ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 525
  • 737
  •   1
Отговори
# 600
  • sofia
  • Мнения: 4 296
А кога са били по-малко?

# 601
  • София
  • Мнения: 238
Ми доскоро билетите бяха 200 AED до 17:30, но явно  вече се стъмва по-късно  newsm78 и включиха в тази цена и нашия час, но каквото такова. Важното е, че имаме билети  Grinning

# 602
  • Мнения: 69
Бихте ли ми казали къде точно се намира входа за Бурдж Халифа. Вътре в самия мол ли е или отвън има друг вход за него?

# 603
  • софия
  • Мнения: 9 590
Брейй, много поскъпнало всичко бе! Ние миналата година по 130 дирхама платихме Халифата.

# 604
  • Русе
  • Мнения: 1 841
Наистина много са поскъпнали, ноември бяха по 135 AED за часовете на залеза. Входът е вътре в мола на най-ниското ниво, близо до фонтаните.

# 605
  • Мнения: 3
здравейте и от мен Simple Smile току що се върнахме от 7 дневна почивка в Дубай и Абу Даби, ако някой го интересува нещо съм насреща. Престоят ни беше в Акас Инн Хотел в Ал Барша (апартамент). Имахме спалня, всекидневна, кухня и две бани. Не е луксозно, но е чисто и леглото много удобно. Препоръчвам го

# 606
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Това е много труден въпрос. Зависи от вас, зависи къде сте настанени, как ще е придвижването , от много неща зависи.
brazilia ти е отговорила на въпросите. Едва ли си съвсем доволна, ама аз не бих ти отговорила и на 1 въпрос, просто защото всичко за всеки е относително. Пример с мен: бях си направила програма да съм 5 дни по водните атракции, а не отидох и 1 ден. Верно е, че бях на разходка из всичките емирства за 9 дни + Оман, ама... все пак за водни атракции останах... И както казах не отидох и на една. Mr. Green
brazilia , MayyaI   bouquet
Още ми е много объркано и затова и въпросите са ми леко глуповати  Embarassed
Ще сме настанени в Ал Барша и ще се придвижваме с кола. Няма да влизаме в аква парка на палмата, но искам да разгледаме всичко останало (не че знам какво включва това  ooooh!)
Ако предвидя цял ден за марината и палмата, а мединат джумейра да оставя за следващия ден, струва ли ви се достатъчно, за да се види всичко спокойно  newsm78

# 607
  • София
  • Мнения: 2 044
Наистина много са поскъпнали, ноември бяха по 135 AED за часовете на залеза. Входът е вътре в мола на най-ниското ниво, близо до фонтаните.
88 лв платихме ние преди няма и месец бяхме,резервирани бяха месец по-рано PeaceИма чуден магазин At the top на входа за кулата,както и горе също.Страшно хубави сувенири накупих и прочутите пясъчни картини с 7 вида пясък,от  7-те Емирства Peace

# 608
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Бихте ли ми казали къде точно се намира входа за Бурдж Халифа. Вътре в самия мол ли е или отвън има друг вход за него?
На ниво LG в самия мол, има табели At the top, лесно се намира. Близко до изхода за Фонтаните

# 609
  • Мнения: 132
ican,оставете колата на паркинга на влакчето,и отидете до палмата с него-съвсем различен е погледа отгоре.Ако не влизате в аквапарка,няма какво толкова да се прави,защото охрана има навсякъде и не пускат.Достатъчно ще е за 1 ден с Марината,даже и за плаж там ще имате време.Ако се напънете,може и Мединат Джумейра да напъхате в програмата,но не знам дали има смисъл.Мое мнение е,че в програмата е хубаво да има градация.Тези места са най-луксозните в Дубай и ако ги минете в един ден,останалите неща няма да ви впечатлят толкова.Не оставяйте Дейра за накрая например.

# 610
  • Мнения: 25
ican, можете сутринта  (до обяд) да разгледате Медина Джумейра и да пиете кафе там , защото е страхотна гледката. След това същия ден отидете до марината, разходете се малко и прекарайте следобеда там на плаж. Привечер може да хапнете някъде около марината и останете за час разходга по тъмно, когато е осветено, защото е много красиво.

п.с. Някой да ми каже къде е удобно да кача някооя и друга снимка от пътуването, за да може разказа ми в началото на темата да има завършен вид.

# 611
  • Пловдив
  • Мнения: 461
ican,оставете колата на паркинга на влакчето,и отидете до палмата с него-съвсем различен е погледа отгоре.Ако не влизате в аквапарка,няма какво толкова да се прави,защото охрана има навсякъде и не пускат.Достатъчно ще е за 1 ден с Марината,даже и за плаж там ще имате време.Ако се напънете,може и Мединат Джумейра да напъхате в програмата,но не знам дали има смисъл.Мое мнение е,че в програмата е хубаво да има градация.Тези места са най-луксозните в Дубай и ако ги минете в един ден,останалите неща няма да ви впечатлят толкова.Не оставяйте Дейра за накрая например.
Точно така смятах да направим. Видях, че има паркинг на влакчето за 1600 коли. Ще спрем там и ще се качим на него. А в Атлантис не пускат ли да поразгледаш (ако правилно съм се ориентирала, че това е хотелски комплекс, в който се намира аквапарка и аквариум  Embarassed)?
Мединат ще оставим за следващия ден, за да не препускаме. Не искам екскурзия ограничена в часове и минути.
Стратегията за разглеждане ми беше точно обратната  - да видим всичко най-хвалено първите дни едно след друго, а за останалите да отидем, ако въобще остане време (Дейра например, глобал вилидж и разните му там пазари) newsm78, не е ли удачно така?

ican, можете сутринта  (до обяд) да разгледате Медина Джумейра и да пиете кафе там , защото е страхотна гледката. След това същия ден отидете до марината, разходете се малко и прекарайте следобеда там на плаж. Привечер може да хапнете някъде около марината и останете за час разходга по тъмно, когато е осветено, защото е много красиво.
Непременно ще пием кафе там, особено ако намеря ваучери за отстъпка Laughing За плаж не знам дали въобще ще успеем да отидем. Ще пътуваме през май и доколкото разбирам от тук споделеното не е удачно за плаж.

# 612
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Аз пак да питам за плажовете. Моля за инфо за такива, на които има жезлонги и чадъри.  И които са смесени - т.е няма сряда - петък само за мами с деца. Laughing
Ако и цени имате.....  bouquet За вход.

# 613
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Джумейра 550дрх
One&only 350

# 614
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Джумейра 550дрх
One&only 350

Е, ти сега.....Нещо друго няма ли? Само тези? newsm78
Това на ден, на човек?

Общи условия

Активация на акаунт