Интериорен стил по аматьорски - 29

  • 66 767
  • 753
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 13 771
Според мен мухълът идва от претоплянето на жилищата и нередовното проветряване. Залитането през последните десетина години по "опаковането" отвътре и отвън само влошава нещата. Вярно, може и по-топличко да става с 2-3 градуса, но липсата на естествена вентилация води до появата на мухъл, който е твърде опасен за здравето ни. Това, че е некрасиво или неприятно е най-малкият проблем.
Друга причина са принудителните всекидневни температурни разлики - спирането на отоплението през деня, после надуване на макс, като се приберем. Не случайно се казва, че икономията е майка на мизерията Simple Smile Не само за парите, за всичко...
При външни стени оставянето на известен луфт между стената и мебелите, особено за тези с големи размери, които я запушват цялата, определено е от полза.

# 541
  • София
  • Мнения: 1 390
newsm78 Това нали е ново стрителство, би следвало изобщо да не усещате, че е външна стена.  Сега е момента да "забия" великия въпрос дали ви духа от контактите по външните стени?


Значи не сме само ние!!!!!!! И у нас духа от контактите на външна стена - какво може да е обяснението???

# 542
  • София
  • Мнения: 1 390
И аз да забия един въпрос. Нали темата е за стил по аматьорски.  Embarassed
Слагате ли мебели по външните стени и ако да - има ли някакво чудо да не се появява мухъл.

Аз както и да обмислям обзавеждането, гардероб, диван и кухня са на външни стени и резултатът вече е на лице.  Cry

Ние сме сложили ъглов гардероб на външна стена - просто такава е стаята, няма къде на друга стена да бъде. Към всичките ми неволи има и мухъл, което доведе до демонтаж, обработването на стените - 2 са - със Саво, боядисване с термошилд и отново монтаж. Термошилдът явно предпазава от нова поява / не знам до кога /, но отново замириса на мухъл и има по част от дрехите!!!
Много те успокоих - но явно няма спасение.

# 543
  • Мнения: 438
термошилда определено помага ! още един + за него ! влагата при новото строителство се появява и от прекаленото бързане да се нанесе собственика - не се изчаква да се разсее т.нар. строителна влага , която се появява от това че голяма част от строителните замазки , мазилки , латекси са на водна основа . Баща ми изрично когато се местиха (макар и в старо строителство) не искаше да влезе да живее веднага , а изчакаха в периода от април до ноември , като се оставяха отворени прозорците и пуснато отоплението през студените месеци за да се отърве от тази строителна влага . приятели също така постъпиха , като премахнаха вътрешните си изолации от стереопорни тапети и подобни XPS,EPS и поставиха само термошилд за да запечатат вече изчистените си стени . повечето от тях вече 5+ години минават от ремонтите си и нямат никакъв нов мухъл и влага в помещенията си .

# 544
  • София
  • Мнения: 1 390
Да, помага донякъде. Ние също не се нанесохме веднага - мина дори повече от година след купуването, а мухъла се появи. Както писах - дори след третирането с термошилд-а пак мирише на мухъл и от време на време вадим мухлясали дрехи. Така че - и това не е решението. При нас вътрешна изолация няма, вероятно и външната им е толкова качествена...

# 545
  • Мнения: 636
newsm78 Това нали е ново стрителство, би следвало изобщо да не усещате, че е външна стена.  Сега е момента да "забия" великия въпрос дали ви духа от контактите по външните стени?

И от нашите контакти на външната западна стена духа, но вече се примирих. Преди години, когато бяха малки децата даже изрязвах кръгче от безцветно тиксо и го лепках на контакта, но сега не....

# 546
  • София
  • Мнения: 14 726
Записвам се със съвет за западни духащи контакти Grinning ММ го разглоби, пръсна пяна вътре и по обратния ред. Вече спя спокойно, иначе ми духаше на главата.

# 547
  • Мнения: 23 025
И нашите контакти духат.Имаме мебели към външни стени,но няма проблем с мухъл.

# 548
  • Мнения: 255
Само като ви чета и настръхвам. При нас цялата стена на която е кухнята е северна Sad Уж направихме яка изолация, дано не ми се случва да има проблеми, че ако трябва да се свалят тия шкафове ще откача.
Прочетох много страници наведнъж.
Гадамер ни е зарадвала с нови снимки  Heart Eyes много много хубаво, влюбена съм в килима под масата Simple Smile ама верно може още да ни покажеш Simple Smile е така ако може да снимаш цялата кухня да я видим в цялата й прелест  Mr. Green
Арчо, мисля, че Барб ти беше предложила вариант, в който вместо този бар има маса и за нея с гърба си е залепен диван гледащ към стената, струва ми се добре. Вече не знам колко би било разстоянието от дивана до стената, ако е прекалено тясно няма да е ок. Аз на твое място не бих правила бар, бих си купила удобен диван и маса пред него, ставаща и за хранене. Ние така живяхме 3 години, пред дивана имахме маса с размери 80/120 и висока окло 60 см. А защо не и с механизъм да се повдиа и сваля, да става на ниска холна маса. Бар плота според мен е за просторни жилища.

# 549
  • Мнения: 481
Арчо, мен също ме притеснява телевизор пред прозорец и съм за вариант 4. Ако диванчето се направи по-дълбочко и удобно - супер! Харесваше ми идеята за нещо като библиотечка между кухнята и масата. Бих я направила от прозореца до малко след котлоните, около 2/3 от дължината. Така хем няма да затваря цялото помешение, хем ще ми е удобно като влизам да си оставя покупките, хем няма да се виждат натурии по кухнята. Ако е с дълбочина 20 см., и отворени и към кухнята пространства, както предложи Барба, ще си наредя книги откъм трапезарията и дреболии откъм кухнята. Някакви такива например https://www.google.bg/search?tbs=simg:CAESgQIa_1gELELCMpwganAEKO … =1366&bih=639

# 550
  • Мнения: 438
джуджа варианта с маса и към нея да се сложи диван гледащ към стената отпадна , тъй като се получава много тясно разстоянието от стената до дивана долу по пода . Друго което мен ме дразни е че директно срещу вратата ще седи един голям обем създаден от дивана . Това някак си ме кара да го отхвърля - за това и единият от вариантите е с пейка , но по тясна , но пак се получава едно лудо заобикаляне около тази маса и дивана . Маса с височина 60cm не ми се струва удачна тъй като ако се ползва нормален стол е много неудобна . Ако взема маса с повдигащ механизъм там отивам на една цифра дето ме боли главата (говорим за маса на LG Lesmo , а не за българските които са с един доста остарял механизъм за повдигане който се вижда отдолу и седи адски грозно ) .
Stef4o варианта с открити от към двете страни етажерки някак си не ме блазни , понеже ще се събира прах по лавиците , а аз съм малко мързелив да си кажа честно . Падам си чистник но не съм някакъв маниак на тема чистота .  Такава етажерка мисля да направя в друга стая която към момента планирам да е с един диван и нищо повече . Ето и нейното разпределение , като вратата ще се измести по към средата и зад входната ще оформя една ниша в която ще се скрие едно гардеробче . Там също имам голямо чудене какво да правя и приемам също всякакви съвети Simple Smile

# 551
  • Мнения: 6 328
Карим е много голям , обаче ме дразни че се олива много с тва неговото лилаво .
Лилаво и по възможност с формата на секс играчка. coolcool
Хахахахаха, хора, извинете, но не мога да не се самоцитирам от вчера във връзка с тази новина от днес. Joy
Karim Rashid's sex shop interior

# 552
  • София
  • Мнения: 16 202
Да, забих/ме няколко въпроса и драмите и дилемите само се умножиха, за сметка на решенията Laughing Laughing Laughing.

В новата къща сме с външна изолация, отвътре навсякъде гипскартон (това предполагам значи и вътрешна), мухъл няма абсолютно никъде, ни на север, ни на изток, ни на запад. Духа от контактите по външните стени, слава богу, само 3 такива имам. Не смея да разгобяваме контактите и да пръскаме пяна, ММ не е електричар все пак, да не направим някоя голяма поразия. Сложила съм им разклонители отвън и дотам беше. В новото апартаментче проверих, и там духа от външния контакт (само един има такъв).

В стария големия апартамент (с немските наематели) мухъл избива само в две западни стаи отстрани на прозорците. Там нямаме външна изолация, блокът е строен преди 15 години. Гипскартон, там където избива мухъла, няма. Направи ми впечатление, че там където има мухъл, самите стъкла на уж новите дограми (ние ги сменяхме, оригиналът беше долнопробен алуминий) стават мътни, все едно конденз отвътре. Сега, посред зима, сменихме само стъклата, външна изолация ще правим напролет. Немецът говори нещо за някаква специална антимухъл боя със сребърни йони, проверил, имало я в Практикер, някой от темата дали има опит с тази боя? А какво значи термошийлд?

# 553
  • Мнения: 98
Да, забих/ме няколко въпроса и драмите и дилемите само се умножиха, за сметка на решенията Laughing Laughing Laughing.

В новата къща сме с външна изолация, отвътре навсякъде гипскартон (това предполагам значи и вътрешна), мухъл няма абсолютно никъде, ни на север, ни на изток, ни на запад. Духа от контактите по външните стени, слава богу, само 3 такива имам. Не смея да разгобяваме контактите и да пръскаме пяна, ММ не е електричар все пак, да не направим някоя голяма поразия. Сложила съм им разклонители отвън и дотам беше. В новото апартаментче проверих, и там духа от външния контакт (само един има такъв).

В стария големия апартамент (с немските наематели) мухъл избива само в две западни стаи отстрани на прозорците. Там нямаме външна изолация, блокът е строен преди 15 години. Гипскартон, там където избива мухъла, няма. Направи ми впечатление, че там където има мухъл, самите стъкла на уж новите дограми (ние ги сменяхме, оригиналът беше долнопробен алуминий) стават мътни, все едно конденз отвътре. Сега, посред зима, сменихме само стъклата, външна изолация ще правим напролет. Немецът говори нещо за някаква специална антимухъл боя със сребърни йони, проверил, имало я в Практикер, някой от темата дали има опит с тази боя? А какво значи термошийлд?


Ние си купихме латекс със сребърни йони на Леко. При него пишеше, че трябвало повърхността да се дезинфекцира преди да се боядиса, но нямам представа колко е ефективен. Ако става въпрос за същото, има  го в повечето хипермаркет - Бриколаж, Практикер, Баумакс

# 554
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 335
В сегашния апартамент (тухлен) нямаме мухъл, имаме външна изолация навсякъде, плюс вътрешна изолация на северните стени. Сложихме много хубава дограма. Нито духа отнякъде, нито имам конденз по прозорците, нито мухъл. При нас само някои от стените имат гипскартон, слаган, за да изправи големи отклонения по вертикала, защото аз не обичам гипскартона.
 Обаче имам впечатление от още 2 апартамента - стария ни и този на родителите ми. И двата са с изцяло южно изложение, тухлени, PVC дограма, обаче по външните стени има мухъл, а прозорците на единия правят конденз. Не знам какво е обяснението. В първия апартамент отоплението изобщо не се спира, да не казвам, че с южно изложение е много, много топъл апартамент, в другия не е така, но е факт, че мухъл се появи и в двата.

Archo , на мен вариант 4 ми допада най-много с ТВ на стената с вратата.

Barbabeau този секс шоп не ми допада, не за друго, а защото аз като повечето късогледи хора, носещи очила, в тъмни интериори недовиждам. В този магазин ще си зяпам усилено в краката да не се спъна някъде, а артикулите ще минат на заден план  Laughing. Това ми напомня за една тоалетна в Happy - всичко вътре е черно, отгоре на това са решили, че една скрита лампичка някъде долу в ниското е достатъчна. Всеки път вътре се движа, опипвайки като слепец.

Общи условия

Активация на акаунт