Медикаментозен аборт- някой правил ли е?

  • 56 591
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Trust me, Валентин Николов (собственик на клиниката св. Лазар) и голям специалист ме посъветва преди време да не използвам медикаментозни средства за прекъсване на бременност в която и да е седмица, тъй като са с изключително неблагоприятни последици за организма. В доста страни е забранен, може да доведе до редица онкологични заболявания на по-късен етап. При мен се оказа миссед и трябваше да се подложа на вакуум, плодния сак беше здрав, процедурата извършена много професионално, до ден днешен нямам среаствания и проблеми. Успех каквото и да решиш, само знай, че винаги има начин, колкото и да е сложна една ситуация  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 10 698
Аз съм правила и беше ужасно.
Бях в 12 гс, но сакчето отговаряше на 7 - 8 г.с, кухо яйце. Поне при мен беше кошмар, самото изхвърляне на сака е нормално да боли, болеше адски, но това продължи 20 дни. Наложи се да пия повече време хапчетата за да се до изчистя. Лично аз съжалих, че не предпочетох абразио. Много ме болеше, ама много, нито едно болкоуспокояващо не ми помогна, с една дума кошмар. Но понякога не протича така. След това не съм имала проблеми,нито усложнения.

Последна редакция: чт, 15 яну 2015, 10:37 от magnet_for_happiness

# 17
  • Мнения: 1 336
И аз се интересувам от този вид прекъсване на бременност. Опасно ли е, докога може да се извършва?
Скрит текст:
Когато аз бях тийнейджър след секс без предпазни средства и закъснение на цикъла майка ми ме заведе на гинеколог, който ми постави инжекция. Не помня много, след това ми дойде, може би и не съм била бременна. Сега се чудя защо първо не са установили дали съм бременна, може и инжекцията да не е била за аборт. Беще преди 18 години ...

# 18
  • Мнения: 51
Не мога да разбера защо искате да се мъчите по 10-15 дни с тия болки  Shocked Пробвайте с вакуум,аз правих аборт с вакуум май месец 2014 и очаквам момченце на 25.03.2015 сами преценете колко е безвреден. Болката трае 1 ден,като се пие аулин и на следващия ден си супер.

# 19
  • Мнения: 25
Съвсем скоро правих медикаментозен аборт. Бях в 6-та седмица. Дори не бях чувала , че има такъв метод. Докторът откровенно ми каза, че за него е по-лесно да ме кюретира, но за младо момиче с ранна бременност , това било направо престъпление. Обясни ми всичко. Предимствата и недостатъците. Въобще не боля, лек дискомфорт като при по-силен цикъл. Дадоха ми три хапчета да изпия наведнъж, за да отлепят яйцето. След два дена ми дадоха едно друго, което предизвиква контракции, за да се изхвърли каквото има в матката. Бяха много леки. само кървях няколко дена. Всички таблетки са ми давани пред лекаря, след като подробно ме е прегледал и разпитал. Обясниха ми , че след като няма хирургическа интервенция, няма и вероятност от образуване на сраствания и много по-малко усложнения. Няма и упойка, а знаете какво може да ви се случи , ако тогава нещо се обърка. Казаха, че в скандинавските държави  повечето аборти се правят така, ако аборта е до седма седмица. Сега дори не мога да кажа , че съм правила аборт...

# 20
  • София
  • Мнения: 1 017
И аз правих такъв, преди две години, при мене също беше мисед. Пият се три хапчета (мисля, че толкова бяха) през определено време, които реално предизвикват спонтанен аборт. При мене беше доста болезнено, но всичко свърши за няколко часа. Проблемът беше, че не се бях изчистила напълно, та после се наложи да ме доизчистят, но операцията беше много по-лека от аборт. След това имаше кървене няколко дни.

# 21
  • Мнения: 7
Аз също съм минала през това. Постъпих в болница в 13г.с., дадоха ми "цитотек", които се слага под езика и има ужасен вкус, също така не трябваше да ям, нито да приемам течности. Това продължи около 20 часа, като нямаше никакъв ефект от лекарството, освен кървене. Поради това не издържах, пих кафе, вода, ядох на корем и се почувствах доста по - добре, мислейки че просто хапчето не ми действа. По - късно вечерта буквално родих плода, без никакви болки, просто усетих как излиза, след което трябваше да ми направят кюретаж за да ме почистят, при това без никаква упойка, защото бях яла. Болката беше ужасна, но сама си бях виновна, а и всичко мина доста бързо и след това се чувствах добре. На другия ден ме изписаха.

# 22
  • София
  • Мнения: 10 698
Цитотек под езика ли?
Аз ги пих, така ми казаха.. а беше ад, писала съм вече де.

# 23
  • Мнения: 25
Цитотека въобще не е регистриран за употреба в България. Регистриран е в Турция и то като лекарство за язва. В БГ използват страничните му влияния. Докторът ми ми каза, че вече има легално регистриран медикамент (не му помня името, но ще питам и ще ви кажа), който се използва специално в гинекологията за предизвикване на контракции. Значи първо се взима едно лекарство, което отлепя яйцето, а след два дни друго, което предизвиква контракции на матката и отпуска шийката, за да се изхвърли скръвотечение отлепеното яйце. Ако има болки, то те са от второто лекарство.
Старата схема е била една таблетка от първото лекарство и после колкото е необходимо от второто (обикновенно две или четири, зависи дали е оригиналното или генеричното лекарство), като второто лекарство се слага във вагината. Това може да доведе до болка, заради по-силните контракции и евентуални вагинални инфекции, заради локалната употреба във вагината.
Новата схема, която ползват в западна европа, е три таблетки от първото лекарство и само една ПРЕЗ устата от второто. Така се постига по-добро и сигурно отлепяне на яйцето и е нужно по-малко количество от второто лекарство, за да се предизвикат контракции. Така дискомфортът почти изчезва, а вероятността за инфекции напрактика я няма. Просто питайте вашия лекар за всичко. Той най-добре знае какво и как да направи. Моят беше ужасно издръжлив на въпросите ми и подробно ми обясни всякакви варианти Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 1 017
Аз май точно това пих, но както писах горе, беше за един ден, три таблетки през три-четири часа май беше. Иначе да, не е регистриран тук, затова и си го платих от джоба, по втория начин.

# 25
  • София
  • Мнения: 10 698
По втория начин??? С рецепта!!! и в аптеката до тина киркова го има...или го имаШЕ де, това 2009г...а аз два пъти съм ги пила, тоест при два аборта, първия едно меркантилно докторче ми го даваше от джоба си срещу парички.

Втория път бях в 12 гс, пих го няколко дни поред.

# 26
  • Мнения: 376
По втория начин??? С рецепта!!! и в аптеката до тина киркова го има...или го имаШЕ де, това 2009г...а аз два пъти съм ги пила, тоест при два аборта, първия едно меркантилно докторче ми го даваше от джоба си срещу парички.

Втория път бях в 12 гс, пих го няколко дни поред.
И на мен ми го дадоха с рецепта през 2009 до Тина Киркова, но най-вероятно докторът е бил нещо в комбина с аптеката. Не е разрешен, и то отдавна. Други гинеколози са ми го казвали това. На мен с него ми предизвикаха раждане тогава, защото преносвах много. Такова раждане беше, че...  ooooh!

# 27
  • Мнения: 25
Хапчетата ВЕЧЕ са регистрирани в България. Има дори задължителни допълнителни материали (информационни), които се дават от лекаря преди вземането. Докторът ми каза, че преди са били принудени да ползват внесени от чужбина нелегални лекарства за язва, на които се ползвал страничен ефект в гинекологията. Сега има регистрирани оригинални лекарства (дори не са генерици) специално за медикаментозен аборт. По аптеките се намират трудно, обикновенно с поръчка. Но АГ клиниките и кабинетите вече ги имат. В моя случай всичкоси влизаше в цената на аборта. Нищо не съм плащала на ръка или под масата.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 017
Пратиха ме до аптеката, но нямаше и затова се разтърсиха и намериха. Рецепта не са ми давали, моят случай беше през 2013г.

# 29
  • Мнения: 376
Аз имах предвид конкретно Цитотек - той е за язва и има страничен ефект да предизвиква контракции.

Общи условия

Активация на акаунт