще умре от щастие от този факт и дано не е запивал вечерта). Чувала съм, че в някои болници като постъпиш да раждаш, другите лекари не ти обръщат внимание, а те оставят да си чакал лекаря, който си избрала.
Незнам. Sad
Няма такова нещо, като "чакаш да доиде лекаря, който си избрала". Когато си си избрала някой лекар, по което и време да му се обадиш, той веднага идва. Поне за този който аз бях избрала, мога да ти гарантирам, той също е в Св. София.

# 27
  • Мнения: 14
Здравейте!
Аз съм решила да раждам в Шейново, много хора ми я препоръчаха!
Няма да наемам екип, а само акушерка.Още се чудя дали да слагам упойка - вие на какво мнение сте ще слагате ли някаква упойка или не?

# 28
Насочила съм се към Шейново, но напоследък се замислям дали да избирам екип........... Май сменям мнението си по-често, отколкото ми се ще.
Иначе фаворити са Д-р Богословова, д-р Йончев и д-р Петрова - ще трябав да редуцирам малко избора си... Hug
Мисля да раждам нормално, стига да няма медицинско предписание.......

Последна редакция: нд, 12 мар 2006, 19:13 от nadiaD

# 29
  • Мнения: 993
Само не раждай в Майчин Дом - мизерия, грубост, корупция (с три думи) Confused

И аз съм чувала страшни неща за там. Един колега направо беше готов да ходи да ги разстреля.

Общи условия

Активация на акаунт