Отговори
# 60
  • Мнения: 741
Гени, пиле с тиква ни е любимо, давам готово пюре. Само от пуйката ли се обрива или от месо, обаче?
Иначе свинско знам, че се дава последно, след заек, пиле, пуйка, телешко и така...

# 61
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Палачинке, ами май само от пуйка, яла е пиле, риба, свинско, телешко, че даже и агнешко май сме яли с пюретата. Взех и пуйка със зеленчуци и видях ситни пъпчици на следващият ден около очите, и близо до ушите. Мисля да не й давам засега. Заек тук няма, тук са само домашни любимци, никой не ги яде. Ядохме пиле със сладки картофи, готово пюре, хареса й. Искам да й направя обаче с тиква нещо. Утре ще взема пиле  Hug Благодаря ти

# 62
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
Здравейте момичета, отдавна не бях писала тук, гледам си имаме и нова темичка даже  Heart Eyes

zeldelina, съжалявам да чуя че сте в болница, пожелавам ви скорошно завръщане в къщи. За българското здравеопазване изобщо не ми се коментира,  да чукна на дърво, не ми се е налагало да се сблъсквам с него.

Иначе днес ние бяхме в детската градина, която сме избрали за малчо. Смятам да го пусна на ясли, за да мога да се върна на работа по най-бързия начин. Не, не съм работохоличка, правя го от финансова гледна точка, защото 1ст майчинство не получавам...както и да е. Другата седмица имаме среща с директорката, да видим дали ще приеме изключения, тъй като се приемат документи от януари до май, а септември децата тръгват на ясли. Лошото в случая е, че Ники ще е на година и 5 месеца, а те искат да е около 2 годинки. Няма на кой да го оставя да го гледа до тогава и ще се оставя на милостта на директорката  Praynig Стискайте ми палци да се окаже разбрана жена  Peace

# 63
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Здравейте мами! Аз все късно се включвам, но така е с часовата разлика. Благодаря на desita_be за кремчето за лице. Ще пробвам, ако не мине с Еусерин.
Ние с малката сме нон стоп на път откакто се е родила и колкото по-малка, толкова по-лесно. И до Куба ходихме с нея за една седмица, и 1000км без спиране карахме с нея, и къде ли още не, никакъв проблем няма. Тази година като се приберем я оставям на бабата и ние да идем някъде сами. Аз мислех да я давам на градина от една година, но ще бъде от година и половина. Тук майчинството е една година.
zeldelina, бързо оздравяване.
Спокойна нощ

# 64
  • Мнения: 155
Добро утро момичета
Няма нищо интересно за днес от нас.
Хаиде лек ден и ние да се готвим за  1stroller

# 65
  • Мнения: 502
добро утро и от нас

днес Силвия прави осем месеца и   food002 почерпката е от нас  Simple Smile

много ми е интересно като пишете какви са порядките в чужбина
 Genni много се смях с това, че зайците не са за ядене  Joy, сигурно хората си мислят за нас това, което ние си мислим за виетнамците, които хапват кучешко  newsm78

днес и ние планираме разходка

# 66
  • Мнения: 2 599
Добро утро майчета, днес кафето от мен

Снищи Тедката заспа към 22.30, сама в кошарата, докато си играеше и аз много се зарадвах. Но после се събуди в 23.45 и купон ПАК до 1.30, дадох й мляко и заспа. Събуди се в 5 и й дадох да суче. Сега пак се събуди, яде и й се спи Crazy.
Дали нещо не се засища с млякото, смених го с бейби лов, някоя от вас давала ли е бишкоти на плазмон, биберон? Аз се чудя дали да не пробвам, ама пише че имат захар и още съм скептична  newsm78

# 67
  • София
  • Мнения: 529
Здравейте и честита месечинка на Силвето!

Макс снощи такъв смях му удари. Неконтролируем с минути  Joy и явно се превъзбуди, та после не можа да заспи и трябваше да го приспивам. Мислех си, че тежка нощ ме чака, ама не. Хапна в 6.30 и откърти. Не го знам кога се е събудил, но не ревна до 9 и ние, включително мм се успахме  Embarassed Нали откакто имаме бебе, не ползваме аларма. Wink

Някоя мама беше писала за лишейчета. Ние имахме и от стоте крема, които пробвах преди да го заведа на лекар станаха от 3 -30 лишея и то в рамките на дни   #Crazy изписаха нещо кортикостероидно, но от 2 намазвания се оправи.
Хубав ден на всички

# 68
  • Мнения: 855
Честита месечинка на Силвето!

Skandity , успех с директорката!

Ние не сме пътували на повече от 60км от Сф. Лятото с този неспящ пискун, а и болящите ме ръце, изобщо не ми беше до това. За море пък изобщо дори не съм и помисляла. Тази година, живот и здраве, ще я заведем за няколко дни.

В тази връзка споделям, какво ми каза дерматоложката при която ходих, защото ми излезнахз огромно количество бенки докато бях бременна. Оказа се, че са от хормоните и заради това, че до 20 годишна възраст не съм ползвала слънцезащитен крем. Питах за Диана и тя каза: Дете до три години да не ходи на плаж (предполагам, че имаше предвид да не стои с часове в жегата). При разходка здължително се мажат откритите части с качествен слънцезащитен крем -медицинска козметика. Над 3 години на плаж със слънцезащитна фанелка.

Избягвам засега да давам храни със захар или други подсладители (декстроза и т.н..). Като знам, че само след няколко месеца като започне да разбира повече и да щъка насам-натам ще е невъзможно да се спасим от захарта,гледам сега като е под контрол да не давам.

Тук се продават готови пюрета пиле или пуйка с тиква. Мисля да дам скоро и предполагам, че ще е любимо като се има предвид любовта към тиквата.

Днес направих спонтанен експеримент с нещо като попара. Варих ябълка за пюре и реших да използвам 'бульона' за нещоо като попара, включваща и един сухар, половин бурканче пюре от ябълка и 3 м.л АМ. Прие се добре, макар че май и дойде възмного с цял сухар остана известно количество. Мож би и беше странно защото не го пасирах, а само намачках newsm78

# 69
  • Мнения: 1 558
Добро утро!

Ние вчера бяхме навън за около 40 мин., този път не плачеше от количката, днес ще се пробваме пак. Дано свикне да се вози в нея, да мога да изляза с нея нанякъде, а не само да си седим в двора и максимум разходка на 50-100 м от вкъщи. Снощи пак имахме гризи криза, както през деня беше лъчезарна и игрива, така вечерта не спря да мрънка и реве, сетих се и дадох Дентокинд и малко по-късно се кротна и заспа.

Ние сме пътували с нея най-много на 30 км. Море не планираме скоро, с ММ изобщо не сме ходили до сега, той ненавижда жегата и бездействието и на него ходенето на плаж му се струва като изтезание. Обикновено ходим на почивка някъде в планините и най-вероятно тази година ще идем някъде за няколко дни с нея.

skandity, успех, дано директорката е благосклонна към вас!

juli2455, честита месечинка на Силвето!

Elsi86, благодаря за кафето!

tartaleta123, малката става всяка сутрин 5 мин. преди на ММ алармата да звънне, та и ние я ползваме за такава hahaha.

# 70
  • Мнения: 1 048
Добро утро  Blush
Elsi мерси за кафето Simple Smile и ние бяхме се гризи кризи 2вечери подред, но вчера успя да заспи в 1  Shocked

Juli честита месечинка на Силвето  bouquet да ви радва и да ви слушка

Skandity стискам палци  Praynig

Tartaleta Simple Smile имате си био аларма Simple Smile за нас котката беше такава преди, но прие нашите навици и започна да се успива  hahaha с детето сега по всяко време мога да кажа колко е часа  Joy

Anp не го пасирай, а го остави намачкано, да свиква с парченца  Peace може би цял сухар е дошъл в повечко, понеже е бил комбо и с др неща...

Мишка като дойде време, ще кажеш къде сте планирали за планина. Мен морето ме блазни, но не в бг, а докато се наканим, иска ми се малко планинка..

Хайде, да се организирам аз , че да по излезем малко да се повъртим из квартала

# 71
  • Мнения: 2 599
Juli, честита месечинка   bouquet
Моникат, дали са зъби  newsm78. Не плаче, не е нервна, ама се буди по сто пъти  #Crazy. И ето сега още спи, вместо да излизаме, аз я чакам да се наспи, да огладнее  ooooh!. Моите дружки са се прибрали, докато излезнем  Crossing Arms. Ама каквото, такова. Може и да са зъби, че нещо ми отказва пюретата, сега пък е на вълна мляко  baby_neutral.
Скандити, дано се смили директорката, ама аз съм чувала и за по-малки бебешори, че се приемат в ясли от 1.5 год, така че мисля че ще е ок  Peace
А и на мен ми се ходи някъде на почивка и на море и на планина, с бебка де  Whistling. Обаче да не е ал инклузив, че почваме диета с ММ, почти я птбих, само в кризи през нощта, когато не мога да гледам и дам да суче. И без това ми е многоооо малко кърмата  Tired   Sad. Ама така е, всичко си има край  Laughing

# 72
  • Мнения: 300
Привет от нас Simple Smile
Juli, честита месечинка   bouquet
Skandity, стискам палци за яслата Simple Smile
Ние по чудо се събудихме само веднъж в 4:30 и после чааааак в 9. Друго си е да се понаспи човек Simple Smile
Zeldelina, как сте вие? Матео, оправя ли се?
Аз пасирам всичко, но вече не мн фино. Иван започна да предъвква всичко каквото му дам. Не смея да му давам корички, ябълки, моркови и пр.,  че преди седмица отгриза голямо парче от една ябълка. Взех и аз мрежа за плодове, но той неиска и да я погледне. А всичко друго задължително минава през устата Simple Smile

# 73
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Добър ден мами.
Цвети вие къде изкарахте паспорт за Габи? Тя в Канада ли е родена?

# 74
  • Мнения: 417
Zdraveite maicheta Simple Smile
Dnes sme dosta po dobre i kazaha che ako taka varvqt neshtsya utre si tragvame. Malko e toplichak no nqma t'-36,9' e no e kato drobche i mu se spi postoianno dnes. Malko i glasa mu e presipnal ama shtotobplaka vchera ot inhalaciite. Ot sutrinta v 6 do sega veche tri pati go inhaliram spqsht i pone ne reve  Mr. Green  Prednata vecher kato ne mojah da spq izobshto sa vidite kak snoshti v 23,30otnesph pluvkata i nqkakva sestra v 2h se e opitala dosta uporito da me sabudi za inhalacii no ne e uspqla.Samo sam i bila izmrankala neshto i nakraq se e otkazala. A az se chudq zashto na vizitaciqta mi kazaha che taq vecher mahat inhalaciqta v 2. Poglednah gi vaprositelno i posle sasedkata mi po leglo mi razkaza za snoshti i umrqh ot smqh-emi nishto ne pomnq xaxa Qvnobpak sam bila v obichainotp mi sastoianie na koma axaxa
Elsi az davam plazmon.Pochnah v nachaloto po edin i posle po dva. Samo che ima edna hitrinka-zatoplqsh vodata,puskadh gi,razklashtash i togava am,che inache ne se raztvarqt hubavo (ili pone pri men  Whistling).
Chesyiti mesechinki na drebosachkovcite   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт