Кюретаж на рана

  • 1 926
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Здравейте, преди около 4 месеца ми беше изваден кътен зъб в чужбина. Сложиха ми алвожил и се прибрах в България. Раната зараства много бавно. От около месец и половина имам парене, болка и дискомфорт на мястото на екстракцията и още не е зарастнало добре. Хирурзите при които ходих тук, ме уверяват че е добре, но аз не се чувствам така и усещам че нещо ми пречи там. Не знам дали е някаква микроинфекция или нещо друго. Има ли стоматолог в България, който би се съгласил да ме лекува и отвори такава рана ?

# 1
  • Мнения: 4 500
Има, разбира се, щом си плащаш  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6
здравей, разбира се че раната може да се прегледа и ако има нужда се ревизира. Добре е да направиш една рентгенография за да се изключи останала част от коренче например. Не споменаваш дали е горен или долен мъдрец, но по описание на симптомите съм склонна да мисля че е долен. В такъв случай често се случва при ваденето на мъдреца да се засегне съдово-нервния сноп, който е често много близо. тогава се наблюдава едно мравучкане и парене в областта, лека болка. Лечението е физиотерапия и след време отшумява, но трябва щателна преценка и диагностика. И лично според мен алвожила в раната забавя процеса на зарастване . Успех и дано намериш правилния колега Peace

# 3
  • Мнения: 6
Има, разбира се, щом си плащаш  Simple Smile
               

Ти Nefertarri за без пари ли работиш?

# 4
  • Мнения: 112
Благодаря танди за отговора, не е мъдрец а горен кътник. Направих рентгенова снимка, не се вижда да има нещо останало, и синусът не е засегнат. Може би наистина алвожила забави и усложни работата. Вече съм склонен да отворя раната и да я почистя защото наистина мястото не се чувства спокойно, усещам също и че слюнката от тази страна ми е в повече...

Nefertarri тук не говорим за пари а за здраве.

Общи условия

Активация на акаунт