Какво правят жените в менопаузата, когато... 3

  • 96 437
  • 785
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 211
alpha_beta, за съжаление не е кратък тоя период. Това съм чувала от близки, минали вече през тая възраст, както и от лекари. Остава да се молим "екстрите" да не са така силни през целия период. При мен има някакво затишие, чукам на дърво. Вълните ми са по-леки и по-нарядко. Нямам представа защо.

# 61
  • Мнения: 727
http://zdrave.ws/38964/%D0%BF%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0% … 0%B0%D1%82%D0%B0/
Петна по кожата – отстранете ги за няколко минути на ден

Значи "старческите" петна - липса на желязо + слънце 

# 62
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
t, много хубава статия, ще се пробва, особено сега е сезонът на цитрусите и репите! много добри съвети и за летните месеци!

# 63
  • Мнения: 1 780
..........
От 2-3 месеца горещите вълни станаха по няколко на всеки час и е много неприятно. Изпотявам се отзад на тила в косата и в лице ставам червена. Нощем като помръдна да се завъртя и направо избухвам, при събуждане също - мисля че  свързано по някакъв начин с идването на мозъка в съзнание.....

 alpha_beta  все едно че това съм аз, същите оплаквания и проблеми, както съм писала малко по-напред. От два дни се чувствам мнооого по-добре. Снощи за първи път спах без да имам горещи вълни. Може и инцидентно да е, може и това което пия да се е понатрупало в организма и да е започнало да действа  newsm78. Знам ли?   Ако искаш вземай поне вит. Е  и Mg. По принцип всичките симптоми които изброяваш са от намален естроген - оплакванията обикновено се появяват при жени, наближаващи менопаузата. Ниските му нива често водят до нарушения в съня, съпроводено и от сърцебиене, горещи вълни, нощно изпотяване, студени тръпки. Понякога се наблюдава и наддаване на тегло, вагинална сухота, болка в ставите и главоболие. Има фитоестрогени,които до голяма степен ще облекчат тези симптоми, но сама трябва да откриеш своят. Аз мисля да си направя хормонални изследвания още повече че тук пише че се покриват от НЗОК http://lipoguard.com/%D0%B8%D0%B7%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B2% … 0%B7%D0%BE%D0%BA/ , за да видя кои хормони са занижени.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 521
Glamur, благодаря ти. Ще си взема магнезий и витамин Е, макар че много мразя да пия хапове.
Хубаво е че споделяте момичета, донякъде се успокоявам.....

# 65
  • Мнения: 1 780
Магнезият най-добре се усвоява трансдермално,  отколкото  пиенето на хапчета магнезий. Купи си магнезиево олио или гел.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 521
Магнезият най-добре се усвоява трансдермално,  отколкото  пиенето на хапчета магнезий. Купи си магнезиево олио или гел.

Ахааа, щом ще се маже е добре, благодаря ти! В аптеките да го търся нали? Така ли да кажа - магнезиев гел?

# 67
  • Мнения: 7 211
Магнезиево олио се казва, мисля, че холандско беше. На мен повече ми помагат таблетките с магнезий.  Peace

# 68
  • Мнения: 1 780
Магнезият най-добре се усвоява трансдермално,  отколкото  пиенето на хапчета магнезий. Купи си магнезиево олио или гел.

Ахааа, щом ще се маже е добре, благодаря ти! В аптеките да го търся нали? Така ли да кажа - магнезиев гел?

аз си купих
Скрит текст:
, но може и 
Скрит текст:
   или на някой друга марка която предпочиташ.

# 69
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Днес спорих с приятелка, с която сме на една възраст: 40+
Тя е убедена, че за да не "пресъхне", отвратителна дума според мен, трябва задължително да взема хормони и така щяла да изглежда добре много дълго време.
Аз й казах, че не е най-добрият вариант да се вземат хормони. Че увреждат здравето, но тя си знае нейното.
Какви доводи да й изтъкна? Как точно изкуствено набавените хормони естроген и прогестерон, които водят до подновяване на цикъла вредят на организма?

# 70
  • Мнения: 54 917
Естрогените предизвикват рак.
Така ѝ кажи.

# 71
  • гр. София
  • Мнения: 4 807
Естрогените предизвикват рак.
Така ѝ кажи.

+1, а и прогестерони не е добре да се пият, ако няма наистина нужда /имам в предвид някакво болестно състояние и т.н./. Само, за да си запази още малко цикъла - не си заслужава. А за да продължи да изглежда добре има и добавки, които могат да се пият без да е толкова опасно. Да не говорим, че не може да пие хормони постоянно, а непреценен прием на хормони води до много други последствия в организма. Ако си разбута хормоналния баланс в тялото, заради една красота после не мога да я мисля....... ooooh!

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
аз пък имам проблеми с настроението след цикъл изпадам в адска депресия и рева от нищо  Sad ,то не че ми липсват стресови ситуации ама пак не е нормално , чудя се какво да правя

Търсейки нещо с което да спа нормално попаднах на тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=513866.0 . Мисля си, че можеш да пробваш тази хранителна добавка за да си съхраниш сълзичките Hug , но за моя сън явно няма да помогне.
 Ако решиш за пробваш пиши.

  bouquet
Абонирана съм от години за 5 ХТП  newsm78 може би трябва да го сменя с Симптила

# 73
  • София
  • Мнения: 2 521
Магнезият най-добре се усвоява трансдермално,  отколкото  пиенето на хапчета магнезий. Купи си магнезиево олио или гел.

Ахааа, щом ще се маже е добре, благодаря ти! В аптеките да го търся нали? Така ли да кажа - магнезиев гел?

аз си купих
Скрит текст:
, но може и 
Скрит текст:
   или на някой друга марка която предпочиташ.

Glamur, благодаря! А къде точно по тялото трябва да се маже, каква площ/количество, добре ли попива гела или оставя мазен филм?

# 74
  • София
  • Мнения: 98
Мама Галя, Симпатил ли имаш предвид, написала си друга дума, и аз съм в групата вече  Simple Smile, на 52 съм, в самото начало съм, един прескок, после дойде, сега втори прескок, смятам скоро да посетя доктор Желязков, той е фитотерапевт сега, преди две или три години водих позната и ми каза да отида при навлизането в климакса, вярвам му защото преди 15 години ме излекува от десетгодишно, вече хронично възпаление на яйчници, и впоследствие и на тръбите, бях само на антибиотици, целогодишно, с три месечни паузи и отново антибиотици, направо се бях стопила, 45 кг  Rolling Eyes, и аз имам проблеми със съня, изпотявам се понякога нощем, но вълни нямам, дано и да нямам  Wink
Ще си направя и хормоналните изследвания -  ФСХ и ЛХ, само незнам дали е още рано  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт