Пукнатина на зъб

  • 3 303
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте, преди 2 дни установих, че един от зъбите ми се е пукнал(т.н. кучешки зъб), най вероятно следствие на тренировка (от протектора за зъби) или съм захапал нещо по твърдо докато хапвам.Същият зъб преди доста време беше умъртвен, а преди 5-6 месеца зъболекар му сменя пломбата. Не изпитвам никакъв вид болка за момента. Така и не мога да намеря добър зъболекар в тая Варна...... Тъй като е събота и никой зъболекар не работи в момента, реших докато чакам понеделника да видя какви отговори мога да получа тук.


# 1
  • Мнения: 400
На мъжа ми по същия начин се напука долен зъб и в последствие му го извадиха ,но имаше много силна болка и набираше с гной!

# 2
  • Мнения: 29 341
На мен ми се беше пукнал зъб, но кътник с голяма пломба. Зъболекарят ми извади парчето и ми сложи корона.

# 3
  • Мнения: 9
Започвате да ме плашите Grinning

# 4
  • Мнения: 29 341
Няма какво да се плашиш, но така не може да остане. Клати ли се парчето?

# 5
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Твоят е мъртъв. Няма как да боли или гнои ако не се забие парчето.
Може би могат да го извадят и заменят с пломба /парчето/.

# 6
  • Мнения: 9
Клати се леко и не боли ама има леко кръв сякаш, ама няма гной и такива неща......

# 7
  • Мнения: 29 341
Ще ти го оправят, споко!  Peace

# 8
  • Мнения: 9
Малко инфо., ако на някой му е интересно Simple Smile
Зъболекарят ми каза, че имам 2 възможности:
- пломба (за която няма гаранция колко ще издържи, понеже парчето е голямо)
- поставяне на коронка (по-скъпият вариант)

Май направих правилният избор, като избрах изграждането с коронка.
Постави ми щифт на цена от 80лв., а за коронка ми направи няколко предложения.

Каква коронка бихте избрали и какво мислите за цената на щифта?

# 9
  • Мнения: 29 341
Какви варианти на коронки ти е предложил?

Иначе за щифта - вероятно е цена с почистване, преглед и т.н.

Както писах по-назад, на мен ми беше пукнат така кътник. Извади ми парчето и съм с корона, но без щифт, явно няма нужда. Вече около 10 години ми е така. Цените тогава бяха други. Нещо ми се върти около 150 лв. цялата процедура тогава..... Може би беше около една минимална заплата. Значи сега трябва да е между 350-400 лв. Дано да е по-малко...!  Peace

# 10
  • Мнения: 9
За точните наименования на коронките не се сещам, но каза че едната е с метален блясък а другата е като зъбче, като цената на металната беше 110-120лв. а другата 180лв.

# 11
  • Мнения: 29 341
За точните наименования на коронките не се сещам, но каза че едната е с метален блясък а другата е като зъбче, като цената на металната беше 110-120лв. а другата 180лв.

Метална - не! Представи си, отвориш си устата - вътре метален зъб!!! Особено, че ти е кучешкия.

По-скъпата сигурно е метало-керамика, сложи си нея!

# 12
  • Мнения: 9
За точните наименования на коронките не се сещам, но каза че едната е с метален блясък а другата е като зъбче, като цената на металната беше 110-120лв. а другата 180лв.

Метална - не! Представи си, отвориш си устата - вътре метален зъб!!! Особено, че ти е кучешкия.

По-скъпата сигурно е метало-керамика, сложи си нея!
Да и аз така разсъждавам, разликата е само 50 лева не е чак толкова много.

Общи условия

Активация на акаунт