ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 581
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 126
Здравейте, пътешественици!
Имаме годишнина с мъж ми  на 11.02.  - 10 г.  Не знам дали ще се справя, но ми се ще да му подготвя изненада - почивка в Дубай.Гледам, гледам аз такива цени за билети и хотели, каквито цитирате тук не намирам ....нямам конкретна дата, стига да е по-изгодно като сума  Embarassed  Praynig
За самолетни билети-двупосочен- гледам около 700 евро се върти цената за двама... или нещо аз не търся като хората....Самолетните билети ли гледате първо, а после резервацията или обратно..
Извинявам се предварително за „тъпите въпроси“ , дори със самолет не съм летяла досега, та затова съм като пате в калчища .... Embarassed

# 46
  • Мнения: 132
Задължително първо самолетни билети.Навсякъде,където проверяваш,пробвай различни дати.Понякога съседни дни са с много различни цени.Но не е лошо да се настроиш,че Дубай няма как да ти излезе супер евтино.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 947
Гледам, гледам аз такива цени за билети и хотели, каквито цитирате тук не намирам ....нямам конкретна дата, стига да е по-изгодно като сума  Embarassed  Praynig
За самолетни билети-двупосочен- гледам около 700 евро се върти цената за двама... или нещо аз не търся като хората....Самолетните билети ли гледате първо, а после резервацията или обратно..
Извинявам се предварително за „тъпите въпроси“ , дори със самолет не съм летяла досега, та затова съм като пате в калчища .... Embarassed
Tи в кои авиокомпании проверяваш и за кой период? Виж на Wizz air, има дати, за които може да ти излезе наполовина, особено ако улучиш и промоция. Скоро имаше такава - на 08 и 09.01. Намалението беше 20%.

# 48
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Натали, дай някакъв бюджет,за да помогнем. Аз съм "съвсем в час" с търсенето на билети и хотели, преди 3 дни приключих с това.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 126
Гледам, гледам аз такива цени за билети и хотели, каквито цитирате тук не намирам ....нямам конкретна дата, стига да е по-изгодно като сума  Embarassed  Praynig
За самолетни билети-двупосочен- гледам около 700 евро се върти цената за двама... или нещо аз не търся като хората....Самолетните билети ли гледате първо, а после резервацията или обратно..
Извинявам се предварително за „тъпите въпроси“ , дори със самолет не съм летяла досега, та затова съм като пате в калчища .... Embarassed
Tи в кои авиокомпании проверяваш и за кой период? Виж на Wizz air, има дати, за които може да ти излезе наполовина, особено ако улучиш и промоция. Скоро имаше такава - на 08 и 09.01. Намалението беше 20%.

Ами уж гледам Wizz air, обаче не мога да се ориентирам няма ли някъде таблица по месеци да излиза цената- така по 3 дни , по 3 дни превъртам ,превъртам след 1.04 въобще не ми дава дати...нещо аз не правя явно като хората...не ми се смейте  Embarassed може би няма сама да се справя .. а иначе могат  ли  да стигнат към 1500 лв за самолет и хотел   

# 50
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731


Ами уж гледам Wizz air, обаче не мога да се ориентирам няма ли някъде таблица по месеци да излиза цената- така по 3 дни , по 3 дни превъртам ,превъртам след 1.04 въобще не ми дава дати...нещо аз не правя явно като хората...не ми се смейте  Embarassed може би няма сама да се справя .. а иначе могат  ли  да стигнат към 1500 лв за самолет и хотел  


Няма нищо сложно - например на прима виста 10-14.03 - 450 евро за двата билета само с ръчен багаж и онлайн чекиране.
RICHMOND GREENS MALL OF THE EMIRATES 4* - двойна стая без храна за 4 нощувки за двама - 250 евро

След 1.04 - няма още цени.

# 51
  • Мнения: 293
Първо самолетните билети и после всичко останало.
700 евро за 2 души е висока цена,освен ако не гледаш за съвсем близки дати.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 126
Благодаря на всички, че ми отделихте време Simple Smile и на PAPURCHE MEHURCHE, че реши да ми помоне по-подробно, аз продължавам да чета и се „образовам“ Simple Smile ако имам още въпроси ще се престраша пак да питам.
Хубава вечер!

http://www.groupon.ae/
 А понеже и аз не знам това откъде го бях видяла и се регистрирах , някой ползвал ли е оттук хотел и

Последна редакция: пн, 12 яну 2015, 20:33 от natalito78

# 53
  • София
  • Мнения: 1 947
Ами уж гледам Wizz air, обаче не мога да се ориентирам няма ли някъде таблица по месеци да излиза цената- така по 3 дни , по 3 дни превъртам ,превъртам след 1.04 въобще не ми дава дати...нещо аз не правя явно като хората...не ми се смейте  Embarassed може би няма сама да се справя .. а иначе могат  ли  да стигнат към 1500 лв за самолет и хотел   
natalito, Wizz имат обявени цени до 23.10. и те могат да се гледат по месеци, заповядай https://wizzair.com/bg-BG/TimeTable

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Много хубава и подредено тема, с удоволствие изчетох повечето инфо, защото и аз искам да направя изненада на ММ с подарък за РД - посещение до Дубай в периода м/у 10.02.  и началото на март.
Разгледах цените на Wizz, но най-евтините билети които намерих са около 450 евро, което и на мен не ми се вижда много изгодно.
Нещо не мога да се оправя обаче  с търсенето в сайта на Fly Dubai, а познати ми казаха,че имат понякога доста по -изгодни билети от Wizz?!
Още съм в дилема дали да ползвам агенция или сама да организирам поне билетите и хотела.....Според вас как е по-евтино?! Хотелите през букинг ли ги резервирате?!
Ако може някой да ми препоръча и агенция, с която е пътувал наскоро и е доволен.
Бюджетът за пътуването и нощувките /4-5/ ми е около 1800 лв. /може и малко повече/.
Много ми станаха въпросите, но ще ходиме за 1-ви път и ми се иска всичко да ни хареса, още повече че ще бъде изненада за ММ!  Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 306
Много хубава и подредено тема, с удоволствие изчетох повечето инфо, защото и аз искам да направя изненада на ММ с подарък за РД - посещение до Дубай в периода м/у 10.02.  и началото на март.
Разгледах цените на Wizz, но най-евтините билети които намерих са около 450 евро, което и на мен не ми се вижда много изгодно.
Нещо не мога да се оправя обаче  с търсенето в сайта на Fly Dubai, а познати ми казаха,че имат понякога доста по -изгодни билети от Wizz?!
Още съм в дилема дали да ползвам агенция или сама да организирам поне билетите и хотела.....Според вас как е по-евтино?! Хотелите през букинг ли ги резервирате?!
Ако може някой да ми препоръча и агенция, с която е пътувал наскоро и е доволен.
Бюджетът за пътуването и нощувките /4-5/ ми е около 1800 лв. /може и малко повече/.
Много ми станаха въпросите, но ще ходиме за 1-ви път и ми се иска всичко да ни хареса, още повече че ще бъде изненада за ММ!  Rolling Eyes

Много по-евтино излиза да си организираш сам екскурзията. Намери си първо евтини билети,и после хотел от букинка. С флайДубай ти излизат повече от 600евро за датите които си написала,така че по-добре с Уиз,въпреки че са им доста тесни самолетите ,а 5 часа не са никак малко(дано мъжа ти да не мърмори като моя). Само че ако решиш да си плащаш и багаж ми се струва че ще ти излезне колкото с флайДубай. Ние лично бяхме само с ръчен който ни беше напълно достатъчен за 5 дни. Няколко блузки,2,3 роклички,къси гащи и бельо. А дългите дрехи на нас.
Иначе всичко е направено много улеснено за туристите.

# 56
  • Мнения: 23
Здравейте на всички ,които споделяте впечатленията си от преживяното в Дубай. Чета ви от известно време и с мъжа ми решихме да си направим екскурзия октомври месец.Има време ,но от сега гледам за сам билети и хотели, както и какво да посетим.Дори писах до Бурж ал араб за skyview bar за следобеден чай ,като си мислех,че като има доста време до октоври ,ще ми предложат някаква по- сносна цена,но ..... 620 дирх на човек за следобеден чай и то в 13 00. Не знам, но на мен ми се стори доста. Като съм чела по -назад в темите мисля ,че имаше доста по-ниски цени за резервация и дори някой беше писал май ,че са искали на свободна консумация оферта и е било на човек мисля към 125 дирхама. Моля за съвети или тънкости какво да напиша в писмото за по- ниска сума.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 126
Да попитам ако си запазиш хотел и самолетен билет през Уиз еър. това което е като сума включва ли допулнителните такси за хотела- 10% и още 10% и още нещо имаше Simple Smile

Price summary
Flight + Hotel booking821.22 EUR
of which taxes and fees105.28 EUR
(Adult2 x 410.61 EUR821.22 EUR)
The total price includes all taxes and fees


821 евро е крайната сума нали, и нище не се плаща на място ...

# 58
  • Мнения: 4 734
vladigm, следобедния чай в Бурж ал Араб никога не е бил евтин... И като следя постоянно го вдигат като цена... Ние като бяхме в началото на декември 2014 бе по 560 дирхама на човек или 256 евро ни взеха от кредитната карта. Сега пак са го вдигнали.... Ако искате по-евтино е да им пишете за час за свободна консумация, но обикновено това са вечерните часове. Просто им кажете, че искате по-късно след 19.00 и тогава е на свободна консумация. Но и тя не е много по-евтина. Цената й може да я видиш в сайта на хотела, ресторанти и барове има цени и работно време. Както и менюто е дадено...

# 59
  • Мнения: 23
да да, погледнах в сайта отново и видях цените...явно съм се объркала от толкова много четене за кратко време и много инфо ....нещо не съм догледала.
Имам още един въпрос ,свързан със хотела. Искам по-икономичен вариант ,защото ще се прибираме да спим и да се къпем общо взето.Няма да стоим там много.Във Дейра има по-евтини такива,но се чудя за колко време се стига със метрото до Бурж Халифа или в близост до палмата до плажовете.Ще се радвам някой ,който е отсядал там да сподели. И как се стига от летището (с уиз сме) до там- с метро или такси? И ако пристигнем в петък ,проблем ли ще е придвижването с градски транспорт?Като е почивен ден тогава,кое не работи всъщност?

Общи условия

Активация на акаунт