ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 655
  • 737
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 28
Здравейте! А има ли някой, който вече се възползва от офертите на flydubai, да сподели впечатления?

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 94
Момичета, как стоят нещата с алкохола Simple Smile Предлага ли се във заведения ( не мога да си представя хубава вечеря без вино например) и по-скъп ли е от нормалното ?

# 17
  • Мнения: 132
За лодката във фонтаните-65+5 такса на човек.От сайта,където си резервирате билети за кулата.Най-отдолу-Lake Ride със снимка на лодка.Щом вече сте взели билети за кулата,кафето отпада.Пингвини-в сайта на мола на Емиратите,където са забавленията,ски дубай, и там има различни предложения.Едното е за пингвините.Ние платихме на място 150 дирхама на човек,не помня колко беше онлайн.Шоуто с филмчето,хранене,снимки и прегръщане е 40минути.Не дават да си правиш снимки.После можеш да си купиш такава направена,с корица с пингвини по 100.За кафето със златен прах-зависи с какво ще ходиш до Абу Даби.На нас ни направи резервацията дубайската фирма,която ни води за да използваме транспорта.Няма начин да не са си сложили надценка,но ако бяхме ходили сами по друго време,щяхме пък пак да плащаме за транспорт,и най-вече да загубим ценно време-45 долара.Между другото,като погледнах менюто,капучиното със зл прах беше 50 дирхама,а тези торти по 70.Така,че чак такава горница не са ни сложили.Тура на пистата-пак така поради същата причина.Те ни взеха 45 долара,а в сайта на пистата-Yas Marina Cirquit 130 дирхама.Разликата е пренебрижимо малка,а спестяваме още едно ходене до Абу Даби.Виждаш всичко възможно,правиш си снимки,но в спряло ферари.Единият от компанията е маняк направо,и каза,че не е очаквал чак такова нещо да ни вкарат навсякъде.Можеш да караш разни неща-200,220,260 евро.Една обиколка кара инструктор и ти показва,една караш ти с инструктора до теб.

# 18
  • Русе
  • Мнения: 856
Момичета, обнових първа страница и изтрих неактуалната информация.  Hug
Надявам се, че  не ми се сърдят някой, че съм добавила техните разкази.  Embarassed

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 41
Здравейте, продължавам разказа си за нашето посещение в Дубай, дано съм полезна на тези, който тепърва ще го посетят. За моловете в Дубай и Абу Даби, лично мое впечатление, че цените са по-високи от тези в Англия. Дъщеря ми живее в Лондон, тя също беше с нас и се върна без нито една покупка. За хотел Бурж Ал Араб си направихме резервация за Shisha Terrace на ресторант Bab Al Yam. Аз имам проблем с височините и сме пушачи, затова предпочетохме този ресторант. От мястото където бяхме настанени имахме изглед към морето и Палмата. Ресторанта има дрес код, но не се спазва стриктно. Имаше и посетители със спортни къси панталони и тениски. Условието за минимум консумация на човек  от 290 AED също в нашия случай не беше спазено. Публикуваното меню на ресторанта в сайта на хотела е абсолютно точно и като предлагане и като цени. Ние си поръчахме-4 човека по един коктейл и по едно ястие, също така и наргиле. Общата сума беше 965 дирхама. Накрая като повикахме сервитьора за сметката той ни я донесе и нямаше никакъв проблем, че не се консумирали за 1160 дирхама. Лично на мен хотела ми хареса, но в никакъв случай не съм съгласна, че обслужването отговаря на претенциите им за 7 звезди. Посетихме също и Emirates Palace в Абу Даби. Не знам дали беше късмет, но нас ни пуснаха с автомобила до паркинга на хотела и съвсем спокойно го разгледахме, без да имаме предварителна резервация за някои от ресторантите. За Гранд Моск-Бялата джамия, само ще кажа, че си заслужава да се посети и ще уточня, че продължават да дават абаи, но бях свидетел как екскурзоводката предупреди хората, които организирано щяха да я посетят, да си носят шалове, защото вече не давали абаи. Предполагам, че го правят за да не се бавят, но подвеждат туристите. За новооткрития мол в Абу Даби- Яс мол към 29.12.2014 г. не работеше на 100%, имаше доста празни магазини, но не е нещо по-различно от останалите молове. Има още някои неща да напиша, но сега нямам повече време.

# 20
  • Мнения: 4 734
За бялата джамия да кажа, 4е и от вън до паркинга трябва да сте с покрита глава. Има охрана и правят забележка. Ние слизаме от колата и си правим снимка на фона на джамията и дойде веднага охраната и ни помоли да изтрием снимката, 4е не съм с кърпа на главата. Ина4е не взехме абаи, бях с дънки, потник и отгоре леко сако, на главата с кърпа.. С тесни дънки уж не може, ама мен не ме върнаха...

Абе някой теглил ли е пари от банкомат в Дубай от дебитна карта?
За цените - в Карфур например цените са като в Европа в суперите, не смятам да е по-евтино. Храната не е много евтина, средно за 25-30 дирхама може да хапне 4овек, което си е 5-6 евро..Само бензина е много по-евтин, техниката не е много по-евтина.. Сувенири, снимки и входове за атракции не са евтини, в Европа са по-евтини тези работи. Например снимка в Ферари центъра е 100 дирхама или около 20 евро, в Лондон в Мадам Тиусо е 10паунда или около 13 евро...И много други примери има... Но все пак Дубай си е Дубай и не може да се сравнява с никоя друга страна... Peace

Последна редакция: сб, 10 яну 2015, 17:31 от lunna pateka

# 21
  • София
  • Мнения: 3 771
Момичета, обнових първа страница и изтрих неактуалната информация.  Hug
Надявам се, че  не ми се сърдят някой, че съм добавила техните разкази.  Embarassed

maiche    bouquet
Първата страница е прекрасна
Темата е страхотна
Дубай е невероятен
Всички, които пишат са много полезни, да им благодарим !!!
Но, ако в темата пишеше и този  Hug, който най-много се споменава на първа страница,
темата цена нямаше да има.....
Наскоро отново се върнахме от Дубай за пореден път.
Не пиша, защото вече всичко е изписано и то подробно, но продължавам да чета.
Продължавайте все така, този град го заслужава...

# 22
  • Мнения: 132
Първа страница е чудесна и актуална

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 052
Аз също търся мнения за flydubai

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 41
Да довърша и моя разказ за Дубай, както аз го видях и усетих. За Бурж Калифа имахме резервация за 17,00 часа на 31.12.2014 г. Нашият хотел беше на 1 метро спирка от стейшъна за Бурж Калифа и тръгнахме около час и половина преди часа за качване, но въпреки това метрото беше толкова натоварено, че в 16,55 ч. с много бързане успяхме да стигнем до LG нивото на мол Дубай и да си разпечатаме билетите. Щастливи се наредихме на опашкате на чакащи да се качат. След около 20 мин. достигнахме до асансьорите. В момента в който аз реших, че няма как да се поберат още хора в асансьора, чувам че трябва да направим място за още 4 човека. Абсолютна преса. Макар и за 1 минута и нещо се чуствах доста дискомфортно. Качвайки се горе на 124 етаж виждам, че има толкова много посетители и достъпа до прозорците от които можеш да снимаш е почти невъзможен. Честно казано постояхме около 10 мин. горе и с разочарование за неосъществените снимки на залеза се отправихме надолу. В асансьорите същата преса.Връщанито с метрото беше просто кошмар. Само да кажа, че от спирката на метрото до мол Дубай е около 820 метра, но вече има климатизиран ръкав с мързеливи пътечки, но при много посетители ги спират. Новата година я посрещнахме в хотел в Дейра, от който нямахме никаква видимост към светлинното шоу. Гледахме го по местните телевизии на следващия ден. За 1 януари имахме резервация за сафари в пустинята с местна агенция -  http://www.arabiansafaridubai.com/. В определения час дойдоха и ни взеха от хотела, но за моя изненада не с джип, а с микробус, с който ни закараха до лагера от който трябваше да се качим на джип и да влезем в пустинята и да гледаме залеза на слънцето и да яздим камили. Пристигайки в лагера и виждайки колко хора чакат да се качат на джипове, почти бях сигурна, че сафарито ще бъде провалено. По мои наблюдения местните тур оператори не разполагат със собствени джипове, а ползват на друга фирма. След около 40 мин. чакане и при почти залязващо слънце моята дъщеря реши, че няма защо в мрак да влизаме в пустинята и отиде при шофьора, който ни взе от хотела и предяви претенциите ни да ни върнат парите и да ни закарат обратно до хотела. Оказа се, че трябва да разговаряме с друг представител на фирмата, но след около  10 мин.  спор парите ни бяха върната на 100 процента и бяхме в микробуса, с който ни извозиха обратно до хотела. На сафари сме били в Тунис и искахме отново да изпитаме тази тръпка, но уви  в мрак не искахме да влизаме в пустинята. На всички на които им предстои пътуване до Дубай, искам да кажа, че при неизпълнение на клаузи в Договора/резервация/ имате право да не заплатите услугата. При пристигане в хотела се извинихме на шофьора, за създаденото главоболие и затова, че той лично нямаше вина за проваленото сафари и неговия отговор беше - Вие имате право, ние/агенцията/ сме виновни. На следващия ден ни беше обратния полет за София. Времето за чекиране отне на местните около 3 часа- бавно, много бавно. Преди да отворят гейта забелязах, че на бординг картата името ми е сгрешено. За име бяха записали фамилията ми , а бащиното беше записано за фамилия. Добре, че бяхме с чартър, че след около 10 мин.уточнение ме допуснаха до самолета. Полета - 6 часа на връщане премина сравнително добре. Но като кацнахме на летище София започна кошмара, чартъра беше изпълняван от "националния ни превозвач" България Еър. Кацнахме на терминал 1, но багажа ни беше откаран на терминал 2 и след около 2 часа чакане се появи на лентата. Добър завършек на пътуването ни.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 714
Момичета, как стоят нещата с алкохола Simple Smile Предлага ли се във заведения ( не мога да си представя хубава вечеря без вино например) и по-скъп ли е от нормалното ?

Предлага се на всякъде: по заведения, хотели, клубове. В магазини/молове/ няма да намериш дуго освен безалкохолна бира. Както писах, най-добре е да се "запасите" с известно количество от Б-я, или като слезете от самолета в безмитната зона. Иначе е доста скъп/ не бих могла да ти кажа кой алкохол и кога колко струва/. Варира по цена и в различните часове. Примерно 1 бира от 330 мл е 350 дирхама от рум сервис/ в х-ла Citymax Al Barsha/. Докато на летището, където кацате е около 13 дирхама. Ако нещо бъркам, моля да ме поправите! Praynig
Но като % е в тези добавени стойности. Wink   

# 26
  • София
  • Мнения: 4 714
brazilia, супер яко сте изкарали. Hug Даваш ми нови идеи за треторно връщане в ОАЕ. Wink

jagoda_n, съжалявам че не сте могли да изпълните програмата на макс. Все пак не можах да почувствам от разказа ти: доволна ли си или е дестинация, която никога не би повторила? Thinking

maiche, лаская се от това, че и мен си ме прибавила на 1 стр.
В момента, единственото, което искам да кажа е: много извинявайте за правописните грешки!!! Единственото ми оправдание е че исках бързо да напиша всичко. Embarassed

# 27
  • Русе
  • Мнения: 856

maiche, лаская се от това, че и мен си ме прибавила на 1 стр.
В момента, единственото, което искам да кажа е: много извинявайте за правописните грешки!!! Единственото ми оправдание е че исках бързо да напиша всичко. Embarassed



MayyaI, всички отделяте от свободното си време да напишете толкова полезна информация за тези, които желаят да посетят Дубай и искат това изживяване да мине перфектно и без лоши моменти. Благодаря!  bouquet Остави правописните грешки.  Laughing

А roje го каня най-официално да се върне отново при нас, особено след като му предстоят отново  нови приключения в Абу Даби.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 41

jagoda_n, съжалявам че не сте могли да изпълните програмата на макс. Все пак не можах да почувствам от разказа ти: доволна ли си или е дестинация, която никога не би повторила? Thinking

От Дубай се завърнах със смесени чуства. Не мога да отрича постигнатото от тях за около 40 години. Превръщането на пустинята в един модерен и динамичен град. Местата които много ми харесаха са Мадинат Джумейра, Миракъл Гардън, Гранд Моск-Бялата джамия. При повторно покещение обаче не бих си губила времето в посещения на молове, Но не знам това дали ще се случи, защото има толкова много места по света, които не съм посетила, а бих искала.




[/quote]

# 29
  • София
  • Мнения: 4 714
Благодаря за разбирането, maiche!!!

Изведнъж ми се прииска да напиша нещо допълнително....
Дами и Господа, знам че времето на всички е ограничено, но...ако имате възможност „хвърлите око” и на следното:

Ал Айн. Вторият град по големина в Абу Даби.
Има интересен зоопарк/с бял леопарад/ и истински пазар на камили,най-големия. Въобще, по-автентично е някак. За архитектура-няма да разказвам. За магазини-също.
Там се и намира 2-та по височина планина в Емирствата.  За да стигнете на най-високата точка в планината Jebel Hafeet-1250+ метра, до някъде може да се качите с голям бус. После идват да ви взимат коли или малки бъсчета. На площадката, където се сменят превозните средства има изключително „вю” към града. Както и от към града към осветения път към планината. За хотела, не говоря. Този, който се качи, да каже. Невероятно  красиво е. В по-стари теми се е писало за там...
Странно е, че температурата не е по-разлчна от долната точка на Ал Айн до 1250+ метра.

Хотелът е разкошен! Горещо препоръчвам, ако имате излишен 1 ден. Спокойствието и насладата си заслужават. Различно е от забързаните-Дубай и Абу Даби. А и както писах, хотелът ще ви изненада приятно. Има с какво.
http://www.mercure.com/gb/hotel-3573-mercure-grand-jebel-hafeet- … hotel/index.shtml

Тук са едни от двата в Емирствата най-голями минерални източници, заедно с Фуджейра.

Друго, което може да имате предвид е  емирство Рас ал Хайма. Това е яката артерилерия на плажните забавления. Главно 5 звездни хотели. Пълно с англичани, германци и ...и да не си помислихте, че няма руснаци. Не дават статистика. Все си мисля, че на 1-во място май са руснаците./поне по численост/. Има летище. Кои линии кацат-за сега не мога да съм полезна. Peace

Още нещо, не не по-малко важно!!!
Ако искате да посетите Оман, без излишни разправии по виза, може да кажете на партньора ви от ОАЕ да ви подготви виза за Оман. За това трябва да му пратите цветно копие на пзспорта си.
Естествено зависи за кой Оман става въпрос.
Повечето екскурзианти ходят до Диба, която е разделена на 3 части : оманска Дибба, фуджейска Диба и на Шаржа-Диба.
В Оманска Диба ще се насладите на прекрасни морски фиорди, по-топло от Дубай море, ще се возите на "банан", ще поплувате с шнорхел, ще ви дадат да ловите риба, естествено, там, където я няма, ще си намерите изхвърлени на брега интересни корали. И то според желанието, или големи или огромни. Само внимавайте за магарета. hahaha Много са нагли. Ако носите нещо за ядене, направо го дайте на "горките" животни. Така и така ще разровят сака ви и ще го изядат. На мен ми изядоха цигарите...по липса на друго. Mr. Green Joy
 Wink
http://www.tophotels.ru/main/hotel/al61997/media#
http://www.tophotels.ru/main/hotel/al61997/

Последна редакция: нд, 11 яну 2015, 12:09 от MayyaI

Общи условия

Активация на акаунт