ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 662
  • 737
  •   1
Отговори
# 315
  • Русе
  • Мнения: 856
http://www.dubaicustoms.gov.ae/en/eServices/ServicesForTraveller … rmittedItems.aspx

Според мен 4л алкохол или 48 кенчета бира от 355мл. Или 2л уиски с 1 стек бира.

# 316
  • Мнения: 2 231
http://www.dubaicustoms.gov.ae/en/eServices/ServicesForTraveller … rmittedItems.aspx

Според мен 4л алкохол или 48 кенчета бира от 355мл. Или 2л уиски с 1 стек бира.

Ок благодаря, ще взема тогава 2 л. Уиски и 1 стек бира  Hug

# 317
  • Мнения: 132
И това е на човек! Grinning

# 318
  • Мнения: 132
Всъщност от фриишопа в Дубай,до лентата за куфарите,можеш да си купиш колкото искаш бира.Няма лимит.Купихме 12 Хайникен за 14 долара,но можеше и повече,няма проблем.Уиски и вино си взехме от нашето летище.Ракията беше в куфара,разбира се..

# 319
  • Мнения: 132
tsachewa,сигурна бях,че ще прекарате чудесно Simple SmileХубаво е,че всеки споделя опита си,кои негови очаквания са се потвърдили,и кои не.Защото,въпреки,че не е толкова трудно,все пак едно е да правиш планове оттук,а по-различно е конкретното им осъществяване.

# 320
  • Мнения: 2 231
Всъщност от фриишопа в Дубай,до лентата за куфарите,можеш да си купиш колкото искаш бира.Няма лимит.Купихме 12 Хайникен за 14 долара,но можеше и повече,няма проблем.Уиски и вино си взехме от нашето летище.Ракията беше в куфара,разбира се..
Ние сме ходили в Дубай с Австрийските авиолинии на международното им летище, та там първо си взимаш куфарите и после се шляеш във фри шопа. Купуваш си каквото искаш и излизаш, обаче за това летище ал Мактум на Уиз Еър не знам как е  newsm78
Също ако летите с Емирейтс, там си имат отделел огромен терминал, където няма проблем за алкохола, даже има промоция 3 литра на цената на 2 и отделно бира колкото щеш.

По принцип ще пътувам сама, мъжът ми е там и ще ме посрещне, затова питам конкретно за това летище на Уиз Еър как е  Mr. Green Дали като си накупя солидното количество алкохол направо излизам или пак минавам през някакъв контрол скенери, проверки, така или иначе после ще се уверя сама, ама да си питам   newsm78

Ако някой четещ тук пътува на 12,03 да свирка да ми купи един стек бира още  Blush

# 321
  • София
  • Мнения: 4 714
ronisum, не знам какво да ти отговоря, честно.
Въпросът ти е наистина интересен. Wink След пас контрола е фри шопа. После би трябвало да има митничари, както навсякъде. Ама дали обръщат внимание??? Кой да знае? Повечето сме пътували за сравнително кратко време. Аз купих стек бира.
Писах, че началото на декември стека Хайнекен беше 18, 06 долара. Явно и там се изменят цените. Това , в страни от твоя въпрос. Peace

Може ли някой да помогне на въпроса на ronisum???

Касае всички ни, когато слизаме на летище и купуваме от него???
Включва ли се в разрешения чекиран багаж, който се пренася, или е отделно?

 Praynig Praynig Praynig

# 322
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Разбира се, че включва. На влизане в държавата им имаш право да внесеш.....( вече се писа колко), дали ще е в ръчен или чекиран багаж все едно. Митничарите не случайно са след като вземеш всичкия багаж.
Същото е , както едно време контрабантни цигари се носят, дали в багажника или купето на колата-все едно.

# 323
  • София
  • Мнения: 4 714
Разбира се, че включва. На влизане в държавата им имаш право да внесеш.....( вече се писа колко), дали ще е в ръчен или чекиран багаж все едно. Митничарите не случайно са след като вземеш всичкия багаж.
Същото е , както едно време контрабантни цигари се носят, дали в багажника или купето на колата-все едно.

Да. Разбирам. Ама това не е контрабанда. Купува се от тамошния митнически магазин. Извини ме, ако отговарям глупаво. Не за себе си питам. Peace
И малко оф... На излизане от летището от Рио де Жанейро купихме 10 бутилки скоч. Няма как да не са ни видели. А нямаше проблем.
Иначе, че за митницата е все тая е така. Но дали правят проблем?

# 324
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Не е контрабанда ако в багажа ти( без значение къде,общо) има до позволеното количество.
Ние в Буенос Айрес взехме една бутилка вино и в Европа ни я минаха през две машини за наркотици. При вас как беше?

# 325
  • София
  • Мнения: 4 714
Не е контрабанда ако в багажа ти( без значение къде,общо) има до позволеното количество.
Ние в Буенос Айрес взехме една бутилка вино и в Европа ни я минаха през две машини за наркотици. При вас как беше?
Ние от Буенос Айрес кацнахме в Рио. Там имаме много познати и понапазарувахме. Wink 10 бутилки. Митничарите ни гледат, защото на 2 пъти се връщахме от съмнения: ще ни стигнат ли за подаръци, няма ли. Явно са ни взели за олигрофрени... hahaha

# 326
  • sofia
  • Мнения: 4 296
А в Европа като кацнахте?

# 327
  • София
  • Мнения: 4 714
А в Европа като кацнахте?
Скрит текст:
Е, вече бяхме подарили всичко. Чекирания багаж летеше направо до София. Имахме спирка в Париж. Ако не е чекиран багаж, знаеш всичко се взима, ако е течност. Даже едно момче, говорещо португалски си беше внесло 200 мл някакъв концентрат и му направиха проблем. Той отвори бутилата, пийна от нея, ама те -не, та не. И той я изхвърли в коша. Не бях виждала по-жалостив поглед от страна на митничари, като я изхвърли. Laughing   

# 328
  • Мнения: 4 734
Ako kupish alkohol ot free shopa i si go piesh v stranata im-niama problem.Ti ne go vnasiash i ne go iznasiash..Problema e ako nosish v kufarite si ot Bg poveche ot dopustimoto kolichestvo... Peace

# 329
  • София
  • Мнения: 4 714
Ako kupish alkohol ot free shopa i si go piesh v stranata im-niama problem.Ti ne go vnasiash i ne go iznasiash..Problema e ako nosish v kufarite si ot Bg poveche ot dopustimoto kolichestvo... Peace

Сигурна ли си? Че нали точно това коментираме...?

lyuba84, не знам дали разбра. Не сме внасяли алкохол от Рио през Париж за Б-я.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт