ОТБИВАНЕ - 2

  • 139 649
  • 782
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 067
Да драсна и ние до къде я докарахме.Остана ни само нощните 2 бр. цокания и сутрешното в 7.Опитах да отбия през нощта, но настана ужасен ужас  Crazy  Приспивах я по 1 час на ръце и след като я оставях пак се събуждаше, само един от 5 дни минахме без нощно цокане и със сравнително малко драма, но аз така се напрегнах като цяло, че реших за момента да я оставя така.
Напънали са я два зъба, а това ми напомня, че до 2г. ще я напънат още много пъти, та се колебая дали да отбивам напълно и ли да и оставя тази малка утеха и спокойствие за мен  Rolling Eyes
Мисля по въпроса.... Thinking
Иначе се научи да заспива с песнички от телефона, което е супер  Mr. Green

# 91
  • Мнения: 111
7След като вече нямаше гърда си го гушках и да го  приспивам, но той се въртеше и не искаше в мен да е и го сложих в леглото му да видя как ще е там и порева си малко, но след това заспа. На следващия ден го сложих отново в леглото му без да го гушкам и ни беше доста трудно- той ревеше, хвърляше си бибата и не искаше да стои там, но аз не го взех и го оставих и след малко заспа и така си свикна. След няколко дни започнахме същото да правим и за през деня и вече и там имаме успех. Досега не ми се е събуждал през нощта, пробуди се за бибата и като му я дам си заспива веднага. Явно моето дете вече е било готово за тази крачка.
Интересното, което ми се случи тази сутрин, е че ми вдигна блузата и прави Ам-Ам и се разплака за секунда, което ме учуди като толкова време вече не съм му давала и нали казват, че забравят след няколко дни, а пък той реши да си потърси  newsm78

# 92
  • София
  • Мнения: 1 511
Защо отбиването трябва да се случва през пролетта или есента? Какво им е на лятото и зимата?
 newsm78

# 93
  • Мнения: 1 048
Предполагам лятото заради стомашно-чревните вируси, а зимата - заради грип...т.е. С идеята, че кърменето подсилва имунитета...поне аз така си го обяснявам  Peace

# 94
  • София
  • Мнения: 1 511
Да, има логика.
Благодаря! Wink

# 95
  • Мнения: 2 202
Интересно ми е да знам, това явно на многодетните майки ще им е известно, от каква възраст нагоре детето помни, че е сукало?

# 96
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 748
Само да питам какви са индикациите,, че в една гърда няма вече мляко? Пред бях писала, че бебо не иска да суче от едната и само понякога нощем се лъже и там определено млякото беше по-малко. А днес забелязах, че посука, но не преглътна нито веднъж и накрая усетих лека болка. Мисля, че така бих се чувствала, ако няма мляко, но не съм сигурна и затова питам миналите по този път. Ако мисля да отбивам до 1-2 месеца няма смисъл да правя опити да възстановя лактацията там, нали, по-добре да си минем на една гърда и постепенно спиране? Малко ми е мъчно, ако е край с едната гърда, защото значи скоро пълен край, пък имам смесени чувства...но това го споделям само междудругото

# 97
  • Бурса
  • Мнения: 649
Пипи имам позната, която кърми само от едната гърда от 8 месец до година и 9 месеца. Така че дори да ти е спряло млякото в едната, това не означава непременно че скоро ще спре и в другата  Peace

# 98
  • Мнения: 1 067
Влизам да отчета, че се отбихме успешно и без драма.Изведнъж пропи АМ и едно по едно заместих кърменията без съпротива от страна на дребната.  Mr. Green

# 99
  • Мнения: 288
Пипи аз кърмя само от едната вече 5-6 месеца. В начало се мъчихме да го накарам да суче и от другата,  но не стана.
От 3-4 дни се опитвам да го отбивам. Отказва да пие АМ (пробвали сме почти всички). След като е вечерял добре заспива без да иска да суче. През ноща се буди 2-3 пъти и тогава не иска да заспи ако не му дам да суче. Спи с баща си, но като се събуди започва да плаче, бута го и ме търси.

# 100
  • Мнения: 6 791
Пипи аз кърмя само от едната вече 5-6 месеца. В начало се мъчихме да го накарам да суче и от другата,  но не стана.
От 3-4 дни се опитвам да го отбивам. Отказва да пие АМ (пробвали сме почти всички). След като е вечерял добре заспива без да иска да суче. През ноща се буди 2-3 пъти и тогава не иска да заспи ако не му дам да суче. Спи с баща си, но като се събуди започва да плаче, бута го и ме търси.
При нас положението с АМ беше същото, дори толкова се отвращаваше, че се напъваше да повърне. Направих кисело мляко с малко вода и о, чудо, изпи си го с кеф. Та, като я отбивах, това предлагах няколко вечери, след това спря да се буди. Сега ако се събуди посреднощ гладна, кисело мляко си пие. Можеш да пробваш ако искаш Simple Smile

# 101
  • Мнения: 288
Благодаря Radeva-87 ще пробваме  Grinning

# 102
  • София
  • Мнения: 2 130
Привет,
и ние така да се каже се отбихме, от днес не цокаме въобще и за сега няма драми.
Аз нощното сучене го премахнах с вода. Давах вода при всяко будене. В началото имаше драми да, но с времето свикна, че нощем е само вода и въобще не търсеше да цока. Известно време бяхме да цокане само сутрин, като последните дни му давах съвсем малко да цокне и после закуска.
Ние също отказваме абсолютно всяко АМ, КМ грам не иска също. Даже пробвах да слагам захар в КМ, бисквитки в КМ и в АМ и пак не минава и не минава.
Лекарката вчера ме посъветва сега като спра вече кърменето да не давам нищо 10-15 дена за да се отърси от кърмата и после да предложа АМ. Според нея след това ще пропие. Да видим, ще кажа по натам дали се е получило.

# 103
  • Мнения: 155
От 7 дни моята Алекс вече не суче.Стана с прясно мляко. Изпива си го ,обръща се на една страна и заспива.През деня спря да ме търси(гърда де).Има си режим и си го спазва.През нощта не се буди. Направо не мога да повярвам ,че стана.  newsm44

# 104
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 795
Поздравления за успехите, момичета   bouquet.Аз реших ,че не искам да го насилвам ще чакам сам да се откаже.Но от два -три дни се случва нещо необичайно  newsm78 в момента , в който засуче започва да се смее и това го прави постоянно докато съвсем не умалее и заспи. Дали това може да е естествеия момент на отбиването?Само да кажа ,че малкия суче само и единствено, когато се унася за сън.В друга ситуация не иска.

Общи условия

Активация на акаунт