Малки сме за седмиците си...

  • 3 554
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 655
СПОКОЙНО МОФ.
Ти сега вземи та се притесни и каква полза от това?
Дишай дълбоко и по 20 пъти на ден си повтаряй, всичко е наред.
Аз до 4 месец не бях качила и кило отгоре /дори бях смъкнала Embarassed /, постояно ме хокаха, че ще родя врабче. До края качих само 9 кг, а бебето се роди 2.777 кг. През цялото време беше малко за възрастта си и ми промениха термена на 2 пъти, само че АЛИСИА се роди с две седмици преди всички определени термини.  Laughing Момиченцата са нежни и финни същества, затова е така. 1 седмица не ми се вижда никакъв проблем. Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 572
На мен винаги на ехографски преглед ми казаха,че съм с една,даже с две седмици назад.Явно са били прави ,защото термина ми беше на 8.04,а Кари се роди на 13.04 и въобще не беше преносена.Така ,че тези разлики са напълно нормални,важно е плода да нараства.

# 17
  • Мнения: 2 498
И на мен ми казаха, че съ с една седмица назад Sad

# 18
  • Мнения: 289
Мамо Фин, какво като знаеш почти точно деня на овулацията? При различните бебета и бременността трае различно, не случайно е казано между 38 и 42 седмици. Някои растат малко по-бавно и затова се задържат в коремчето малко по-дълго, други бързат да излизат, защото вече са готови... Ти можеш с точност да знаеш деня на зачеване и пак няма да отгатнеш датата на раждането, тя е в диапазон от цели четири седмици! Може бебето да расте малко по-бавно и да поседи в коремчето малко по-дълго, а може и ултразвука да е дал грешка и да няма никакво изоставане, недей да се притесняваш излишно.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Mamo Fin, ne se 6a6kay!
normalno e da se trevojim za vseki komentar, svyrzan s beb4ovcite ni, no se uspokoy, za da byde i Bebka spokoyna i da raste byrzi4ko.
Osven tova, kakto ve4e si pro4ela ot postingite na drugite momi4eta, vsi4ki sme nepovtorimi, to i zatova prez bremennostta ka4vame razli4no koli4estvo kg.
Na men vyv vtornik na jenskata konsultaciya, sled UZ pregled, lekarkata mi kaza, 4e za 1 mesec Beb4o e mnogo porasnal i vyrvi s 1 sedmica napred. Verno,4e koremyt mi izvednuj porastna, ama, ne e yasno dali vse taka byrzo ste raste ili samo malko e izbyrzal, a posle ste iz4aka.Pri teb moje da stane obratnoto!
Spokoyno, vsi4ko ste e nared!  Hands Thumbsup
P.S. Sigurna sym, 4e ako te pregleda drug lekar, ste ima i drugo mnenie, kakto vinagi: razli4ni doktori, razli4ni diagnozi Imp

# 20
  • Мнения: 3 634
Благодаря на всички ви!

Топли и сърдечни прегръдки за всяка една от вас!!!

# 21
  • Мнения: 4 212
МОФ,ето ти една стандартана таблица за теглото и размера на плода.
Таблицата е в гестационни(лунарни) месеци-размери:
1. 1см.
2. 4см.
3. 9см.
4. 16см.
5. 25см.
6. 30см.
7. 35см.
8. 40см.
9. 45см.
10.50см.
Таблицата е в астрономи4ни месеци-тегло:
3. 125гр.
4. 250гр.
5. 500гр.
6.1000гр.
7.1700гр.
8.2400гр.
9.3100гр.
незабравяй 4е при вси4ки е индивидуално,и не е задължително второто бебе да е като първото,ако е моми4е,нека бъде финно Grinning
И имай на предвид 4е тепърва плода запо4ва да наддава сериозно килограми. Sunglasses

# 22
  • Мнения: 2 274
Е, не мога и аз да не  се изкажа!!!!
 Simple Smile Първо, когато бях бременна  с баткто направо събрах очите на лекарите - никой от тях не можеше да каже кога точно е терминът ми, по посл-та менстр-я беше за 10 ноември - бебо се роди на 26 ноември без никакви признаци за преносване! СЕга си спомням, че чувах някви мерки - глава  - 36 т.с., бедро 37 г.с. (добре че тогава нищо не разбирах!!!) - т.е. абсолютно несъразмерен  -да не говорим за изоставането в седмиците..Ами той човекът просто има дълги крайници като татко си! Това е!
Второ - Миналата седмица ми кадаха, че бебо излиза  с 1 седмица по-голям и аз специално попитах какво означва това. Отговорът беше:"Нищо не означава! НИкога не може да знаеш кога точно е станало оплождането, колко време яйцеклетката е "пътувала" по тръбите и кога е оплодена" И ми разказа човекът как негова колежка забременяла по време на цикъл, макар те като лекари напълно да отричат това да е възможно! Но факт, просто жената 1 път е правила секс и то точно тогава, кога да е забременяла!
Не си го слагай на сърцето...ЛЕгни си , погали коремчето и му кажи колко много  го обичаш!

# 23
  • тук-там
  • Мнения: 5 699
Мале, ама как може да шашкат така мам4етата. Направо са за убиване тия специалисти  Imp

На мен пък все ми повтарят, 4е бебката е с 3 седмици по-голяма и 4е ще родя огромно бебе. Но от друга страна - до +3 било нормално. Те тук в БГ работят по едни стари таблици, според които в на4алото на 9-ти месец бебето е 2750 гр. И от какъв зор - засхто да не е 3500 например. Там при вас вероятно мерят с друг аршин. Във всеки слу4ай една седмица разлика е без абсолютно никакво зна4ение според който и да е аршин. Така 4е се радвай на бъдещото бебенце и си гледай живота!!!

# 24
  • Мнения: 2 641
Ei mamo fin sto ne si pusnesh q-to ? Otkoga te chakam? I sto se shashkash za takiva gluposti? Moito bebe go izkarvat vse po goliamo a az neviarvam da e taka. Chak sega vece zapochva da mi lichi, i mislia che bebeto si e savsem v norma. Ama to kakvo e norma - ot 1.500 do 5.500 se razdat. Ti kak iskash da ti e dnakvo deteto s drugo??? Az sam se rodila primerno 2.600, a brat mi 4050  Shocked  Grinning Ta ia si vlez nashi forum i kazi kak si sega:D

# 25
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз пък се движех с две седмици назад тоест беба вместо за 22 беше за 20,а пък я родих 3200кг.2 седмици преди термина-не мисля че трябва да се притесняваш... Wink

# 26
  • Мнения: 7 430
Здрасти и от мен.....

Честно казано и аз имах и имам същия проблем....
Това се случи преди близо месец - отидох на екограф и там след като ме видя специалистката се обади на личния ми лекар (трябваше да чакам близо половин час), после дойде още един специалист и така тримата....започнаха да си говорят помежду си.
Навярно знаеш как съм се чувствала и аз?!Вече си мислех най-лошото.....
Измерваха, гледаха в монитора, какво ли не правиха...най-накрая ми казаха, че бебето ми е МНОГО, МНОГО малко и можело да има проблем след като се роди.Нищо повече не ми казаха....
след два дни отново бях там и.....
.......причината била, че е малко на кг.Не мога да опиша какви тревоги и мъчения бяха за мен....ходих през ден на лекар, екограф и да измерват сърдечния му ритъм.

....сега вече се чувствам много добре.Това, че ще се роди Мъниче...не им даваше право да ме стряскат така, но.....какво да се прави.

Чакам вече Бобончето ми да се появи и да знам, че е живичко и здравичко Stuck Out Tongue ....понеже и сега ходя 2 пъти в седмицата по лекари.Защо...и аз не знам, след като вече е 2200гр?!
до сега съм ходила 11 пъти на екограф!!!!

За това ,че според мен всичко на Бебока ти е нормално...само дето е по мъничко, но пък е живо и здраво!!!

Хайде - оставям те с най-добри чувства и повече усмивки Stuck Out Tongue  Grinning  Laughing

# 27
  • Мнения: 1 072
Здравей,
ти знаеш ли колко са неточни тия измервания на ехото? Ако мръднат с един милиметър могат да ти докарат разлика от една седмица. Знам много добре, защото на мен детето не ми растеше добре при първата бременност. Правих си няколко ехо-та. В България казаха, че всичко е ок, тогава бях около 20-та седмица. Впоследствие (след като вече се беше установило, че има някакъв проблем) и си погледнах резултатите видях, че още тогава бебето е било с 1-2 седмици изоставане. После на 30 седмици го потвърдиха и от 35-тата започнаха да ми правят редовно ехо-та да видят какво става. Случвало се е една седмица да го изкарат по - голямо от следващата! Ако не растеше това дете, то поне не се смаляваше. Накрая се роди 2600 гр. и просто беше слабо. Това също е важно, те взимат средната стойност от глава, разни кости и корем. Е, той беше слабичък, коремчето му беше по-малко и това винаги смъкваше седмиците. Иначе си се роди съвсем нормално, здраво бебе, само дето беше по-слабо. Не се притеснявай, всичко е наред. според мен това е грешка в измерванията!
Всичко най-хубаво: Сара

# 28
  • Мнения: 3 634
Dano dano dano... Malko me uspokoihte... Da vidim sled 2 sedmizi kakvo shte kaze doktorkata... az taino se nadjavam da imam kusmet i da mi se padne njakoja druga, che taz vse edno beshe izdjalana ot durvo... mnogo gadno se durza s mene i izobshto ne ostanah dovolna ot pregleda.

# 29
  • Мнения: 189
На мен последните месеци само така ми казваха" по-малък плод за възрастта си", дори 2 дена преди да родя по една таблица сметнаха че за тези мерки плода тежи около 2800. Е познай - роди се 3600!!!

Общи условия

Активация на акаунт