ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 509
  • 737
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 69
Здравейте, все още се колебаем кой хотел да изберем. Колебанията са ни между 4* Grand Midwest Reve Tecom и 4* Cassels Al Barsha. Четем лоши отзиви и за двата хотела относно храна, интернета, обслужването и т.н и се колебаем. Бихте ли ни посъветвали според вас кой е по добрия вариант. Благодаря предварително

# 256
  • софия
  • Мнения: 9 590
Между двата не мога да кажа. Ние сме били в Каселс, но миналата година по това време. Храна не сме имали, обслужване... само на рецепция, имаше един противен и нелюбезен рецепционист от шест примерно. Индиец естествено  Mr. Green Интернета в лобито, този безплатния за 30 минути си беше ок. Платения в стаята също. Ние бяхме в апартамент, всичко беше нормално, от чистотата имаше какво да се желае. Чаршафи и кърпи блестяха, но подът не беше чистен не се знае откога  Mr. Green

# 257
  • Мнения: 69
Благодаря за отговора. А спомняте ли си какво има в банята. Дали има чехли, хавлии, шампоан и т.н. За да знаем какво да носим.

# 258
  • софия
  • Мнения: 9 590
Абсолютно всичко имаше - чехли, кърпи, козметика, паста, четки, самобръсначка, пяна за бръснене, шапки,гребен... всичко. От тези малките опаковки, и всеки ден зареждаха. Ние имахме голяма баня с душ кабина и вана в спалнята и още една само тоалетна в хола.
Имаше и кухня, от която бяха махнали уредите освен хладилника и каната за вода. Според мен пак заради индийците, които се настаняват по сто човека с по петдесет деца, и готвят и усмърдяват хотелите на къри  Mr. Green Зареждаха всеки ден по две малки води и пакетчета нес кафе, сметана и чай.
От рецепцията дават трансформатори, ако нещо ви дадат счупен или пък изобщо ако имате нужда от нещо, до входа на хотела има магазин.

# 259
  • софия
  • Мнения: 9 590
Цачева, ако е това, което разбирам, е нормално, няма да имате проблем със сафарито.

# 260
  • Мнения: 142
Някой който е бил Юли месец в Дубай може ли да каже как е времето....много ли е топло? Търпи ли се?
Защото гледам температурите и пише че водата е 31 градуса, а средната температура е 35 градуса.....което ми се струва адски топло...

# 261
  • Мнения: 134
Аз бях октомври, но моя колежка беше юли 2014. Тъй като тя най-вероятно няма да се включи ще кажа това, което сподели с мен. Топличко си е било, но не непоносимо. И имайки в предвид, че всичко е климатизирано, включително и спирките, не е проблем. Е, това не е град за дълги пешеходни разходки. При добра организация и повече таксита мисля, че можете да се възползвате от по-ниските цени в този период. Проверете кота е Рамазан байряма, някъде тогава беше  Peace

# 262
  • Мнения: 142
Аз бях октомври, но моя колежка беше юли 2014. Тъй като тя най-вероятно няма да се включи ще кажа това, което сподели с мен. Топличко си е било, но не непоносимо. И имайки в предвид, че всичко е климатизирано, включително и спирките, не е проблем. Е, това не е град за дълги пешеходни разходки. При добра организация и повече таксита мисля, че можете да се възползвате от по-ниските цени в този период. Проверете кота е Рамазан байряма, някъде тогава беше  Peace

Mи ние сме с бебе и главно за плаж отиваме, защото бяхме миналата година и останаха много малко неща които не сме видяли.

# 263
  • Мнения: 306
35 градуса може би на сянка. Ние бяхме края на септември и на слънце беше непоносимо топло. Термометрите показваха 38-39,но като излизаш сутрин и се прибираш вечер не  е никакъв проблем.
Повечето време си по молове,метро,таксита,забележителности.
За мен специално жегата не е проблем,особено в Дубай  Peace

Но ,За плаж... с бебе... юли месец....  newsm78 Аз лично не бих рискувала.Въздуха навън е адски тежък.
НИе ходихме на плаж само веднъж от 8ч. до 10ч. и беше адски топло,а водата чай.
А бебето (на 1г.) при баба в БГ  Laughing

Морска дестинация с бебе - може би Турция на Ол инклузив Sunglasses  - лично мнение

Последна редакция: нд, 08 фев 2015, 08:20 от mileto88

# 264
  • Мнения: 50
Може ли да попитам какви са цените на сувенирите- магнитчета и такива дрънкулки. Защото дълго смятах и пресмятах по курсовете в Дубай и тези на Тавекс и реших да си закупя от тук 100 дирхама, защото май само за такива неща, вода и цигари ще ми трябват пари  Laughing , а ще ми малко неудобно да нямам никакви като отида. Ще си взема и евро, но нямам желание да сменям по няколко пъти а и първоначално не искам домакинът ми да ме води в чейндж, защото ще е мн конфузно  Rolling Eyes

# 265
  • Мнения: 31
Здравейте момичета  Laughing Предстои ми пътуване до Дубай на 17.02 с WIZZ AIR. Интересува ме, за уеб-чекина, кои данни да заявя....тези на личната карта или тези от задграничния паспорт. Има ли някой, който ще пътува на тази дата? Ще се радвам да се запознаем  Grinning

# 266
  • София
  • Мнения: 38
Здравейте момичета  Laughing Предстои ми пътуване до Дубай на 17.02 с WIZZ AIR. Интересува ме, за уеб-чекина, кои данни да заявя....тези на личната карта или тези от задграничния паспорт. Има ли някой, който ще пътува на тази дата? Ще се радвам да се запознаем  Grinning

За Дубай, за чек-ин ти трябват данните от задграничен паспорт. С лична карта- само в страните членки на Европейски съюз. Ние пътуваме на 14.02. Направете си застраховки за пътуването, излизат изгодно примерно он-лайн през сайта на Дженерали, ако разбира се не сте го направили вече:)  Приятно изкарване!

# 267
  • Мнения: 31
Благодаря Петифурче... Laughing... може и да се засечем.. Praynig с коя фирма пътувате...в кой хотел сте?

# 268
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Нашият check in с Wizz беше с личните карти. Разбира се, после на летището бяхме с паспортите, но няма проблем онлайн да дадеш данни от лична карта.
 Иначе за цените на сувенирите - стандартно магнитчетата са по 10 -12 дирхама, останалите неща - 20 -30 дирхама - плюшени камили,   рисувани шишета с пясък, сапун с камилско мляко... Календарите - 35 и нагоре. Шаловете са от 120 нагоре.. Но това са цени в сувенирните магазини - в моловете, в Мадинат Джумейра и т.н.. Момичетата бяха споделили , че в Карфур е по-евтино.

# 269
  • Мнения: 4 730
 dream1984, Аз си мисля, че лятото за плаж ще е много горещо, особено за бебе... Непоносим е въздуха за дишане навън в тази жега (много влажен)... Много тежък, ние бяхме декември и 2 дни бе 28 градуса, но навън се усещаше все едно нямаш въздух... Разбира се ние обикаляхме и бяхме почти все на закрито и на климатици.. Но предполагам какво ще е лятото, местните ни казаха, че може да стигне и до 50 градуса... ooooh!

nina_sunshine, давайте данните от задрганичния паспорт, него искат и за проверка на летището....

Общи условия

Активация на акаунт