Отблъсквам съпруга си все повече

  • 16 033
  • 129
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 921
Да, но причината не е в майката, а  в бащата. Той е този, който трябва да преосмисли и промени поведението си. Аз също мисля, че не е правилно да отиде някъде за седмица. Само една почивка ще осигури така на бащата.

# 46
  • Мнения: 8 985
Напротив и аз подкрепям с две ръце да отиде някъде за няколко дни. Тя ще се измъкне от омагьосаният си кръг вкъщи, ще си почине, ще погледне нещата отстрани. Когато си в депресивно състояние всичко ти е криво, проблеми се създават от въздуха. За него също ще е добре, може да му подейства отрезвително да си види къщата празна. Това не е бягство, а е опит за подобряване на ситуацията.
Ако можеш направи го, близки хора покрай теб, малко почивка от бебето, разходка, пазар и ще се почувстваш нов човек, който да вземе решение как да постъпи за напред! Успех ти желая!

А може да го "удари на живот" и да си припомни колко е хубаво човек да е свободен - да се прибира когато иска, да не трябва да се включва в нищо, което не желае, да не трябва да чисти всеки ден и т.н., и т.н.  Mr. Green

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
А и някои татковци, като се поочовечи детето, започват да се занимават повече с него.
Това е вярно. Моят до към 4 год. изобщо не се занимаваше с децата. Само ги гушкаше и толкоз. 1 или 2 пъти за 4 год да ги е разходил с количката за по 1 час. Просто не знаеше какво да ги прави, беше го страх да не ревнат, а битовите занимавки (къпане, хранене и т.н.) не са му интересни.  Mr. Green Те и да сега не са му интересни и ти прави само насила и с много мрънкане. Но сега поне (децата са на 6 г) си говори с тях, играят заедно, занимават се с някакви "мъжки" неща, излизат "по мъжки", изобщо много повече се занимава с тях.
А за фитнеса не съм съгласна. Все пак това е нещо, което човек прави за здравето си и е важно. Не е редно да го ограничаваш да се грижи за здравето си. Но пък и той трябва да се съобразява в кой момент е удобно за всички да отиде на фитнес. Изобщо нещата винаги са двустранни.

# 48
  • Мнения: 91
Според това което си написала, няма абсолютно никаква причина да мислиш, че проблема е в теб...  Wink Wink

# 49
  • София
  • Мнения: 23 126
Но е възможно в тези 3 часа да влиза придвижване от и до залата.
Айде де, тогава ще си намери зала близо до дома. В нашия неелитен квартал е пълно с фитнес зали - и скромни, и луксозни. Явно човекът си тренира час, час и нещо, а през останалото време пие бира или както там си отпуска... Няма да правя други предположения с какво точно уплътнява 3-те часа.

# 50
  • Мнения: 4 292
Like_smoke, естествено, че и това може да се случи, даже доста вероятно, предвид егоизма му, но това е полезно и за нея. Ако стане така,то ще е доста показателно, че те го натоварват, че не е готов за семейство и т.н., но тя вече с по-ясно съзнание ще може да вземе решение какво да прави.

# 51
  • Мнения: 4 770
Не ми е много удобно, но към Авторката..На фона на живота си... интимни ли сте?

# 52
  • Мнения: 6 365
Пак да подчертая абсурда да ходиш на фитнес, а после да се пльоснеш на дивана. Ако иска да е във форма, има си начини и без залата.

# 53
  • Мнения: 2 215
Добре де, само аз ли не го разбирам това блъскане,наречено фитнес ooooh! хайде за жена, за поддържане на форма, за проблемни зони -да. Ама като видя мъже като бици Tired
изниква и резонния въпрос-за чий вае тяло мъжа на авторката, като тя не му е интересна Crazy
пак казвам-търси трети човек
фитнесът е най-малкият проблем,този мъж е тип самовлюбен, едва ли е само с теб

# 54
  • Мнения: 12 684
Предпочиташ ги с коремчета? Класика - само жената трябва да се поддържа.

# 55
  • Мнения: 2 215
Предпочиташ ги с коремчета?
не hahaha

# 56
  • Мнения: 8 985
Добре де, само аз ли не го разбирам това блъскане,наречено фитнес ooooh! хайде за жена, за поддържане на форма, за проблемни зони -да. Ама като видя мъже като бици Tired
изниква и резонния въпрос-за чий вае тяло мъжа на авторката, като тя не му е интересна Crazy
пак казвам-търси трети човек
фитнесът е най-малкият проблем,този мъж е тип самовлюбен, едва ли е само с теб

Очевидно е,че не го разбираш това "блъскане"  Peace

# 57
  • Мнения: 1 401
Ние тук не познаваме мъжът ти. Нито виждаме неговата страна. Той може и да е добър и мил. Ние виждаме само негативната страна.

Моето предложение е, (ако ти наистина вътре в себе си вярваш в този човек и го обичаш). Прави неща, които ти доставят удоволствие. Опитвай се да се усмихваш. Намирай неща, които те радват. Живей заради теб. Не променяй нещо в себе заради него или да му се харесаш на него и да чакаш неговото одобрение.  Човек първо трябва да се почувства вътре е себе си щастлив, не може да чакаш собственото си щастие от друг.
За мен ти в момента в неговите очи си станала вечно мрънкаща жена, за която той винаги е виновен с нещо и би искал да стои далеч от караници и скандали и изобщо от тази тягостна обстановка. Дори и да си мълчиш твоето вътрешно негодувание, нацупеност и т.н. толкова силно крещи, че няма нужда дори да обелваш и дума.  Ти би ли искала да се прибираш в къщи и там да те чака ситуация, която те натоварва, вечно нацупен и сърдит човек?
 Ако не ти помага с детето, често му се умилквай и му давай задачи, за да се чувства отговорен.
"Хайде скъпи детето има нужда от неговият силен татко да му смени памперса/ да го изкъпе". съвсем друго звучи от "Ти никога не правиш каквото те помоля, ето едно дете не искаш да изкъпеш и дрън дрън"
Мъжете, децата трябва да се подлъгват. Виновни няма в случая. Просто трябва да има правилният подход. Не се обвинявай, не драматизирай. Накарай го да се чувства значим. Да почувства гордостта на бащата. Когато реве спокойно бъде до него и му обясни как може да го накара да се успокои.После го похвали. Не само ти да ходиш да гледаш бебето. С времето ще дойдат и разговорите помежду ви. Трябва да подходиш умно. А не да се нахвърляш и да го обвиняваш. Като направи нещо, което искаш ти -  го обсипвай с похвали. Карай го да се чувства отговорен и значим. Ти трябва да си крехката жена, която й е трудно да се справи с някои неща и е нужно нейният велик мъж да й помогне. За да може да се чувства той пълноценен и на място.
Най-лесно е да кажем някой мъж не става. Да се разведем и т.н.

# 58
  • Мнения: 2 215
Добре де, само аз ли не го разбирам това блъскане,наречено фитнес ooooh! хайде за жена, за поддържане на форма, за проблемни зони -да. Ама като видя мъже като бици Tired
изниква и резонния въпрос-за чий вае тяло мъжа на авторката, като тя не му е интересна Crazy
пак казвам-търси трети човек
фитнесът е най-малкият проблем,този мъж е тип самовлюбен, едва ли е само с теб

Очевидно е,че не го разбираш това "блъскане"  Peace


ами не го разбирам Peace
за мен е излишно помпане на самочувствие

# 59
  • София
  • Мнения: 1 917
Добре де, само аз ли не го разбирам това блъскане,наречено фитнес ooooh! хайде за жена, за поддържане на форма, за проблемни зони -да. Ама като видя мъже като бици Tired
изниква и резонния въпрос-за чий вае тяло мъжа на авторката, като тя не му е интересна Crazy
пак казвам-търси трети човек
фитнесът е най-малкият проблем,този мъж е тип самовлюбен, едва ли е само с теб

Очевидно е,че не го разбираш това "блъскане"  Peace


ами не го разбирам Peace
за мен е излишно помпане на самочувствие
точно сега, точно в този момент, когато бебето е още малко, а жената се чувства самотна, имаща нужда от подкрепа- мисля, че може да поотложи фитнеса, едва ли е толкова належащ. Ами ако и жената иска да ходи на фитнес, тогава какво?? Важно е да има разбирателство, нали семейството е на първо място. Останалото е егоизъм и самовлюбеност Peace

Общи условия

Активация на акаунт