ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 567
  • 737
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 239
ican, и аз да споделя. След като минах през хотели и hotel apartments от booking.com се зарових в апартаменти под наем от airbnb.com/kaio някъде в тази тема беше споделил/. В крайна сметка резервирах от един английски сайт апартамент на Марината. Ако сте четирима, мисля,че по-изгодно е апартамент, но искат предплащане на цялата сума.

# 391
  • София
  • Мнения: 1 318
Аз пак да попитам, имам желание да направим пътуването в края на годината /ноември, декември/. Гледам разписанието на wiz е до октомври, кога най рано мога да открия билети /разбира се на по-изгодни цени/? Гледам другите авиокомпании са доста скъпички…
Иначе вчера харесах един хотел, който излиза доста изгодно:
http://www.booking.com/hotel/ae/millennium-plaza-dubai.bg.html?a … 3;highlight_room=

# 392
  • Пловдив
  • Мнения: 461
ican, и аз да споделя. След като минах през хотели и hotel apartments от booking.com се зарових в апартаменти под наем от airbnb.com/kaio някъде в тази тема беше споделил/. В крайна сметка резервирах от един английски сайт апартамент на Марината. Ако сте четирима, мисля,че по-изгодно е апартамент, но искат предплащане на цялата сума.
ican, хотелите в Ал Барша са удобни, особено около Mall of the Emirates. Но са по-скъпи... В Дейра са много по-евтини, но трябва да гледаш да са поне близко до метростанция, защото ще се налага да пътувате доста с метрото... Гледай освен в booking и в agoda, някои резервират и директно с хотелите... Просто сравнявай цените, това е.... Виж много рекламирания тук като сравнително евтин и на удобна локация хотел Citymax al Barsha... Aз бях за една вечер в него и ми хареса, много близо е до метростанцията на Mall of the Emirates... Успех... Питай ако има колебания...Може и на лични... Peace

предлагам ти в букинга първо, да отбележиш цена на вечер, която те устройва (да кажем пъра категория или до 99 евро на вечер). ще ти сортира само тези хотели. после гледаш тези с рейтинг над 6.5 поне и на картата можеш да видиш дали се намира близо до метро спирка.
Ако искаш си харесай 2-3 и ги пусни тук да те посъветваме, или пък някой може и да е ходил в тези хотели. Успех!

Много ви благодаря за бързите отговори  Hug  bouquet Разбрах къде и какво да гледам и се залавям с търсенето. Ние ще сме двамата с мъжа ми и дете на 3г., което винаги пътува с нас. Не знам дали апартамент ще ни е по изгодно, но ще проверя. По този повод искам да попитам някой ходил ли е с дете в Дубай (не срещам в разказите ви) и струва ли ви се възможно да се направи такава екскурзия с дете  Embarassed

# 393
  • Мнения: 2 231
Ходим с децата на всякъде. Пътуват от бебета  Peace

В Дубай специално, малката беше на 1 г. и 2 м, каката на 5,5 г., всичко си беше наред, ходихме на всякъде (без Бурж Ал Араб, там ми се стори неподходящо да извадим една камара пари, а само да подвиквам по деца Mr. Green) За Абу Даби си решихме въпроса генерално, като си  наехме кола с шофьор за цял ден от 6 до 18 ч) и спирахме и гледахме каквото си искаме, беше много добър и като Гид, много симпатичен индиец. И за децата беше удобно, количката в багажника и готово.

Мисълта ми е детето не е пречка  Peace

# 394
  • Мнения: 69
От многото изчетени неща разбрах, че трябва да си сменя поне 200 дирхама в Tavex. Интересува ме дали трябва да сменя левове в долари и оттам в дирхами или директно левове в дирхами?

# 395
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Ходим с децата на всякъде. Пътуват от бебета  Peace

В Дубай специално, малката беше на 1 г. и 2 м, каката на 5,5 г., всичко си беше наред, ходихме на всякъде (без Бурж Ал Араб, там ми се стори неподходящо да извадим една камара пари, а само да подвиквам по деца Mr. Green) За Абу Даби си решихме въпроса генерално, като си  наехме кола с шофьор за цял ден от 6 до 18 ч) и спирахме и гледахме каквото си искаме, беше много добър и като Гид, много симпатичен индиец. И за децата беше удобно, количката в багажника и готово.

Мисълта ми е детето не е пречка  Peace
Ох, много ме успокои. Ние също го водим навсякъде от бебе, но ми омръзна да ме обявяват за луда  #2gunfire

# 396
  • София
  • Мнения: 2 044
От многото изчетени неща разбрах, че трябва да си сменя поне 200 дирхама в Tavex. Интересува ме дали трябва да сменя левове в долари и оттам в дирхами или директно левове в дирхами?
Всичко в дирхами от тук не бих сменила PeaceАз смених в Тавекс 4000 дирхама и долари взех които там ще сменям или направо ще пазарувам с долари като свършат дирхамите.А покупките ще правя с карта.

# 397
  • Мнения: 95
Извинявам се, но не разбрах нещо. Там може ли спокойно да се пазари с долари? В смисъл да не обръщаме в дирхами?

# 398
  • Мнения: 4 734
Не може да се плаща в долари, просто носиш долари и там сменяш за дирхами. Бюра има навсякъде по моловете и на летището...

# 399
  • Мнения: 95
Благодаря, останах с впечатление че може и с долари Simple Smile

# 400
  • София
  • Мнения: 2 044
Благодаря, останах с впечатление че може и с долари Simple Smile
Естественно че може да се плаща с долари.Просто има риск да ти го хванат на дървен курс.Тук също се плаща в евро ,ако има желание клиента.

# 401
  • Мнения: 95
Благодаря, останах с впечатление че може и с долари Simple Smile
Естественно че може да се плаща с долари.Просто има риск да ти го хванат на дървен курс.Тук също се плаща в евро ,ако има желание клиента.
Значи носим всякаква валута за всеки случай и най-важното кредитните карти да са пълни Wink

# 402
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Курса на ПИБ беше 0.466ст за дирхам ( когато съм плащала с картата)
€ не обменят на изгодна цена.

# 403
  • София
  • Мнения: 2 044
Благодаря, останах с впечатление че може и с долари Simple Smile
Естественно че може да се плаща с долари.Просто има риск да ти го хванат на дървен курс.Тук също се плаща в евро ,ако има желание клиента.
Значи носим всякаква валута за всеки случай и най-важното кредитните карти да са пълни Wink
PeaceАз за мен така прецених -първо плащам с дирхамите,като свършат ще сменям долари или направо ще плащам с тях,а шопинга с карти Mr. GreenНа Тавекс курса за дирхама не е кой знае колко изгоден и затова смених само 4000 дирхама,да имам първоначално,после ще сменя долари.

# 404
  • Мнения: 95
Аз съм от Бургас и тук от никъде не може да се купят дирхами. И също сме решили да тръгнем с долари, а за шопинг -с карти. Нямам търпение вече Laughing

Общи условия

Активация на акаунт