Съвети как да убедя съседи да не запушват колата ми на паркинга на блока

  • 15 243
  • 228
  •   1
Отговори
# 225
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Оф, имаше едни такива "суперважни" през един вход от нашия. Понеже бяха на първия етаж, и им беше адски важно да си виждат колите, като се подадат на зарешетената си тераска, пищно декорирана с компоти и туршии.

Та там живееха три поколения - бащата и майката, и синовете със снахите, а единия син имаше дете - идилия ви казвам.
Имаха четири коли - на бащата, на двамата сина и на едната снаха.

На бащата Москвича не се изкарва изобщо (даже беше заформил еко-система покрай гумите, последно като видях), до него паркираше единия син, а пред неговата кола - колата на жена му. Пред Москвича спираха колата на другия син. Един друг се "запушваха", така да се каже.

Всеки клетник, който имаше нещастието да спре където и да пред Москвича или от едната му страна, биваше смъмрян, овикан или скандализиран. В зависимост от степента на познаване на съответния паркирал на "техините" места. Жестока селяния!

# 226
  • Мнения: 2 760
Веднъж отиваме на гости, домакинът ни посреща с думите:"Влизайте, аз ще отида да видя къде сте паркирали..." Shocked И после обясни, че ако сме били паркирали на "мястото" на някакъв скандалджия от входа им, сме щели да си намерим гумите спаднали или спукани...

Ние със съседите се разбираме с добра дума за паркирането, дори и с тези, с които не сме в добри отношения. Всички наоколо сме в къщи и място има, но когато правим купон, предупреждаваме просто, че ще има много коли и край техните къщи, освен пред нашата. И те спират на нашите паркоместа при нужда.

# 227
  • Мнения: 7 779
по колко плащате за тези паркоместа  newsm78

# 228
  • Мнения: 2 760
Грешно съм се изразила с тези "паркоместа", извинявам се - имаме бетонна площадка за две коли, която е част от нашия имот, но е преди оградата. Така че всеки реално би могъл да паркира там. Едните ни съседи постъпиха по същия начин - направиха си оградата по-навътре и имат място за 4 коли в техния имот. Другите ползват общинско място за колите си.

Общи условия

Активация на акаунт