Гримиране - идеи, техники и предизвикателства - 58 тема

  • 67 093
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 519
Чек и аз пробвах същото червило, но изгледах като маймунски г.ъз Simple Smile а моя приятелка, която е тъмнокоса и пасва идеално.

# 46
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Момичета, кои са любимите Ви лилави червила?



Up the amp и Heroine на MAC.


# 47
  • Мнения: 4 428
Напоследък и аз не трепвам особено за козметика. Също наклоних малко в посока дрехи - но там трудно харесвам  Confused Всичко ми изглежда парцалесто, дрипесто .... С голям зор купих няколко неща .... но, не бързам. Най-добрите ми покупки са случайно  Blush

И с мен винаги е било така, във всяко отношение  Peace
Такива инцидентни покупки, освен че са ми едни от най-успешните, ми носят и най-много радост. Няма по-голям кеф да си намериш нещо страхотно, което дори не си търсил  Mr. Green
Специално за дрехи, последно време си намирам интересни нещица по разни странни малки битуци, които явно стават модерни последно време  Wink Обикновено са на някой бг дизайнер и е със супер шантави модели. Но аз такива ги харесвам  Crazy По моловете, от години не мога да харесам почти нищо  Rolling Eyes

# 48
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 455
Утре ще ме светнеш тогава Simple Smile  Blush bowuu

За новата тема мислех да попитам и момичетата, които снимат гримове, имате ли любим грим от миналата година, за който си спомняте с удоволствие? И да го покажете, разбира се  newsm76

# 49
  • Мнения: 3 248
Като се замисля, май нямам лилаво червило. Освен едно на Avon, но хич не го слагам често, даже може би само 2-3 пъти, странно ми е. Или просто не съм попаднала на правилното.

За грим от 2014, нямам любим, а и имам още много да доизпипвам във всяко едно отношение. Реших да си разгледам галерията и този ми хвана окото, макар да е далеч от идеален или специален.

P. S.: Аз май също съм на други фронтове, не гримови. Дрехи, бяла козметика, парфюми... Но и аз с дрехите многоооо трудно харесвам нещо.

# 50
  • Мнения: X
За грим от 2014, нямам любим, а и имам още много да доизпипвам във всяко едно отношение. Реших да си разгледам галерията и този ми хвана окото, макар да е далеч от идеален или специален.
Скрит текст:


И на мен ми хвана окото. От вътрешната страна пак черно ли има? Аз по някаква причина там винаги слагам най-светлия цвят и никога не съм сещала за нещо подобно на твоето решение, а ми харесва много. Само че ти си със светли очи, аз ако сложа черно във вътрешния ъгъл сигурно ще съм като Дракула.

# 51
  • Мнения: 3 675
Моят любим грим от миналата година е: някакви телесни цветове сенки, молив и спирала. На устните балсам.   Grinning
Дори и на 31 реших да не изневерявам на любимия си грим  Mr. Green
Много харесвам да гледам цветни гримове, но за себе си харесвам грим-без грим  Simple Smile
Харесвам простите и ежедневни неща, които не изискват много време.
Гримирането не ми тежи, но почистването след това ми идва в повече  newsm77

# 52
  • Мнения: 625
За много години Heart Eyes!Страхотни неща виждам тук,а съм толкова далеч от проф.гримиране,което много от вас показват,включвам се с няколко въпроса и молби.Понеже съм мяркала,че много от вас имат Метеоритите на Гарлен,ви моля да ми обясните какви видове са те,с четка ли се нанасят,заместват ли пудра/руж(аз главно ползвам бронзиращи пудри,като отдавна не понасям блестящите и жълтеещи,сега съм с на Макс Фактор,която е по-матова и я ползвам като руж,а лятото слагам и на цялото лице),метеоритите на цялото лице ли се слагат?
Много са ми интересни и контурите и винаги съм се чудила може ли да се постигнат с по-светъл и по-тъмен фдт например Thinking....,ще се радвам да ме просветлите Heart Eyes Laughing

Самоцитирам се,понеже допускам,че може и да сте ме пропуснали покрай спора на дамите Cry.На мен ми стана неудобно от репликите,въпреки че не ме засяга ви приканвам към спокоен и добронамерен тон,сигурна съм ,че сте ценителки на красивото и нека така да продължи да бъде,надявам се ,че грубите изказвания са били в момент на ярост ..та на моите въпроси има ли желаещи да се включат с коментари и съвети Praynig

# 53
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 455
Епона, благодаря, че се отзова  Blush Много е хубав този грим, много  bowuu И синьото и как ти стои, и как прелива в сиво, и очната линия и тъмното на водната линия  Blush

Разкажи за продуктите  Blush И аз се замислих на водната линия какво си ползвала  Peace



shokoladena_bg, аз видях въпроса, но се въздържах да пиша, защото темата е "широка и субективна". Ще се включа с нещичко, което да ти даде насока Simple Smile

1. Като начало - има много видове метеорити - редовна серия, лимитни, на перли, пресовани ..... Затова обобщенията не са много уместни Simple Smile

2. Ползвала съм ги и като пудра, и над пудра. Споделяш, че ползваш бронзиращи пудри, но да не са с блясъци. В този план не съм разглеждала по-тъмните издания. Ако са перли - можеш да извадиш тези от тях, които не ти допадат - примерно, ако има сребърни и златни  Peace

3. В началото ги ползвах с тяхната четка. Сега ползвам компактни и редовни, не са твърди, ако ги ползвам с тяхната четка ще ги довърша скорострелно, затова ползвам по-мека четка, а тяхната вкарвам в употреба за матираща пудра и пудрата на НАРС ....

4. Няма правило как и къде да се ползват - според това кои ще избереш и как ти харесва и с какво - така ги прилагаш  Peace

5. Хубаво е да пробваш и то не веднъж, преди да купиш  Peace Пробваш, излизаш, разхождаш се, виждаш се на светлина извън магазина .... Светлината на място често лъже  Peace

# 54
  • Мнения: 2 214
shokoladena_bg аз имам метеоритите, красив продукт добре ухаещ, оставя едно такова чувство в теб че си по специална, но като резултат не е нищо неповторимо, имам пудра ефекта на която ми харесва повече върху лицето ми. За съжаление даже не ги знам кой номер са  Embarassed
 Да нанася се на цяло лице, изравнява кожата. Може да се използва зависи и като хайлайт, може и върху  руж за да стане малко перлен.

По повод контурирането, ако лицето ти не е нещо много специфично, като форма имам предвид, тогава не ти е нужно чак така да разглеждаш въпроса. Просто купуваш си продукт в сиво-кафява гама и подчертаваш скулите си, правиш го защото е модерно а не защото е задължително. В живота съм виждала момичета с доста изразени скули, никога не бих и сложила контур там, те си слагат понеже така е прието. Както и веждите по времето на тинейджерските ми години трябваше  да са като покривче и тънки един косъм, тогава е било красиво, сега не.

# 55
  • София
  • Мнения: 3 272
Много хубава тема  Hug :чета ви с удоволствие.
Аз имам проблем със самоснимането. Joy Хич не ме бива да си правя селфита. Виж другите да снимам... 
Ще се опитам дано предам цветовете.

Аз в миналата тема писах за трудностите ми при избиране на коректор, но сега ви моля за съвет при избор на червено червило. Аз съм с лек жълтеникав тен на лицето и не мога да си харесам червено червило, а бих искала да си намеря подходящ нюанс. Приемам всякакви предложения.

Аз съм такъв типаж

# 56
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Епона, и на мен много ме грабва този грим. Синьото Hi- def cyan ли е или друго?

# 57
  • Мнения: 662
Момичета ЧНГ! Много здраве и късмет на всички!Аз ви чета ,но не се вкл.защото грима не е моята сила.По принцип харесвам само и единствено опушен грим в сиво-черна или кафява гама.Преценила съм ,че на моята кожа и цвят на очите това отива.Винаги акцентирам на очите,устните ми са от год. с едно много леко червило и гланц.Искам да попитам обаче,как да си правя основа за грим.Алена показва едно перфектно лице(чак и завиждам ).То сигурно е даденост,но как да постигна такъв равномерен тен с грим , е моето питане.Разполагам с ФДТ на Есте Лодер имам и някакъв Eclad Miracle na Lankom(serum of light това е като мляко след нанасяне лицето добива един по лъснат вид)и sunlight palette на  Lankaster(това съм виждала ,че се нанася с пръсти,то е все едно 5 цвята много светли сенки направени като пудра)Кое след кое следва обаче  не знам и импровизирам(не ,че се получава де)Помагайте ,моля ви!

# 58
  • Мнения: 912
С каква кожа си?За едно хубаво и гладко лице са много важни кремът и базата под фон дьо тена или пудрата.Под фон дьо тените на Ести,аз например процедирам с много богат крем,база(предпочитам силиконова) и нанасям преди да е попила напълно.Пудра слагам много рядко,но когато го правя използвам или Метеоритите или свободната пудра на Шанел.Обичам и такива лъскави бази за които говориш.Такава имат Ести,аз имам на Кларан,те дават много здравословен вид на кожата.А за лъскавата пудра,използва се предимно за хайлайт,нанася се на изпъкналите части на лицето-скули,нос,брадичка,чело.

# 59
  • Мнения: 662
С каква кожа си?За едно хубаво и гладко лице са много важни кремът и базата под фон дьо тена или пудрата.Под фон дьо тените на Ести,аз например процедирам с много богат крем,база(предпочитам силиконова) и нанасям преди да е попила напълно.Пудра слагам много рядко,но когато го правя използвам или Метеоритите или свободната пудра на Шанел.Обичам и такива лъскави бази за които говориш.Такава имат Ести,аз имам на Кларан,те дават много здравословен вид на кожата.А за лъскавата пудра,използва се предимно за хайлайт,нанася се на изпъкналите части на лицето-скули,нос,брадичка,чело.
Благодаря за отговора ,но да уточня.Моята кожа е суха,ФДТ ми е Втора Кожа  на ЕL,сякаш не е мн.сух.Та давай като на невежа обяснявай ,моля те.Първо крем,после онази лъскава база ли?Пудра не ползвам защото ми е суха кожата.Най добре ми напиши как се прави леге артис аз каквото нямам ще набавя .Изкуството изисква средства ,нали така.

Общи условия

Активация на акаунт