Duolingo: Да учим езици безплатно, завинаги!

  • 61 016
  • 370
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 056
И аз поотделно и по няколко пъти, че си е тегавко понякога.

Принцеса, поне испанският е масов език и по книжарниците има помагала  Peace

# 61
  • Мнения: 417
Само, че си мисля, че едва ли ще се справя без да чета нещо допълнително...Вие само от сайта ли учите?
Аз отпреди,коагато бях по-нахъсана ,си бях изтеглила сума ти речници,граматики,учебници, mp3 уроци и т.н.-всичко в онлайн вариант.Сложих в една флашка ,но не ги ползвам,честно да си призная...И флашката не знам къде съм я оставила. Grinning

А вие един урок повтаряте ли го?Че аз само от веднъж малко трудно помня. Whistling

# 62
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 864
Повтарям всичко аз. Взимам нов урок на два-три дни, а през останалото време само се упражнявам. Трябва да съм перфектна с произношението.  Mr. Green В немския най-трудни са ми родовете на съществителните и падежите.

# 63
  • Мнения: 417
Повтарям всичко аз. Взимам нов урок на два-три дни, а през останалото време само се упражнявам. Трябва да съм перфектна с произношението.  Mr. Green В немския най-трудни са ми родовете на съществителните и падежите.
Аз не съм се спускала толкова дълбоко в испанския,но засега произношението не мога да го издокарам. Simple Smile
Иначе и аз ги повтарям.Досега нямах речник за думите от duolingo,но идеята ми се стори добра и започнах да си записвам,че ги помня 2-3 дена и после сякаш въобще не съм ги чувала . Simple Smile

# 64
  • Мнения: 1 298
Аз май на компютъра ще ги записвам също. Защото ми трябва речник с 5 полета, както пиша широко с 3 няма да ми стигне Laughing

Един урок го повтарям докато го направя без грешка, така и с упражненията. А преди да почна с новият урок си правя упражненията за предният урок.

Вие само по един език ли учите или повече от един едновременно?

# 65
  • София
  • Мнения: 1 460
Аз също доста повтарям уроците, иначе забравям много бързо.  Grinning
И уча само един език. То един ми е трудно, пък камо ли повече Grinning
Скрит текст:
Някой от испаноучещите дали може да ми обясни малко повече за Nosotros/ Nosotras, Vosotros/ Vosotras и т.н. Когато говорим за група, в която има и мъже и жени, кое използваме? Предполагам мъжкия род, ама... newsm78

# 66
  • Мнения: 417
Аз май на компютъра ще ги записвам също. Защото ми трябва речник с 5 полета, както пиша широко с 3 няма да ми стигне Laughing

Един урок го повтарям докато го направя без грешка, така и с упражненията. А преди да почна с новият урок си правя упражненията за предният урок.

Вие само по един език ли учите или повече от един едновременно?
Аз уча един,но занапред мисля да пробвам и френски/румънски/полски,като с първия мисля да се занимавам сериозно,а другите само ще ги пробвам.
Сега почнах и ирландски ,за да видя какво представлява. Simple Smile
Ирландския пък няма произношение... ooooh! Ще го изтрия май. Mr. Green
Рошличка и аз нямам представа,имам един самоучител у дома,но и него не мога да намеря...Иначе си спомням,че преди това го бях учила,но сега всичко ми се губи.Ще потърся самоучителя,ако не ме домързи  Mr. Green и ще пиша.

Последна редакция: пн, 19 яну 2015, 19:56 от cooxixx

# 67
  • Мнения: 1 298
Скрит текст:
Някой от испаноучещите дали може да ми обясни малко повече за Nosotros/ Nosotras, Vosotros/ Vosotras и т.н. Когато говорим за група, в която има и мъже и жени, кое използваме? Предполагам мъжкия род, ама... newsm78

Nosotros: група от хора, включително теб, основно съставена от мъже
Nosotras: група от хора, включително теб, съставена основно от жени
Vosotros: група от хора, без да включва теб, съставена от мъже
Vosotras: група от хора, без теб, съставена от жени

# 68
  • Мнения: 417
Рошличка ,директно ти вадя цитат /от който на мен поне не ми става много ясно/ :
''Лични местоимения подлог
.......
Множествено число
nosotros,-as ние (м.р.,ж.р.)
vosotros,-as вие (м.р.,ж.р.)
......."

Аз лично не съм се задълбавала в граматиката.И да съм, беше преди няколко години и почти нищо не помня.Засега се стремя да научавам думички,пък после ще я оправям граматиката. Mr. Green

# 69
  • Мнения: 3 589
Здравейте, зарибявка е сайта, но аз имах следния проблем, който ме отказа по едно време и сега ми се иска да продължа, и е супер че мога да се допитам до вас.
Та
Упражненията дълго и отегчително повтарят Най-лесните изрази от даден урок и не успявам въобще да стигна до упражняване на сложни. Не разбрах как се Прескача, защото като прескачаш го отчита за грешка и ти хвърля още по-прости въпросчета и така освен да събирам  лингоси и да минавам нива, не постигам кой знае какъв напредък като знания.
за шведски става въпрос, ако има значение.
Какво бихте ме посъветвали, виждам че има доста наприднали сред вас...
Благодаря предварително!

# 70
  • София
  • Мнения: 1 460
Да, да, аз правилото за мъжки и женски род го знам, но се чудех ако искам да кажа "Аз и моят мъж" (един мъж и една жена) тогава Nosotros или Nosotras се използва? Или може би граматиката не се задълбочава чак толкова? Blush

И за да не оспамя съвсем темата, преди да да захвана испанския мислех, че ще мога да се справя с френския, но още на първите няколко упражнения разбрах, че не е за съвсем начинаещи, които не са свикнали с произношението.  Grinning Stop

# 71
  • Мнения: 1 298
Ами според мен е по-нормално да кажеш Аз и моят мъж. Но иначе вероятно Nosotros е по-логичният избор, защото казвайки Nosotras сменяш сексуалната си ориентация визирайки в ние теб и друга жена. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 727
blackisback, и аз ти благодаря, че ме "светна" за този сайт. Аз започнах френски. Страшно зарибяващо е. 12 дни, всеки ден с това се занимавам, докато детето спи Simple Smile Но и на мен ми прави впечатление, че дава предимно по-прости изречения в упражненията.
И аз правя нов урок, след това упражения по няколко пъти.

# 73
  • Мнения: 417
Doro,доколкото аз знам май няма как да се прескача.За всеки случай по-добре по-компетентните по въпроса съфорумки да ти помогнат.
Рошличка,честно казано нямам представа,както казах въпреки,че граматиката е важна,не се интересувам от нея Grinning.

Бях казала,че ирландския няма произношение,но се оказа,че има и...звучеше мнооооги странно и объркано.
И аз съжалявам за спама,но така и не мога да се ориентирам кой е бутона за off topic.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 460
Ами според мен е по-нормално да кажеш Аз и моят мъж. Но иначе вероятно Nosotros е по-логичният избор, защото казвайки Nosotras сменяш сексуалната си ориентация визирайки в ние теб и друга жена. Simple Smile
Joy  Joy JoyТака представено наистина има логика. Благодаря!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт