ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 514
  • 737
  •   1
Отговори
# 630
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Не зная по какви причини няма да отидете на аквапарк, за мен това беше може би най-хубаво изкарания ден в Дубай, страхотни водни забавления. Във вашия случай ще се разходите до там, за да видите някакво си фоайе, дори кафе да решите да пиете до входа, не можете да пушите в кафето дори на външните маси, ако сте пушачи. Според посетилите аквариума там, не е кой знае колко по-хубав от това, което ще видите в мола безплатно.
Не съм предвидила влизане в аквапарка, защото ще пътуваме през май и ще сме с дете на 3 години. По изказвания в темата се наплаших, че е много горещо през това време на годината и не смея да оставя цял ден детето да играе на слънце (аз съм слънчасвала на аквапарк в Турция през септември, когато би следвало температурите да са доста по-ниски). Ако разсъжденията ми са погрешни, моля да ме поправите. С радост бих си променила плановете. Mr. Green
А какъв безплатен аквариум има в Дубай мол? Аз виждам в сайта им, че не е безплатен, даже мисля да купя билети  newsm78

# 631
  • София
  • Мнения: 4 714
ican, аз ти препоръчвам да влезете и в самия хотел "Джумейра". Входа е по-в ляво от входа за Мадината. На дясно се пада шосето, Няма как да се объркате. Вътре в хотела е много красиво и без да консумирате нещо, може да останете и да се  разходите. Не е Бог знае колко скъпо- като за 5 звезден хотел. Ако секюритито не ви обърне внимание, може да стигнете и съвесем близо до Бурж Ал Араб, а и да разгледате "забранената част" на Мадината.
/ Winkкато забранения град в Пекин/.
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 18 мар 2015, 14:46 от MayyaI

# 632
  • Мнения: 2 231
PAPURCHE MEHURCHE В Дубай се пуши почти на всякъде спокойно. Дори по улиците и алеите и до плажа е пълно с кошчета със специално отделение за пушачи, едни такива с пясък дето да си гасиш фаса. На плажа под Марината има такива по цялата алея. На кърпата на пясъка също може да си пушите спокойно, единствено трябва да се съобразявате с чистотата. Аз лично си тръсках в една празна кутийка от цигари, може и от безалкохолно, после чино си събирате боклуците, барабар с фасовете и си ги изхвърляте в коша. т.е. измислете си нещо за пепелник  Mr. Green

Плажът който описвах по-назад се намира от спирка на метрото JLT преминава се по един от двата моста на Марината най-близки до спирката и сте там (10-15 мин бавно ходене в приятни гледки)

# 633
  • Мнения: 306
Не зная по какви причини няма да отидете на аквапарк, за мен това беше може би най-хубаво изкарания ден в Дубай, страхотни водни забавления. Във вашия случай ще се разходите до там, за да видите някакво си фоайе, дори кафе да решите да пиете до входа, не можете да пушите в кафето дори на външните маси, ако сте пушачи. Според посетилите аквариума там, не е кой знае колко по-хубав от това, което ще видите в мола безплатно.
Не съм предвидила влизане в аквапарка, защото ще пътуваме през май и ще сме с дете на 3 години. По изказвания в темата се наплаших, че е много горещо през това време на годината и не смея да оставя цял ден детето да играе на слънце (аз съм слънчасвала на аквапарк в Турция през септември, когато би следвало температурите да са доста по-ниски). Ако разсъжденията ми са погрешни, моля да ме поправите. С радост бих си променила плановете. Mr. Green
А какъв безплатен аквариум има в Дубай мол? Аз виждам в сайта им, че не е безплатен, даже мисля да купя билети  newsm78

В Дубай мол има прозорец от който се вижда малка част от аквариума и тунела му. Можете да си направите снимки и да погледате колкото си искате.Приятно е !
А ако искате по-обстойно,то тогава си купете билети и влезте Simple Smile

# 634
  • Берлин
  • Мнения: 4 477
PAPURCHE MEHURCHE В Дубай се пуши почти на всякъде спокойно. Дори по улиците и алеите и до плажа е пълно с кошчета със специално отделение за пушачи, едни такива с пясък дето да си гасиш фаса. На плажа под Марината има такива по цялата алея. На кърпата на пясъка също може да си пушите спокойно, единствено трябва да се съобразявате с чистотата. Аз лично си тръсках в една празна кутийка от цигари, може и от безалкохолно, после чино си събирате боклуците, барабар с фасовете и си ги изхвърляте в коша. т.е. измислете си нещо за пепелник  Mr. Green

Плажът който описвах по-назад се намира от спирка на метрото JLT преминава се по един от двата моста на Марината най-близки до спирката и сте там (10-15 мин бавно ходене в приятни гледки)
Това е един от най-полезните постове за мен /за ММ де/  Hug

# 635
  • София
  • Мнения: 4 714
На мен драмата ми е с пушенето....Обичам да си паля цигарка на плажа и...абе пушачите ме разбират. И двамата с ММ сме пушачи, той ...много страстен. Това ме саботира дор в избора за ресторант в Бурж - да си гледаме кефа без цигари...ми не е кеф.

ПП.Аут ъф топик - върнах се от Берлин - пуши се навсякъде, в заведенията на много места, в баровете почти навсякъде, в повечето ресторанти си има отделения за пушачи. Толкова по въпроса за пушенето в ЕС и България

Някой беше писал, че на тераса в Бурж Ал Араб е бил. Та са пушили там. Виж в сайта на Буржа дали можеш да намериш тази тераса. Че в момента нямам възможност да чета назад. Хем си казах да си запиша кафенето. Mr. Green  Аз също пуших на терасата в Емирейтс Палас с капучино и тортичка. Peace
И в Австрия се пуши, Чехия-също, ама нали ние сме "по-католици от папата". Wink

Намерих го. Party

jagoda_n
Re: ДУБАЙ 8-ма тема
♥0 сб, 10 яну 2015, 14:54   #19 
Цитирай
Здравейте, продължавам разказа си за нашето посещение в Дубай, дано съм полезна на тези, който тепърва ще го посетят. За моловете в Дубай и Абу Даби, лично мое впечатление, че цените са по-високи от тези в Англия. Дъщеря ми живее в Лондон, тя също беше с нас и се върна без нито една покупка. За хотел Бурж Ал Араб си направихме резервация за Shisha Terrace на ресторант Bab Al Yam. Аз имам проблем с височините и сме пушачи, затова предпочетохме този ресторант. От мястото където бяхме настанени имахме изглед към морето и Палмата. Ресторанта има дрес код, но не се спазва стриктно. Имаше и посетители със спортни къси панталони и тениски. Условието за минимум консумация на човек  от 290 AED също в нашия случай не беше спазено. Публикуваното меню на ресторанта в сайта на хотела е абсолютно точно и като предлагане и като цени. Ние си поръчахме-4 човека по един коктейл и по едно ястие, също така и наргиле. Общата сума беше 965 дирхама. Накрая като повикахме сервитьора за сметката той ни я донесе и нямаше никакъв проблем, че не се консумирали за 1160 дирхама. Лично на мен хотела ми хареса, но в никакъв случай не съм съгласна, че обслужването отговаря на претенциите им за 7 звезди. Посетихме също и Emirates Palace в Абу Даби. Не знам дали беше късмет, но нас ни пуснаха с автомобила до паркинга на хотела и съвсем спокойно го разгледахме, без да имаме предварителна резервация за някои от ресторантите. За Гранд Моск-Бялата джамия, само ще кажа, че си заслужава да се посети и ще уточня, че продължават да дават абаи, но бях свидетел как екскурзоводката предупреди хората, които организирано щяха да я посетят, да си носят шалове, защото вече не давали абаи. Предполагам, че го правят за да не се бавят, но подвеждат туристите. За новооткрития мол в Абу Даби- Яс мол към 29.12.2014 г. не работеше на 100%, имаше доста празни магазини, но не е нещо по-различно от останалите молове. Има още някои неща да напиша, но сега нямам повече време.

Последна редакция: ср, 18 мар 2015, 19:25 от MayyaI

# 636
  • Мнения: 7
Някой би ли ми дал съвет, за Атлантис-аквапарка ,предварително ли да си вземем билети или на място? Плана ни е да отидем петък, почивният ден там,възможно най-рано.

# 637
  • софия
  • Мнения: 9 590
Преди беше една идея по-евтино с онлайн купени билети, сега не зная. И за петъка не съм сигурна  Mr. Green Петъците в Дубай са особен ден
Колкото и рано да отидете, отварят в десет.

# 638
  • София
  • Мнения: 2 044
Не зная по какви причини няма да отидете на аквапарк, за мен това беше може би най-хубаво изкарания ден в Дубай, страхотни водни забавления. Във вашия случай ще се разходите до там, за да видите някакво си фоайе, дори кафе да решите да пиете до входа, не можете да пушите в кафето дори на външните маси, ако сте пушачи. Според посетилите аквариума там, не е кой знае колко по-хубав от това, което ще видите в мола безплатно.

А какъв безплатен аквариум има в Дубай мол? Аз виждам в сайта им, че не е безплатен, даже мисля да купя билети  newsm78
В Дубай мол безплатно можеш да наблюдаваш едната стена на аквариума,но вътре преживяването е супер,не бих лишила детето си PeaceВиж сайта им.Не е скъпо хич дори да вземеш пълен пакет,на нас 2 часа почти ни отне всичко вътре.

# 639
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Видях сайта и затова се чудих кое му е безплатното  Laughing Ще вземем билети  Peace
MayyaI,   bouquet

# 640
  • Мнения: 2 231
Някой би ли ми дал съвет, за Атлантис-аквапарка ,предварително ли да си вземем билети или на място? Плана ни е да отидем петък, почивният ден там,възможно най-рано.
Мисля, че винаги е валидна промоцията ако закупите от касата на Аквапрака билети за следващия ден има 20% отстъпка  newsm78.
Ние например се разходихме до Атлантис за снимки от всички посоки  Mr. Green на отиване с кола, купихме билети, разгледахме и на връщане с влакчето над палмата. А на следващия ден вече целенасочено се отправихме директно към входа на аквапарка още с отвареянето му, че искахме да си намерим удобни места до бебешкия басейн (който е отопляем и много приятен)  Peace Изкарахме много добре и сега като ходим април ще ходим пак  Mr. Green
За петъка само не знам дали е подходящ ден  newsm78 В смисъл тогава до 14 часа не работи метрото, не сервират храна в заведенията и т.н. Може да не се отнася за Атлантис, но все пак провери  Confused

# 641
  • Мнения: 7
Преди беше една идея по-евтино с онлайн купени билети, сега не зная. И за петъка не съм сигурна  Mr. Green Петъците в Дубай са особен ден
Колкото и рано да отидете, отварят в десет.

Да, петък и транспорта го няма мн до към 14 часа, дано да няма опашки за монорейл и  на Аквапарка.  newsm78

Последна редакция: чт, 19 мар 2015, 11:46 от bumare

# 642
  • Мнения: 7
Някой би ли ми дал съвет, за Атлантис-аквапарка ,предварително ли да си вземем билети или на място? Плана ни е да отидем петък, почивният ден там,възможно най-рано.
Мисля, че винаги е валидна промоцията ако закупите от касата на Аквапрака билети за следващия ден има 20% отстъпка  newsm78.
Ние например се разходихме до Атлантис за снимки от всички посоки  Mr. Green на отиване с кола, купихме билети, разгледахме и на връщане с влакчето над палмата. А на следващия ден вече целенасочено се отправихме директно към входа на аквапарка още с отвареянето му, че искахме да си намерим удобни места до бебешкия басейн (който е отопляем и много приятен)  Peace Изкарахме много добре и сега като ходим април ще ходим пак  Mr. Green
За петъка само не знам дали е подходящ ден  newsm78 В смисъл тогава до 14 часа не работи метрото, не сервират храна в заведенията и т.н. Може да не се отнася за Атлантис, но все пак провери  Confused
Ок, ще проверя за това, храната не е проблем,  транспорта е ясен, ние ще сме в Дейра и гледам предвижването за първият монорейл в 10:00. Двама сме и за такси все още го мислим, но накрая и с него може. Основно ни  е за плаж там, за самото място както и аквапарка и хотела.

# 643
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Някой знае ли децата как се таксуват за монорейл?  Не намирам информация в сайта, а ме интересува за под 3 години.

# 644
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен. Бяхме с моята половинка за 7 дена в Ду бай. Отседнахме в хотел в Ал Барша на 5 минути до мола на Емирствата и също толкова до метрото. Посетихме Burj Khalifata, PALM JUMEIRAH (25 дирхама на човек с  влакче), Атлантик (запознахме се с едно момче, което се оказа, че работи там и ни даде 50% намаление от цената на билетите - голям късмет:)) ), DUBAI MARINA, MADINAT JUMEIRAH, MIRACLE GARDEN, DUBAI GOLD SOUK - не си струва да си губите времето там. Страхотна цигания и мизерия е в Дера, а и пазарът не е вълнуващ изобщо. Много съжалих, че си загубихме толкова време докато го намерим.  Ходихме на плаж на JUMEIRAH  Open Beach, Ал Beach. Също направихме и сафари в пустинята - страхотно изживяване. Събрахме много слънчева енергия и си почивахме и доста на басейна на покрива на хотела:)) като цяло не сме си давали много зор. Посетихме и Абу Даби - Корниш направихме и плаж там, EMIRATES PALACE, SHEIKH ZAYED GRAND MOSQUE. Стига се с автобус Е101 от Ал Барша - 25 дирхама задължително в Нол Картите, на връщане може и с билет от Автогарата на Абу Даби. Автобусът спира близо до мол Al Wahda купихме си доста неща от него, а и имаше Popeys - my favourite biscuits. Ползвахме основно метро и таксита. Разстоянията са огромни и е немислимо да се върви пеш.  Grinning Забравих да кажа, че летяхме с редовните румънски авиолинии - 2 безплатни куфара, обяд (много добър) и следобедна закуска с неограничено пиене на чай, кафе, сок са включени в цената. Тя беше 780 лева за двама ни.

Последна редакция: пт, 20 мар 2015, 13:37 от sugaray

Общи условия

Активация на акаунт