Колики

  • 28 569
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 212
И Инфакол и Лефакс съм давала без особен резултат. Като че ли му олекваше от чайче от семена от копър. Относно сядането, всяка педиатърка различно ще каже. Моята не ми даваше да слагам сина ми седнал докато не навърши седем месеца. Аз си го слагах по малко естествено.

# 16
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Дава Коликинд по3 капки преди всяко хранене и вечер започнахме с по 4 капки от Колийф, защото много се засилиха тези седмици. И Еспумизан комфорт давах, но много трудно се изхожда. Чай приемам за кърмачки. Но решението е гушкане и затопляне на коремчето - закупих си една възглавничка от черешови костилки, затоплям е в микровълновата и на коремчето. След вечерното къпане се мажем с кремче Бейбинос. Всичко пробваме и аспиратор и шумове от Интернет свалих, но милата се привива и това е. Знам че всичко ще премине рано или късно с каката беше същото положение.

# 17
  • Мнения: 32
Ох, и аз да споделя горчив опит ...
Бебка ще стане на 5 месеца след седмица, а още има колики. Започнаха ѝ още от 9 ден и почти не са спирали. Първите 3 месеца бяха денонощно. Давах ѝ Еспумизан, Саб, Колийф, Био Гайя, Коликинд. Не заедно, разбира се. Сменях ги. Ефект ...нула. Успокояваше се само на ръце и в количката.
Реших да поръчам Лефакс от Германия. Той ни докара само запек.
Накрая се отчаях и след като навърши 4 месеца, я заведох на гастроентеролог. Изписа ни сироп Гастротус за 20 дни. Е, и от него не видях полза.
Последното, което купих са хомеопатични таблетки. Казват се Колик. Американски са. Давам ги от днес и се моля вече да отшуми този период. По цяла нощ се разнасяме из стаята, чувам как ѝ къркори коремчето, пръцка силно ...кошмар.
От 2-я ден след раждането е само на кърма. Давала съм чайчета Бебезан и Хипп за коликите, но не ги иска. Вече започвам да си мисля, че проблемът е в кърмата ми.
Забравих да отбележа, че не ям никакви газообразуващи храни и млечни...
Ако някой може да даде съвет, ще му бъда благодарна.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 130
Yanna дали си започнала захранване. Ако да опитай да го спреш за известно време за да му се успокой коремчето. И ако или ще захранваш много внимавай какво даваш докато му свикне коремчето.
Пробвай да даваш био гая и да му сложиш  топло на коремчето.
И не си мисли че е от кърмата.

# 19
  • Мнения: 32
Yanna дали си започнала захранване. Ако да опитай да го спреш за известно време за да му се успокой коремчето. И ако или ще захранваш много внимавай какво даваш докато му свикне коремчето.
Пробвай да даваш био гая и да му сложиш  топло на коремчето.
И не си мисли че е от кърмата.

Не съм. Отлагам го, докато не видя, че всичко е Ок.

# 20
  • Мнения: 711
Всяко дете си е строго индивидуално, при нас помогна най-много Лефакса  Peace
Другото което мога да ти дам като съвет е топли компреси, гладех една памучна пелена и на коремчето, но много внимавай да не го опариш, носене на ръце с корема към земята, и като седнеш го сложи пак с корема към земята на бедрата и го потупвай по дупето, при нас това помогна. В повечето случаи свършват до 3-тия месец, така че успех.
Аааа и другото, което се сещам е, давахме капки Бонисан, на хималая, билкови са, може и от тях да имаше ефект, давахме ги заедно с Лефакса. Лошото на Лефакс  е че  докарва запек, но...въпрос на избор
Успех  Hug

# 21
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Yanna не е от кърмата. Не е се отчайвай, ще премине този период. Peace
Гушкане и това е ....

# 22
  • Мнения: 32
Ох, дано премине скоро! Милата ми бебка 5 месеца спокойствие не е видяла.
Педиатърката препоръча последното хранене преди лягане вечер да заместя кърмата с АМ Хипп комфорт. Вие какво мислите?

# 23
  • Мнения: 27
Yanna_ защо са ви предписали сироп Гастротус? Ако детето има симптоми на рефлукс има доста неща които могат да се направят, а пък неспокойствието би могло да се дължи на рефлукс, макар и скрит... Може детето да не повръща, но многото газове и неспокойствието в легнало положение са доста сериозни симптоми.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 130
Ох, дано премине скоро! Милата ми бебка 5 месеца спокойствие не е видяла.
Педиатърката препоръча последното хранене преди лягане вечер да заместя кърмата с АМ Хипп комфорт. Вие какво мислите?

аз не бих го направила това. Казвали са ми че от АМ коликите били по силни  newsm78, но не съм пробвала
Пробвай с топли компреси, аз така успявах да ги попресека коликите.

# 25
  • Мнения: 32
Yanna_ защо са ви предписали сироп Гастротус? Ако детето има симптоми на рефлукс има доста неща които могат да се направят, а пък неспокойствието би могло да се дължи на рефлукс, макар и скрит... Може детето да не повръща, но многото газове и неспокойствието в легнало положение са доста сериозни симптоми.

Изписаха ни го, защото повръщаше, но съвсем малко. Вече изобщо..
Относно газовете вече не знам какво да мисля, докторите ми повтарят колики са, ще минат ..

# 26
  • Мнения: 27
Моето дете (с рефлукс) имаше мнооого газове - броила съм, по 20-25 пъти на ден, и очевидно газовете му причиняваха дискомфорт, защото се виждаше как нощем се върти, проплаква, пробужда се и се успокоява едва след като ги изкара. В крайна сметка изглежда газовете бяха предимно от въздуха, който поглъщаше при кърмене, затова от мен се искаше да гледам да не поглъща толкова много въздух, тоест по възможност да го кърмя от едната гърда и само с едно засукване (аз преди това сменях гърдите, защото си мислех, че не му стига и затова се дърпа, той се разсейваше...). Освен това след хранене го вдигах да се оригне и препоръката на лекарката беше да се оригне поне 2 пъти добре, държах го по около половин час изправен за да се оригне хубаво и да слезе храната. Трябваше да се оригва само изправен, не по корем, в поза "тигър" и т.н. - изправен или седнал. Много често ми се е случвало да е неспокоен когато е легнал, да хленчи или направо да плаче, и като го вдигна и се оригне да му мине. Освен това аз спазвах диета, защото имаше съмнения, че рефлуксът е симптом на алергия. Ако искаш опитай тези неща да видиш дали ще има резултат. Имай предвид че отнема време... предполагам 2-3 седмици или месец поне. При моето дете нямаше никаква полза от капки за колики, Колийф, Гастротус и т.н., но и той не е имал колики (по дефиницията да плаче без да знам защо продължително време), а само тези проблеми с газовете.  Hug
П.П. Относно млякото: щом ти спазваш безмлечна диета не виждам никаква логика да дадеш на детето обикновено АМ.

# 27
  • Мнения: 32
D23, мнооого ти благодаря за съветите. Определено ще опитам всичко възможно, дано има ефект  Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 2 130
може да пробваш и с шуслерови соли.
ето и комбинацията при колики : http://holistichno.com/%D1%88%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%B5%D1%80%D0%B … 82%D0%B0-139.html

# 29
  • Мнения: 9
При нас, когато имахме кризи, й нагрявах коремчето със сешоар, от разстояние, разбира се и двойна доза капки Еспумизан Л - 25, по препоръка на педиатър.

Общи условия

Активация на акаунт