чувствителна матка ???

  • 2 469
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Няма страшно моята диагноза беше свръхчуствителна матка,и на мен ми изписаха хапове и двете бремености си бях така наистина много почивка и леко със таткото вечер
Peace

# 16
  • Мнения: 1 393
И аз пиех същото като теб и всичко беше наред.Не се притеснявай  Simple Smile

# 17
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
И аз бях на но-шпа и МАгнерич. И то праз цялата бременност. то не бяха контракции, то не беше кървене.Живота си съкратих ,но пък сега си имам един страхотен мушморок Hug

# 18
  • Мнения: 2 123
Момичета, а как се поставя тази диагноза и имате ли някакви оплаквания?Възможно ли е д аимам чувствителна матка, а да не знам? newsm78

# 19
  • Мнения: 559
Аз имах много силни контракции в 4-ти месец,поставиха ми същата диагноза,влязох в болницата и почти месец ме държаха там и през няколко дена ме слагаха на системи,също пих папаверин и магнерич до края на бременността.Контракциите ми продължиха до като родих.Не се притеснявай всичко ще бъде наред. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 747
Момичета, аз еднократно получих контракции в 19 седмица, и те ме отведоха в болница- та 10 дни на системи. Сега взимам магнерон (към магнерич и Магне Б6 се оказах алергична) и но-шпа. Доста се изплаших, и не знам какъв щеше да е изхода, ако не бях отишла в болница. Да не говорим, че 3 часа си мислих, че са колики, още повече че се явиха след като си изпих кафето. Не змам кое наричат фалшиви контракции (онзи линк http://www.bg-mamma.com/site/content/view/47/37/), те са си контракции, и на ехографа се видяха, докато ги имах.
И като се захласваме да седим пред компютърчетата с часове, как ли ни се отразява?
И как ли да смея да правя секс сега?

# 21
  • Мнения: 747
А, пропуснах, нито имах кървене, нито отлепване на плацентата (установено с ехографа). Безобидно, а?- но все пак 10 дни в болница. Моя съвет е, не отлагайте посещението си при лекаря Simple Smile

# 22
и аз съм така - оплаквах се много време от болки в яйчниците, едно придърпване, а понякога когато се изморя повече - и стягане на корема. на ехограф се видя контракцията, пия Магне Б6. Препоръчаха ми повече почивка - в смисъл не да лежа постоянно, но да не се изморявам. Леки разходки и толкоз. Работата ми и без това е свързана със седене, та си седя доста. Но и се разхождам, само като почувствам умора, спирам.
Сега, няколко седмици по-късно, болки почти нямам, стягане също. Правя си секс (не често обаче), и се успокоих. Докторката каза да не се тревожа, и ще си пия хапчетата до края.
За протокола съм в 19 г.с.

А на въпроса как се установява "чувствителната матка" - ами явно трябва да имаш някакви оплаквания. Така че по-дорбе като почувствате нещо  - позвънете на лекрая си  и нека той да каже това редно или нередно и доколко притеснително.

Успех на всички!

# 23
  • Мнения: 2 237

 Ооо,и аз съм с чувствителна матка.Още в края на трети месец започнаха едни контракции,та чак докато родя.Шест месеца си бях с контракции заради чувствителната матка.Пиех Магне Б6.Повечко почивка и спокойствие му е майката.Не се притеснявай не си единственвата,и ти ще си родиш здраво бебче като всички нас.Незнам при теб как е,ама при мен само да ме пипнеше с пръстче доктора по корема и матката почваше лудо да "препуска".
Успех ! newsm10

# 24
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз получих стягане на корема като камък и болки ниско долу в средата на 5-я месец. Sad Сега съм в 6-ти.
В началото лекарката ми изписа "Но-шпа" и "Магне Б6", но особен ефект нямаше. После пих Папаверин, а сега съм на "Гинипрал", като продължавам и с Магне-то.
Вчера пак бях на преглед и се оказа, че матката още е напрегната и ще продължа да си пия хапчетата...
Понякога се притеснявам, защото не зная как тези контрекции и това стягане влияят на бебето и какво ли усеща то!? Дано да е добре.  Praynig
При мен тези контракции се появяват дори и когато не съм се уморила или не съм ходила много.
Зная, че е хубаво в такива случаи да си полегнеш и то по възможност на лявата страна, а не да седиш!

# 25
  • Мнения: 6 164
Аз също бих те посъветвала да си почиваш повече и да избягваш дълго ходене, стоене на крак и преумора. Всичко ще бъде наред, просто се пази повечко! Пожелавам ти да е временно и да отмине скоро! При мен също имаше в началото контракции и болки, но към 4ти месец всичко утихна. Peace

# 26
И аз бях така през цялото време. Опитай да не се притесняваш, макар че от опит знам, че е трудно. Имам още две приятелки със същия проблем.

# 27
  • Мнения: 286
И аз съм с чувствителна матка,от 5 месец получавах тези стягания на матката които със или без болка са си контракции.Пиех но-шпа и магне Б6,след това ми станаха много начесто и пиех гинипрал докато влязох в 9.Не се притеснявай хапчетата помагат ,но си трябва и лежане поне аз бях така,даже и тогава си ги имах.Родих си точно на термина! smile3503

Общи условия

Активация на акаунт