ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 500
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Момичета, какъв круиз ще ме посъветвате да запазя - дневен или вечерен? По марината или creek?
И въобще заслужава ли си парите?

# 691
  • София
  • Мнения: 2 044
Момичета, какъв круиз ще ме посъветвате да запазя - дневен или вечерен? По марината или creek?
И въобще заслужава ли си парите?
Ние платихме за вечерен модерен круиз-по марината PeaceБеше много хубаво,а вечерята супер,въпреки че не очаквах.По крика се возихме на абра и това ми е достатъчно Mr. Green

# 692
  • Мнения: 95
Момичета, какъв круиз ще ме посъветвате да запазя - дневен или вечерен? По марината или creek?
И въобще заслужава ли си парите?
Ние платихме за вечерен модерен круиз-по марината PeaceБеше много хубаво,а вечерята супер,въпреки че не очаквах.По крика се возихме на абра и това ми е достатъчно Mr. Green
А ние платихме круиз по Крийката,защото по Марината се разхождахме с яхта, но на мен не ми хареса.

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Момичета, какъв круиз ще ме посъветвате да запазя - дневен или вечерен? По марината или creek?
И въобще заслужава ли си парите?
Ние платихме за вечерен модерен круиз-по марината PeaceБеше много хубаво,а вечерята супер,въпреки че не очаквах.По крика се возихме на абра и това ми е достатъчно Mr. Green
Може ли линк към този модерен круиз? Какво всъщност е модерен и какво е dhow cruise?
И аз искам да се возя на абра (лодка ли е това  newsm78) Може ли информация колко струва и на място ли се наемат?
Извинявам се за въпросите, но съвсем се обърках с толкова много плавателни съдове  Embarassed

# 694
  • София
  • Мнения: 1 318
Здравейте!

Искам да благодаря на всички вас, които пишете и правите тази чудесна тема! Без вас нямаше да се навия да организирам пътуването си сама, а току що купих билетите- 3.12.- 8.12.2015г., подарък за 40тия рожден ден на съпружеското тяло. 
Изчетох всички теми, от снощи препрочитам настоящата. Със сигурност ще досаждам с въпроси, но после се надявам да компенсирам с разкази.
Като за начало, можете ли да ми кажете ориентировъчно каква е цената на такси от летището /с Уиз сме/ до Дейра?

# 695
  • София
  • Мнения: 4 714
ivanna_pet, чейнча е в моловете. Най-изгоден е там. В хотелите курса е по-нисък. На летището, също.

ican, аз бих избрала дневен круиз по марината. Ако ти се гледат само светлини, избери вечерен.  Сега като се замисля, ако избереш вечерен ще хванеш и от дневната и от нощната част. Нали по-късно се стъмнява сега, всичко зависи какъв час си избереш. Може и по крика, ама зависи до къде ще стигнете. Ако е само крика не си заслужава. Не струва. Ако от крийка отидете до палмата, тогава е ОК.

Разходката по преминаването на крийка е 1 д. Повече не ти и трябва. По-добре дай пари да се разходиш в Мадината с абра, ако не се лъжа беше 20 д. Но си заслужава. Peace

# 696
  • Мнения: 95
Разходката с абра в Мадинат Джумейра е 65 дирхама на човек.

# 697
  • Мнения: 4

Само Червения паспорт. Плаща се в брой.
Etisalad имат предплатен пакет с 1 ГБ интернет 4Г. Обхат перфектен навсякаде от Абу Даби до Фужейра.
[/quote]

Каква му е цената?
[/quote]

155 дирхама

# 698
  • софия
  • Мнения: 9 590
Преди година имаше такса за обмяна - 2 дирхама независимо каква и колко валута сменяте. Така че, не, няма комисионна, има такса.
Абра е едно продънено корито без перила, което прекосява канала срещу един дирхам, не се наема, а си има стоянки от които тръгва. Към градския транспорт е. Много страшно ми изглеждаше на мен, но всъщност е готино изживяване, за пет-десет минути минава от единия бряг до другия.
абрата в Мадинат за 65 дирхама
абрата по канала за 1 дирхам

Последна редакция: чт, 26 мар 2015, 22:14 от shhhh...

# 699
  • sofia
  • Мнения: 4 296
И сега е два дрх таксата

# 700
  • София
  • Мнения: 4 714
Разходката с абра в Мадинат Джумейра е 65 дирхама на човек.

Ох, извинявам се. Embarassed Praynig Вече започнах да ги забравям цените. Peace

# 701
  • София
  • Мнения: 1 318
Опитвам се да съставя някакъв ориентировъчен бюджет.
Ще бъдем за 5 дни в Дубай и местата, които мисля, че задължително трябва да посетим са Атлантис, Мадинат Джумейра, Бурж ал Араб, Бурж Халифа, Дубай Мол, Фонтаните, Абу Даби, Дубай Марина, Миракъл гардън, Мол на емирствата. Мислите ли, че около 1 500 AEDбиха били достатъчни за транспорт? Двама възрастни сме с едно дете, след прочетеното, оставам с впечатление, че в нашият случай такситата биха били по-изгодни отколкото транспорта, но може и да греша Thinking.

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 461
....
абрата в Мадинат за 65 дирхама
абрата по канала за 1 дирхам
Много благодаря за нагледната информация, така е доста по-ясно Hug
А какво представлява този вечерен, модерен круиз, за който говори danielad?

# 703
  • Мнения: 260
Здравейте, темата е страхотна и информацията много полезна. Може ли някой да помогне от къде да намеря актуална карта за навигация за кола. Благодаря

# 704
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Абрата на Медината като изглед и усещане няма база за сравнение

Общи условия

Активация на акаунт