Какво правят жените в менопаузата, когато... 3

  • 96 483
  • 785
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2
Здравейте, искам да се посъветвам с вас за цикъла си , цикълът ми е редовен но миналият месец по средата имах голям стрес цикълът ми беше закъснял с 4 дена и ми дойде на 19 и този месец трябваше да ми дойде на 14 , а ми дойде днес ... какво мислите , от стреса ли ще е или не , в смисъл сериозно ли е все пак ми подрани с 11 дена , не знам какво да мисля..

# 721
  • Добрич
  • Мнения: 5 483
На мен ми се е случвало от стрес да ми закъснее. Възможно е от стреса да има промяна, но не е задължително да е от това. Можеш да изчакаш до другия месец и ако пак има аномалия, бих те посъветвала да потърсиш мнение на специалист.

# 722
  • Мнения: 7 231
ss2023, на колко години си, ако позволяваш да попитам? Някакви гинеколкогични проблеми, операции, имала ли си?

# 723
  • Мнения: 2
На 18 съм , не никакви операции или проблеми нищо. Според мен е от стреса просто ми се насъбра ужасно много май месец нямах ден почивка, спокойствие и си мисля, че от това може да е промяната или поне се надявам.

# 724
  • Мнения: 7 231
На 18 нахълтваш в темата за менопауза?
Я не се вкарвай във филми! 
При теб причините са  други - стрес или смяна на сезона. Иди на гинеколог, ако забележиш нещо обезпокояващо, но определено не си за тук.

# 725
  • Neverland
  • Мнения: 143
Уф, дойде ми на 21-вият ден. Мислех, че след като се мазах 3 месеца с прогестогел ще се регулира малко повече цикъла, но не би.... Confused
Ако продължи да ми идва на 20 дена, ми се пада да ми дойде точно на морето  #2gunfire
Започва да се промъква в главата ми еретичната мисъл, да използвам Примолут нор, за да го отложа. Зная, че не е особено добра идея, но...се замислям.
Вие какво ще кажете по въпроса?
Миналата година 3 пъти си измествах цикъла с Оргаметрил -все ми се налагаше да пътувам в чужбина .Вероятно тази година пак ще го изместя ,ако се наложи.

# 726
  • Neverland
  • Мнения: 143
Веганство и вегетарианство са две различни неща. Суровите ядки са много полезни, плодовете и зеленчуците също, кореноплодни, зеленолистни, но месото не бива да се пренебрегва. Аз също се храня алкално, но 1 към 3, т.е. с една пържолка си изяждам поне две белени, средни краставички с обилна марулка. Кафето си го гарнирам с изцеден грейфрут и лимон.
Peace В менопаузата дори трябва да се приемат повече протеини.
Прочетете тук ,за алкално-киселинното равновесие  ,защото много глупости се пишат за алкалното хранене.
http://fitbg.net/alkalno-kiselinen-balans-alkalna-dieta/

# 727
  • SF
  • Мнения: 21 564
В тази тема не пишат само жени в менопауза. Но знаете много неща и сте много полезни.

# 728
  • Sofia
  • Мнения: 358
Здравейте, дами. От скоро чета но и да се представя, на почти 43 години съм. От 1 година ми беше много нередовен цикъла,а от 4-5 месеца въобще го няма. От време на време чувствам топлина и все едно лицето ми се изчервява. Явно влизам и аз в ''паузата". Не мисля за момента да взrмам нещо, докато не се почувствам зле, но съм отворена за всякакви съвети

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 1 167
Здравейте, дами. От скоро чета но и да се представя, на почти 43 години съм. От 1 година ми беше много нередовен цикъла,а от 4-5 месеца въобще го няма. От време на време чувствам топлина и все едно лицето ми се изчервява. Явно влизам и аз в ''паузата". Не мисля за момента да взrмам нещо, докато не се почувствам зле, но съм отворена за всякакви съвети
Здравейте, първо идете на лекар и тогава може да бъдете сигурна ,че навлизате  менопауза
  Hug

# 730
  • Мнения: 727
Вчера ходих на биоскенер . В отчета за полова система всичко е добре с изключение на Гонадотропин ....Викам си да се просветя :

http://www.doctorbg.com/page.php?id=13153
ГОНАДОТРОПИН-ОСВОБОЖДАВАЩ ХОРМОН (GNRH)

 #Crazy т.е. нищо не е наред

# 731
  • Мнения: 20 238
Вчера ходих на биоскенер .
Какъв е този биоскенер  Rolling Eyes

# 732
  • Мнения: 727
Вчера ходих на биоскенер .
Какъв е този биоскенер  Rolling Eyes


Биоскенер е апарат за квантово сканиране на клетките . Предполагам , че тук не се правят реклами , напишете в търсачката - излиза .

# 733
  • Мнения: 20 238
Аз реших, че щом е био, някой човек ще те сканира с очи, вероятно..... Laughing

# 734
  • Мнения: 1 780
Аз също преди години съм измествала цикъла си на няколко пъти с Оргаметрил,  newsm78 като се замисля може 5 или 6 пъти за целия си съзнателен живот и не съм имала сериозни проблеми след това. Изписа ми го акушер, но ме предупреди да не измествам/ подтискам/ цикъла си повече от 10дни. Но при вече настъпил цикъл, мисля че само с Д.......Н, но НЕ Е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО.

Общи условия

Активация на акаунт