ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 539
  • 737
  •   1
Отговори
# 555
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Затворен е Джумейра пъблик бийч, нали? newsm78
Другия - Джумейра бийч, който е по-близо до Марината си работи....
Да не резервирам до затворения, че ще ме.... #Sniper

# 556
  • Мнения: 4 734
 Wild_rabbit, точно обратно е...Джумейра пъблик бийч е отворен, а плажа между Матинат Джумейра и Бурж ал Араб е затворен заради строеж... Peace

ЧЕСТИТ 8 МАРТ МОМИЧЕТА! Да сме здрави и много да пътешестваме по света и в Дубай разбира се....   bouquet

# 557
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Ей, дубайки, бъдете щастливи и обичани и много пъти различни места да посетите

# 558
  • Мнения: 34
Навсякъде взимат евро в чейнджовете за 4.10 дрх
Нашите приятели носеха евро
  Благодаря ви много. То дирхами и от тук могат да се вземат, но май не е най-изгодно. Приятно изкарване на заминаващите

# 559
  • София
  • Мнения: 4 714
И аз загледах Мамзар - обаче не виждам хотели в близост... newsm78
Метро, такси. Ако отседнем в Марина-та кой е най-подходящия транспорт?

Марината е възможният най-далечен вариант до плажа Ал Мамзар. Twisted Evil
До Ал Мамзар ходи линия на бус номер : С 28. Има връзки с метрото, зависи от къде го хванете. Не еднократно съм писала за това, ако нещо не е ясно, питай. Peace
Ако сте в Марината и в зависимост от колко човека сте препоръчвам такси. Ако сте 4 или 4+.
  bouquet

edit:
http://2gis.ae/dubai/route/13933616937566250/center/55.293628%2C25.291882/zoom/13

Последна редакция: пн, 09 мар 2015, 05:10 от MayyaI

# 560
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Да, далеч си е. Благодаря. Още не съм букнала спането - ще го мисля.  Peace

# 561
  • Мнения: 132
Според мен няма много смисъл да търсиш хотел до определен плаж.Въпреки,че Мамзар е най-хубав,няма начин да не отидете поне по веднъж на другите за да ги видите.Може би е добре хотелът да е някъде по средата на атракциите,защото едва ли ще ходите само и единствено на плаж.Така или иначе,ще сновете напред-назад постоянно,да не ви идва много вътрешно транспорта... Simple Smile

# 562
  • Мнения: 95
Здравейте отново но всички фенове на Дубай Simple Smile Първо искам да благодаря на дамите,които ми помогнаха със съвети за организацията на моята екскурзия до Дубай newsm51.
И да разкажа малко,без особени подробности. Летяхме с Флай Дубай, полета беше приятен и лек. Самолетите са също с наблъскани седалки като в Уиза, но пък в цената е включен кетъринг, 20 кг чекиран багаж и 7 кг ръчен. За тези ,които се интересуваха за лекарствата, аз пътувах с ривотрил и нямах никакви проблеми. Бяхме с организирана екскурзия чрез Астрал Холидейз, като от тях бяха самолетните билети,хотела и платихме екскурзия до Абу Даби/за което не съжалявам и за миг даже/. Хотела ни беше ето този http://www.booking.com/hotel/ae/auris-first-central-suites.bg.ht … 1;highlight_room=. За мен това беше добра локация. Ние бяхме в апартамент с една спалня. Безплатен интернет имаше в лобито, но срещу 10 дирхама на ден имахме и в стаята.От хотела до марината, мадината, мола на Емирствата ни излизаше 20-25 дирхама,в зависимост от трафика. До Дубай мол - 40-45 дирхама.Само от златния пазар/ужасно място,пак според моите разбирания/ ни взеха 60 дирхама.
Сами си организирахме сафари в пустинята, разходка с арабска галера по крийката и 2 часова разходка с яхта.Не съм очарована обаче/лично мое мнение/. Прекрасните места за мен бяха Мадинат Джумейра, Марината, JBR beach и района на Дубай Мол. Да уточня,че целта на нашата екскурзия не беше да се юркаме по туристическите места, а да усетим атмосферата на Дубай и заложихме на повече разходки.
Също си бях резервирала предварително маса в Буда бар. Прекрасно ,но много скъпо място.
Както написах по-горе до Абу Даби ходихме организирано,с обяд и прекрасен разказ за страната,хората,обичаите им и много други интересни неща за емирствата.Така пътят мина неусетно.
Извинявам се за разхвърляния и набързо спретнат разказ.
Ако мога да бъда полезна с нещо съм насреща  Hug

# 563
  • Мнения: 2 231
Събирам куфара в четвъртък заминавам на гости за малко  Mr. Green
Та сега се сетих да питам от летище Ал Мактум като взема такси до Дубай Марина ориентировъчна цена ще кажете ли или някой ако се е возил до съседен квартал  newsm78

# 564
  • София Младост 3
  • Мнения: 133
Здравейте, ето и моята информация за екскурзията ми в Дубай, с която се надявам да бъда полезна за темата.
Пътувах организирано с Посейдон холидейз. В цената на екскурзията влизаше двупосочния билет с Флай Дубай и 7 нощувки със закуска в тризвездния хотел Ал Сараб (1-8 март). Цената на екскурзията и допълнителните екскурзии, които заплатихме смятам, че бяха на много добри цени, единственото ми притеснение беше, че фирмата е малка, световно неизвестна и екскурзия няма да има и ще трябва да се изтипосвам в Господари на ефира, но явно е било напразно.
Полета е директен, като и в двете посоки имахме закъснение от 30 до 45 минути. Самолета е малък (32 реда с  2*3 места). Обслужване добро. Кетерингът за мойте представи беше богат, тъй като освен вода, сокове, чай и кафе, храната се състоеше от затоплени порции пиле с ориз или лазаня със зеленчуци, хлебче, руска салата и много хубав десерт. Незнам защо на отиване пътувахме 4 часа, а на връщане 5, което породи много различни мнения и дискусии като се връщахме, което успя да убие  времето ни с допълнителния час.
За съжаление голямата далавера с обмяната на пари в Дубай не я усетих, напр. тук за 100 лв. ми дадоха 210 дирхама, а там за 200 евро взех 790 дирхама. По мое мнение валутата, която носите трябва да е в ДОЛАРИ.
Групата ни беше малка (10 човека), което смятам, че беше голямо предимство. Едно е да изчакваш двама заблудени туриста, друго е повече.
Хотел Ал Сараб - намира се в Дейра (предимство – цените за хапване и сувенири са много ниски (напр. дюнер – 6 дирхама, вода 1,5 л. – 1-2 дирхама, фреш – 15 дирхама, сувенири (магнити, ключодържатели  8-12  дирхама). Близо е до метростанцията Ал Рика. Хотела е нов, и повечето не го знаят, дори и местните, но като допълниш, че е срещу 5 звезния Тадж могат да те упътят.  Чистотата е безупречна. Интернета е безплатен, хваща се навсякъде. Имало и басейн на покрива, но не мога да потвърдя, защото всеки ден имаше безплатно бусче от хотела, което ни возеше до плажа Ал Мамзар, тръгвахме в 9, а от там в 12, напълно достатъчни. Посетих го 4 пъти. На плажа има тоалетни, съблекални и малки павильончета за напитки, сладолед и сувенири. Кафе - 3 дирхама, с мляко - 5. Кокосов орех с чадърче за гъзарски снимки - 15 дирхама. Вход за плажа- 5 дирхама. Интернет - май няма. В деня, когато беше само за жени, бусчето остави смесените двойки на предходния плаж, но незнам как се казва.
Единствения недостатък на този хотел беше, че в него се помещават 2 нощни бара (един руски и един арабски). Уж предимство, ама НЕ. Музиката КЪНТЕШЕ и в двата до 3 часа през нощта, звукоизолация никаква.  Беше ужасно, чуваха се едновременно денс парчета и тъпани. Незнам дали и с тапи за уши ще се оправят нещата. В арабския – вода, безалкохолно или бира е 50 дирхама.
За метрото задължително си вземете НОЛ КАРТ, така няма да ви се налага да чакате на опашки за билети, а и излиза по-евтино пътуването.
Екскурзоводките ни бяха българки – Йоана и Пенка, които живеят от доста време там , т.е ГОЛЯМО ПРЕДИМСТВО.  Освен, че бяха напълно изчерпателни за всичко, дори споделиха  актуалните новини и клюки, които в момента се тиражират за шейховете, принцесите и т.н.
Успях да видя, повечето забележителности от Дубай и Абу Даби – Бурж Халифа 124 ет., фонтаните, музея, Дубай и Емирейтс мол, Медина джумейра, Дубай марина, Атлантис и Бурж ал араб, сафари в пустинята, разходка с галера по Дубай  крик, Абу Даби – джамията, музея и ферари уърлд, Миракъл гардън и Глобал вилидж.
Черешката на тортата за мен беше 12 мин. полет с хеликоптер над Дубай, което беше подарък от моя съученичка, която живее там.
Като цяло всичко беше прекрасно, въпреки преумората да посетиш и видиш всичко, и недоспиването заради хотела (дремвахме на плажа Sunglasses).

# 565
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Събирам куфара в четвъртък заминавам на гости за малко  Mr. Green
Та сега се сетих да питам от летище Ал Мактум като взема такси до Дубай Марина ориентировъчна цена ще кажете ли или някой ако се е возил до съседен квартал  newsm78

30км са, сметни ги

Роси, винаги в едната посока се пътува по-дълго, поради въртенето на земята Simple Smile
При нас разликата беше 30мин
И ти завидях за хеликоптера

Последна редакция: вт, 10 мар 2015, 11:37 от lyuba84

# 566
  • Мнения: 737
И аз да се отчета с дейността в Дубай за 12 дни.
Flydubai - на мен ми харесаха. добро обслужване, чисто нови самолети, на всяка седалка монитор с мултимедия, кетъринг...в пъти по-добре от Уиз (мое мнение)
Рент а кар - общо за 9 дена - 623 лв с тол таксите + 70 лв за бензин (над 1300 км). От Avis я взехме, с уж скъпа застраховка (защото има и basic, по- евтина) а все още като блокирани ми стоят 2.700 AED.
Удобството е несравнимо.
Без да искам да се повтарям ще кажа, че в сравнение с преди 2 год. сега всичко е 2-3 пъти по-скъпо!!
В Абу Даби си направихме 1 нощувка с цел плаж и само съжалявам, че не останахме поне още 2 нощи. Хотелът беше невероятен, на плажа - Traders by Shangri La.
Силно препоръчвам на тези, които ходят за по-дълго време да отделят 2-3 дни на Абу Даби. толкова по- спокойно е там.
Като места най много ни хареса на Мадината.
Global Village - Пловдивският панаир x 10...Не правете грешката да ходите в петък. Няма такава блъсканица и лудница.
Ако ви интересува нещо по- специално питайте..........

# 567
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Верно в магазините не продават алкохол? Бира, вино...нищо?
На плажа е забранена консумацията на бира и...т.н...
Кажете ми, че чета старо инфо! Praynig
Поне пуши ли се по плажовете....
Ми,... аз да се връщам тогава.... Joy
Ако и движението е "у лево".... ooooh!
Дайте някаква надежда!

# 568
  • София
  • Мнения: 2 044
Верно в магазините не продават алкохол? Бира, вино...нищо?
На плажа е забранена консумацията на бира и...т.н...
Кажете ми, че чета старо инфо! Praynig
Поне пуши ли се по плажовете....
Ми,... аз да се връщам тогава.... Joy
Ако и движението е "у лево".... ooooh!
Дайте някаква надежда!
hahaha JoyПуши се по плажовете,алкохол във фрий шопа и в заведенията Peace

# 569
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Фрийшоп - демек на летището, или си имат и други безмитни магазини? newsm78
То хубаво в заведението, но в заведението  на плажа...дали ...или...цъ!  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт