ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 605
  • 737
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 18
Запис  и от мен ,връщам се да ви чета Heart Eyes
Имам само едно спешно питане ако е удобно да ми отговорите-ще пътувам само с детето ми,а нямаме брак с баща му,нещо освен преведен акт за раждане и пълномощно от баща му ,трябва ли ми?
Да, паспорт с валидност 6 месеца, това е изискване за всички, без значение дали имат брак или не.

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 41
Здравейте! Резервирахме за 28 март екскурзия, но има някои неща, които не са ми много ясни и бих ви била благодарна ако ми ги разясните Simple Smile
1. Как стои въпроса с интернета т.е там хваща ли се свободно или трябва нещо специално да си купиш? Т Телефоните по същия начин, роуминг предполагам трябва, за може да комуникараш или  нещо по специално се взима?
2. Втория ми въпрос е оттук ли се сменят направо дирхами или първо оттук се сменят долари и оттам дирхами? Знам, че може и по двата начина, но не знам кой да избера. Бихте ли ме посъветвали.
Благодаря предварително Simple Smile
За итернет и роуминг никакви допълнителни устройства. В хотелите обичайно има, но в някои е безплатен само в лобито.   Провери в сайта на хотела. Безплатен интернет има и в МОЛ-овете, на плажа, този който е близо до Булж Ал Араб, Мадинат Джумейра,а също така ние ползвахме и в Коста кафе, където получаваш парола за 1 час безплатен нет. Актуални цени на Теленор към 27.12.2014 г. за роуминг входящ разговор - 2,39 лв./мин., изходящ разговор - 6,00 лв./мин., СМС - 0,99 лв. За смяната на пари. Курса на долара в ОАЕ е фиксиран 1 долар е 3,65 дирхама. Но на рецепция в хотелите курса е друг. Съветвам да се сменя в МОЛ-овете. Дали ще сме сменяш в БГ направо в дирхами или там в долари, въпрос на курс на долара и дирхама. Дирхами продават Тавекс.

# 92
  • Мнения: 69
Благодаря за отговора. Сетих се за още някои неща, които не са ми ясни:
1.В кой мол цените са по нормални и не толкова скъпи?
2.В Златния пазар как стоят нещата с цените, мисля че бях чела, че са по евтини?
3.В Златния пазар има ли дрехи или има само злато и сувенири?
Благодаря предварително Simple Smile

# 93
  • Мнения: 65
Здравейте! Много се изкушавам да си организираме пътуване до Дубай, но ме притеснява, че ще бъда само с приятеля ми, а аз съм по 30 и не сме женени. Не искаме да пътуваме с агенция, защото виждам колко по-скъпо излиза. Ако наскоро някой е пътувал -момче и момиче по 30, които не са роднини да сподели, за да знам има ли смисъл да правя някакви планове, свързани с подобно пътуване? Ще съм благодарна за мнение, знам, че е обсъждано многократно, но искам да съм сигурна, преди да започна организацията.

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 41
Благодаря за отговора. Сетих се за още някои неща, които не са ми ясни:
1.В кой мол цените са по нормални и не толкова скъпи?
2.В Златния пазар как стоят нещата с цените, мисля че бях чела, че са по евтини?
3.В Златния пазар има ли дрехи или има само злато и сувенири?
Благодаря предварително Simple Smile
Моловете които ние разгледахме са Дубай мол, Емирейтс мол и Яс мол в Абу Даби. И в трите цените на марките, които ни интересуваха бяха по-високи от цените на същите марки в Англия. Аз си купих само някои неща от Виктория сикретс, защото няма да ходя скоро до Англия, където единствено в Европа има техни магазини, а ако си ги поръчам от сайта им трябва да ги обмитявам и да плащам мито и ДДС. За златния пазар цените на златото когато ние го посетихме - 28.12.2014 г. бяха следните за 1 грам : 18 карата -114,25 дирхама, 21 карата - 132 дирхама, 22 карата-137,75 дирхама и за 24 карата -145 дирхама, но все пак това е борсова стока, така че цените всеки ден са различни. Мен златото не ме интересуваше, но просто се сетих, че бях снимала таблото с цените и затова сега погледнах снимката и съм толкова точна. На златния пазар има и дрехи, чанти и техника. Аз лично гледах копия на марки на дамски чанти, но като качество и цена не ми харесаха. Сувенири също има , но такива може да се намерят и на по-ниски цени. Ние купихме няколко от пазара и на следващия ден бяхме в Емирейтс мол, където  има магазин на Кауфланд и в него има специален щанд за сувенири, за който разбрах от публикациите на Роже в предишните теми, където цените бяха по-ниски от тези на пазара.

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 41
Здравейте! Много се изкушавам да си организираме пътуване до Дубай, но ме притеснява, че ще бъда само с приятеля ми, а аз съм по 30 и не сме женени. Не искаме да пътуваме с агенция, защото виждам колко по-скъпо излиза. Ако наскоро някой е пътувал -момче и момиче по 30, които не са роднини да сподели, за да знам има ли смисъл да правя някакви планове, свързани с подобно пътуване? Ще съм благодарна за мнение, знам, че е обсъждано многократно, но искам да съм сигурна, преди да започна организацията.
Ние пътувахме до Дубай, заедно с дъщеря ми на 21 г. и приятеля и. Уточнявам, че бяхме с чартър организиран от туристическа агенция. При преминаването на паспортен контрол в ОАЕ аз и ММ бяхме при един служител, а дъщеря ми и приятеля и при друг. Нямаше никакви проблеми. Имайте предвид, че в Дубай някои хотели не настаняват несемейни двойки. В предишните теми имаше пост не си спомням на кой точно беше, но момичето беше резервирало точно такъв хотел и се наложи да анулира резервацията и да потърси друг.

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 19
Здравейте и от мен! Още една мераклийка да посети Дубай в най-скоро време Wink

Бързам първо да поздравя всички , които допринасят за темата с безценната си информация. Тук може да се подготви всеки до най-малкият детайл с минимално ползване на странични източници. Така че , хора, не забравяйте да се върнете и да споделите личните си впечатления, защото си нямате представа на колко още други пътешественици помагате. 

Искам да успокоя и milenita_2012 , защото и аз имах известни колебания преди седмица , когато с моята приятелка най-спонтанно решихме да направим този трип до Дубай през Април. Аз също попадам в тази категория под 30 , пътуваща без член от семейството със същата фамилия, сами две жени , бла бла....След като прочетох предните теми за Дубай , се оказа , че не е толкова сложно , колкото е описано в първият пост тук. Моят съвет е да изчетеш, ако не всичко отначало (тъй като има съществени изменения от предни години) , то поне задължително тема 7, която е най-актуална, за да ти се изяснят нещата и да се захванеш с организацията по-скоро.
От наблюденията ми до момента , виждам , че прекрасните хора тук винаги ще намерят време и начин да помогнат с необходимата информация.

Успех на всички , на които им предстои заминаване и ще се радвам да се виждаме все по-често занапред. Със сигурност колкото повече наближава времето , толкова повече въпроси ще изникват Simple Smile

# 97
  • София
  • Мнения: 4 714
Благодаря за отговора. Сетих се за още някои неща, които не са ми ясни:
1.В кой мол цените са по нормални и не толкова скъпи?
2.В Златния пазар как стоят нещата с цените, мисля че бях чела, че са по евтини?
3.В Златния пазар има ли дрехи или има само злато и сувенири?
Благодаря предварително Simple Smile

jagoda_n вече ти е отговорила за златния сук. Във всеки мол има Карфур, където магнитите са по 5 дирхама. Има и по-скъпи, естествено. Не мога да кажа, че има евтини и скъпи молове. Цените се едни и същи. Зависи какво търсиш. Във всеки мол има и една верига Al Jaber Gallery, където има типични техни неща-примерно сапун с камилско мляко-30 дирхама, техни парфюми А във всеки мол има информация и табла кое на кой етаж се намира. И в самите магазини да попиташ и там ще те упътят. За маслени парфюми препоръчвам Мадинат Джумейра. Там има много красиви стъклени шишенца-като кулата Бурж Ал Араб, като пирамиди, най-различни. Едно шишенце е около 35 дирхама, естествено след пазарлък слиза с поне 5-10 надолу. Вътре могат да ти сипят какъвто аромат си избереш-на сандал, на ванилия и т.н. Пак по 35 д, след пазарлъка, пак надолу.
Казаха ми, че и в Дейра имало подобно магазинче, но аз не го знам къде е.
Течните парфюми /не на маслена основа/са скъпи от 80 д, тръгват, но повечето са към 120-140 д. Тях също ги търси в Карфур. Там са по-евтини, отколкото по коридорите на моловете.

# 98
  • София
  • Мнения: 4 714
Здравейте! Много се изкушавам да си организираме пътуване до Дубай, но ме притеснява, че ще бъда само с приятеля ми, а аз съм по 30 и не сме женени. Не искаме да пътуваме с агенция, защото виждам колко по-скъпо излиза. Ако наскоро някой е пътувал -момче и момиче по 30, които не са роднини да сподели, за да знам има ли смисъл да правя някакви планове, свързани с подобно пътуване? Ще съм благодарна за мнение, знам, че е обсъждано многократно, но искам да съм сигурна, преди да започна организацията.
Вече 2 човека са казали, че няма никакъв проблем.
Бях през декември м.г, преди 4 г също. Нито сега, нито преди е имало проблем да пътува сама жена или сами дами. Да не говорим за случай като твоя. Без значение от възрастта.И без туристическа агенция. Даже не знам откъде идват тези съмнения. newsm78 Дубай е туристическа дестинация. Прави се всичко да се привлекат макс. брой туристи, без да се интересуват от семеен статут, сексуална ориентация и т.н. Да не говорим, че е далеч по-спокойно от Б-я. Дори за сами млади момичета не е никакъв проблем. Никой няма да ги закачи или досажда. И, приятно изкарване.  bouquet

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 19
Според мен всички се бъркаме от пилотния пост на темата, където тази информация е спомената. Би било добре , ако се коригира леко или се добави едно разяснително изречение, за да не се шашкат девойките  Laughing .
Вероятно в миналото да е важала с пълна сила , но за новобранци като нас , без да сме изчели темите до момента си е малко плашещо.  #Crazy

# 100
  • Русе
  • Мнения: 856

Моля за редактиране на инфото на първа страница.


Вече не мога да коригирам първа страница. Ще го направя в следващата нова тема. Peace

# 101
  • Мнения: 18
Има специални изисквания за лекарствата, които внасяте в ОАЕ. Осигурете си рецепти за всички, които са с лекарско предписание, съхранявайте ги в оригиналните им опаковки, за да бъдат лесно разпознаваеми при проверка.

Някои лекарства и субстанции са забранени/контролирани при внасяне:
http://www.uaeinteract.com/travel/drug.asp

Ако се налага да ги носите с вас, трябва да имате предварително разрешение от МЗ на ОАЕ:
http://www.uaeinteract.com/travel/drugs.pdf

Други забранени за внасяне предмети и вещи:
http://www.dubai.ae/en/Lists/HowToGuide/DispForm.aspx?ID=6

# 102
  • Мнения: 50
а имате ли информация какви рецепти се пишат при необходимост (специално за успокойтелни като диазепам, ксанакс, лексотан, ривотрил..), всички са включени в списъка. някой носил ли е за лична употреба или при необходимост? може да се носи рецепта (като предполагам са различни от тези за ЕС) и там да се закупи или не правят проблеми на летището и при проверка.

# 103
  • Мнения: 18
... Не искаме да пътуваме с агенция, защото виждам колко по-скъпо излиза...
 Ще съм благодарна за мнение, знам, че е обсъждано многократно, но искам да съм сигурна, преди да започна организацията.
Като чета твоя пост (имаше и други такива) започвам да си мисля, че някой има интерес умишлено да насажда и поддържа страхове, за да ползват услугите му при пътувания. Излиза не само по-скъпо, но и с много по-различно качество от това, което ти би организирала. Няма друг човек, който по-добре от теб да знае твоите стил и начин на пътуване, какво би желала да разгледаш, опиташ, преживееш в една държава.
Наивно е да се приема, че с агенция имаш повече права, отколкото ако пътуваш самостоятелно. Правилата важат за всички, независимо как пътуват. Разбира се, има определени държави, които можеш да посетиш само с агенция, но ОАЕ не е от тях.
За първа страница maiche ясно каза, че ще промени информацията в следващата тема.

# 104
  • Мнения: 95
Здравейте на всички! И мен ме интересува инфото за успокоителните. При положение,че за повечето от тях тук се издават зелени рецепти,които важат 7 дни. Все пак не се пренасят за продажба, а и те се пият постоянно,не един или пет дни.

Общи условия

Активация на акаунт