ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 604
  • 737
  •   1
Отговори
# 420
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Мен ме бъркаха за рускиня( там живеят доста), та се оказа, че и руски говорят.
За сафарито ще пишеш мейл на англ( преведи го с гугл или ми пиши, ще ти го напиша и готово Simple Smile)

# 421
  • Мнения: 4 422
И мен с децата ни бъркаха за руснаци.. Grinning Те като видят бели и русоляви и руснаци..Аз викам не сме,ами езика ни бил някакъв такъв..После тоя от персонала ме гледа 1-2 минути и вика,аа сигурно сте от Швейцария  Joy Викам -Не позна,но благодаря за комплимента!

# 422
  • Мнения: 4
И мен с децата ни бъркаха за руснаци.. Grinning Те като видят бели и русоляви и руснаци..Аз викам не сме,ами езика ни бил някакъв такъв..После тоя от персонала ме гледа 1-2 минути и вика,аа сигурно сте от Швейцария  Joy Викам -Не позна,но благодаря за комплимента!
Здравейте ! На мен ми предстои на 28 02 да замина след 5 дни с Марбро турс, но каквито и въпроси да задам към тях никакъв отговор, много съм ядосана.Бихте ли ми казали понеже имам евро дали сега да ти обърна в долари или не , да си пътувам с еврото. И понеже не семе били там лесно ли е човек да се оправи в такъв огромен град.Много благодаря за споделените мнения. Laughing

# 423
  • София
  • Мнения: 2 044
И мен с децата ни бъркаха за руснаци.. Grinning Те като видят бели и русоляви и руснаци..Аз викам не сме,ами езика ни бил някакъв такъв..После тоя от персонала ме гледа 1-2 минути и вика,аа сигурно сте от Швейцария  Joy Викам -Не позна,но благодаря за комплимента!
Здравейте ! На мен ми предстои на 28 02 да замина след 5 дни с Марбро турс, но каквито и въпроси да задам към тях никакъв отговор, много съм ядосана.Бихте ли ми казали понеже имам евро дали сега да ти обърна в долари или не , да си пътувам с еврото. И понеже не семе били там лесно ли е човек да се оправи в такъв огромен град.Много благодаря за споделените мнения. Laughing


Аз също имах евро и тук смених дирхами и долари.Там еврото не го долюбват и курса не е изгоден.Въпреки че с този висок курс в момента не е кой знае колко  изгодна тази манипулация.Аз взех  от Тавекс 4000дирхама и като ми  свършат ще сменявам долари.Покупки ще правя с картата.Аз пък съм много доволна от Марбро,много инфо ни даде момичето.
Аз искам да попитам дали ако мушна сандвич на детето в ръчният багаж ще ме санкционират на нашето летище или просто ще го хвърлят? Mr. GreenМалкият е много капризен и като видях кетеринга какъв е....А само сухотии да яде цял ден.А и там живот и здраве ще кацнем в 10 вечерта,докато се придвижим и не знам дали ще има какво да се яде.

# 424
  • Мнения: 4 734
Мисля, че ако е за дете няма да има проблеми да внесеш храна.... Peace
Аз не съм носила, но на съседните седалки имаше едно семейство; които през целия полет си вадиха храна от багажа и се храниха... Не им ги бяха взели, а и никой не им направи забележка за техните сандвичи... Така че вземай спокойно... Ако те питат, кажи, че детето ти има алергия и не може да яде всичко и това е.... Peace Никой не може да те задължи да купуваш от кетеринга им... Laughing

# 425
  • Мнения: 306


За храна няма проблем,само за течности правят проблем. Аз почти винаги си нося нещо за хапване. Случвало се и плод и Сникерс и сандвич. Няма проблем.

# 426
  • Мнения: 306


Няма смисъл два пъти да обменяш. А също имах евро и паунди и направо там си ги обмених. Курса не е никак лош.

# 427
  • Мнения: 4


Няма смисъл два пъти да обменяш. А също имах евро и паунди и направо там си ги обмених. Курса не е никак лош.
[/quote
Благодаря Ви

# 428
  • sofia
  • Мнения: 4 296
За храна( особено за дете) няма проблем. За течности-хвърляш ги

# 429
  • Lovech
  • Мнения: 29
maverick, за Абу Даби използвахме Райна турс (има я на първа страница). Взе ни кола, тип мини ван с 9 места, а бяхме само 4 човека, но беше по-удобно, защото бяхме мн изморени и имаше много място за всички....Шофиора ни беше и като гид, много ни разказваше. Бях взела комбо тур - Абу Даби + Ферари. Разгледай сайта им, имат доста предложения...

desiico, като цяло не е трудно, важно е да знаеш кое къде се намира. Първия ден имахем обзорна обиколка и посетихме почти всичко, но много набързо и така много лесно се ориентирах за следващите дни, когато влизахме и по обектите...ако има нещо неясно...питайте...

danielad, ние пътувахме с Уиз...не знам защо бях останала с впечатление, че на борда не може да взимаш парфюми и др течности,но...течности като напитки забранено, изхвърлят, а течности като парфюми и слъцезащитни е разрешено до 1литър разпределен до 100мл/бройка.
Храна е разрешено да си носиш...особено за деца...

# 430
  • Мнения: 43
Благодаря ви момичета, ilianagm и  lyuba84 ,мечта ми е Дубай и май вече ще се престраша. Англ. - на елементарно ниво почтииии ги разбирам,чета,но не мога да превключа да говоря и е направо екшън #Crazy. Страшно неудобно се чувствам и ми е голяма пречка за такива дестинации Embarassed.

п.п. късно видях че съм анонимна

# 431
  • София
  • Мнения: 2 044
Благодаря много за отговорите  bouquet
Проблема ми беше детето че, е капризен и ще е добре да има домашен сандвич,а аз ям всичко и ще им пробвам кетеринга. Mr. GreenА течностите ,ясно -но ако си напазаруваш от фрий шопа след проверката няма проблем да си ги пиеш на борда, нали?

# 432
  • Мнения: 95
Благодаря много за отговорите  bouquet
Проблема ми беше детето че, е капризен и ще е добре да има домашен сандвич,а аз ям всичко и ще им пробвам кетеринга. Mr. GreenА течностите ,ясно -но ако си напазаруваш от фрий шопа след проверката няма проблем да си ги пиеш на борда, нали?
Няма проблем Simple Smile Храна и аз съм внасяла за децата, но пакетирана.Предполагам и за сандвичи няма проблем. Но алкохол, вода и всичко купено от фри зоната сме си консумирали в самолета.

# 433
  • Мнения: 69
Здравейте, искаме оттук само да си резервираме ден и час за Burj Khalifa, а на място на платим, тъй като не разполагаме с такава карта. В кой сайт трябва да направим резервацията? Предполагам, че в основния сайт, но все пак да попитам. Simple Smile

# 434
  • Мнения: 6 031
Не съм писала в темата, но понеже се върнах скоро от Дубай, ви пускам едно клипче, което съм направила на фонтаните. Надявам се да ви хареса.  Laughing
https://www.youtube.com/watch?v=HHA8tKBYrQg&feature=youtu.be

Общи условия

Активация на акаунт