На ясла или не?

  • 1 439
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 270
не става въпрос за това кога ще се научи детето да сяда на гърне ,а как ще се научи ,как ще се научи да бъде самостоятелно и не толкова зависимо  от мама.Изобщо как да се справя със различни ситуации.То не пораства като някое глезено детенце,а се научава да се съобразява и с други .Научава се на режим ,което пък е важно за напред в живота му .Всичко това се учи от най крехка възраст,каквато е яслата.Говоря от опита който имам като майка на 3 деца и леля на 6 племенника .Разликата от деца посещавали ясла и такива който не са е голяма./разбира се има и изключения/

# 16
  • Cobrs
  • Мнения: 791
И аз имах подобня дилема и сума ти време се чудех дали да дам малкат на ясла. Сама трябва да вземеш това решение и като много други решения, касаещи детето ти, няма как предварително да знаеш дали е погрешно или не. Моята дъщеря я дадох на ясла на годинка и половина (този февруари). Психически си беше съвсем готова за тази промяна - защото не й беше първата (гледала съм я аз, майка ми, приятелки и детегледачка, а понякога дори и татко й, освен това три пъти сме се местили в нов апартамент), а и защото много обича децата, винаги ги прегръщаше в парка и тръгваши след тях. Но на годинка и 1 месец определено нямаше да е подготвена за промяната. Не знам как е в клубовете за почасово гледане (предполагам че почти както в яслата, само че си плащаш). Аз лично с детегледачка не сполучих, но моята беше на 10 часов работен ден и имах доста по-високи изисквания от това да внимава дали детето няма да се удари и да е нахранено и преобуто. Варианта с някоя колежка студентка ми се вижда най-добър. Не знам дали си решила да правиш магистратура по свое желание, но не виждам смисъл да започваш нещо и да не го завършиш. Никога не знаеш кога ще ти потрябва тоя кетап. А и това, че си мама, не означава, че си само и единствено мама. Животът продължава и детето трябва да се вмести в твоя режим, а не обратното. Каквото и решение да вземеш, няма как да се предпазиш от грешки. Успех от мен!

# 17
  • Мнения: 396
Цитат
не става въпрос за това кога ще се научи детето да сяда на гърне ,а как ще се научи ,как ще се научи да бъде самостоятелно и не толкова зависимо  от мама.Изобщо как да се справя със различни ситуации.То не пораства като някое глезено детенце,а се научава да се съобразява и с други .Научава се на режим ,което пък е важно за напред в живота му .Всичко това се учи от най крехка възраст,каквато е яслата.Говоря от опита който имам като майка на 3 деца и леля на 6 племенника .Разликата от деца посещавали ясла и такива който не са е голяма./разбира се има и изключения



Абсолютно съм съгласна,въпреки,че нямам този опит Peace !Нищо не ти пречи да опиташ и да видиш,как ще се отрази на детенце.Вивиан също е на година и един месец и мисля,че е готова за ясла,мисля,че много би и харесало,подали сме молба и чакаме  bouquet .А това за боледуването според мен,ако не в яслата в детската градина пак ще си го изболедува(чувала съм от много хора,че по добре да боледуват като малки отколкото по големи).Ти си знаеш най-добре как да постъпиш   bouquet .УСПЕХ С ИЗПИТИТЕ Party!!

Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 09:27 от Ellypr

# 18
  • Мнения: 1 756
твъдо съм за яслите

# 19
# 20
  • Мнения: 703
Вики, да те питам тогава къде ходите на ясла, защото и ние сме в св. троица и се чудя newsm78

# 21
  • Мнения: 175
Аз също съм за яслите но всеки сам си преценява.Мисля че каквото и решение да вземеш то ще е най-правилното,защото мама знае най-добре,слушай сърцето си.Успех и от мен. newsm10 newsm10 newsm10

# 22
  • Мнения: 234
Да споделя и аз. Големият го дадох на ясла на 1г7 мес. Ходи с триста мъки половин година, като една седмица беше там, 3 вкъщи. Накрая го спряхме с много алергии, направени няколко състояния пред задушаване и т.н. и т.н. Пуснах го по същата причина - да напиша дипломната си работа. Просто чаках момента, когато ще го дам за отглеждане в този род детски заведения и аз ще продължа живота си като образование, работа...Да, ама не стана така. Дори и дума не можеше да се отвори за връщане в ясла, беше половин година на безумно строга диета.
Та така до 3 и половина, когато го дадох на градина. Вече е в предучилищна.
Сега за бебето съм подала молба за ясла, но определено вече съм на мнение да отложа докато стане на 2, а тогава дали ще го пусна - ще преценя...
    И аз се присъединявам към препоръчания ти вариант - да намериш някоя студентка да го гледа, щом не е за постоянно....или пък редувай бабите.... Simple Smile
    Между другото, изумих се, като разбрах, че учителките от градините не си дават децата и внуците на ясла  Thinking - направо на градина, защото "малките деца имат нужда от майките си".

   

# 23
  • Мнения: 255
Подкрепям мненията, че най-подходящият вариант във вашия случай е наемането на  почасова детегледачка, предвид че ще се местите и ви е необходима помощ за гледането на детето  само за няколко часа. Тръгването на ясла е голяма промяна за едно дете и за толкова кратко време и с оглед на предстоящото преместване не ми се вижда удачно решение. Наесен вече детето ще е ще е по-голямо и можете да го пуснете на ясла, когато се върнете в Бургас.
С детегледачка детето ще свикне по-бързо, защото няма да се налага да сменя нито обстановката, нито режима.

Последна редакция: чт, 16 мар 2006, 22:54 от Tsveteto

# 24
  • Мнения: 3 200
Аз още не съм дала Еличка на ясла, майка ми я гледа., но мисля след 2-3 месеца да я пускам вече, да си общува по цял ден с деца, тя и сега си общува и си играе като са навън, но иначе ще й е по-интересно според мен

# 25
  • Мнения: 179
Твърдо съм против яслите и отделянето на детето на такава ранна възраст.Второто ми дете се роди,когато бях 3курс, и изобщо не ми е минавало през ума да го давам някъде,за да съм завършела.И дипломна работа си правих с него.Не е невъзможно.Но нека всеки сам избира варианти за себе си.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 969
За мен на първо място е детето!
След нея редя останалите неща, но няколко изпита не биха били причина да я дам на ясла ...
Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 529
Аз също съм изцяло за яслите и единствено факта, че в момента мога да си позволя да си го гледам аз, е причината да не съм го дала на ясла. Никой не може да ме убеди, че няма разлика в това дали детето ти общува през деня с двама възрастни или с 10 деца като него например. Така че, успех!  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 936
да за яслите Winkслед 1година според мен е добре.

# 29
  • Мнения: 1 370
ЗА, ЗА, ЗА! Няма нация в света, в която майката да гледа детето си до 3 години. В началото ми беше странно и неможех да приема добре тази идея. Но в момента разбирам, че са си много прави чужденците. Не мисля, че покрай всички задължения, майката е способна да отдели време за детето си за игри, книжки, песни, танци и т.н. А пък и в яслата, той общува с такива като него, което според мен го забавлява много повече. Давай го детето и не се замисляй.

Общи условия

Активация на акаунт