Бъдещи и настоящи мами от Русе 2013 - 2014 - тема 2

  • 6 467
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 381
Момичета, извинявайте за спама, но много моля за отговор. Аз съм от София, но ми предстои операция при доктор Хубчев в Русе. Някоя от вас би ли ми дала мнение за него, ако го познава.
Много ви благодаря!
П.С. Ако модераторите преценят може да преместят въпроса ми към друга тема.


Не знам каква ще ти е операцията, но аз съм от Русе и отказах преди години д-р Хубчев и се оперирах в София при много добри лекари.Операцията ми беше сложна и дълга и понеже не бях раждала трябваше да се съхранят детеродните ми органи.Изключително съм доволна и имам две деца след това.Пожелавам ти успех ! Оперирана съм от проф.Карагьозов в Майчин дом и неговият син в екип.В момента ръководят АГ в Токуда.


Много ти благодаря за отговора, но при мен е същата ситуация, само че наобратно Simple Smile
Мисълта ми е, че имам много смъкната матка след раждането (и не само), което вече е спешно за операция. В София са единодушни, че след това не може да има забременяване, а в Русе въпросният доктор правел съвсем нова интервенция, която давала възможност за съхраняване на детеродната ми фунция.


http://utroruse.com/article/7549/

# 46
# 47
  • Мнения: 471
Аз за себе ди съм ходила при Касърова и съм много доволна.
Моя приятелка води детето си при Грозева и също е много доволна, Грозева била с тясна специалност детски кожни болести.

# 48
# 49
  • Русе
  • Мнения: 90
@Светулчица: моя близка приятелка се оперира при д-р Хубчев и е много доволна.
@Даниела: по мое мнение д-р Касърова е един от най-кадърните лекари, на които съм попадала някога. Вниква в проблема в дълбочина, подхожда винаги много професионално, не те претупва като много други.
Успех на всички   bouquet

# 50
  • Русе
  • Мнения: 19
Извинявай за късния отговор сега влязох. ами не ни е пускала посявка погледна му усничките и каза че е бактерия. Изписа ни Оспексин антибиотик 3*3мл, и Оксикорд за пръскане. От памперсите се беше изринал по дупето и не му минаваше дълго време и там погледна каза че са гъбички- хем му слагам на памперс прима уж дишащи. За гъбичките изписа крем за мазане Дактакорт и едно приготвено в аптеката разтворимо мазило като вар. Днеска е по добре,няма температура и започват да погарят. Никога не съм се сблъсквала с нещо подобно дори и с племенниците  Sad
но няма как в тази възраст 11м всичко лапат и бутат  ooooh!

# 51
  • Мнения: 4 842
Моя син и той беше се обринал на същата възраст много жестоко покрай бубата. Целия триъгълник направо беше в обрив. С какво ли не мазах и нищо не помогна и педиатърката изписа кортикостероид и едно пръскало Джин Джира. Много бързо се оправи. Памперсите са хубави уж, английски. Не са ароматизирани като тези тук. Дано се оправи бързо детенцето, че много гадно като гледаш как страдат и не можеш да помогнеш  Confused А мехлема знаеш ли с какви съставки е? И за моя син изписа мехлем от съседната патека, но трябваше да чакам 40мин на студа да отворят и ми го направиха в кварталната аптека.

# 52
  • Русе
  • Мнения: 19
Дактакорт- миконазолов нитрат, хидрокортизон
Според мен има ефект, защото още е леко зачервено,но вече не е грубо на допир. Бактерията е по упорита още е зачервен. В понеделник сме на контролен преглед дано да сме на подобрение. Благодаря  за пожеланията.

# 53
  • Мнения: 36
Светулчица  в София във Втора градска правят пластика за смъкването. Не премахват матката( за разлика от Окръжна например).
А аз имам питане, знае ли някой къде мога да купя козе сирене на мандра "Съединение". На пазара имат само овче и краве.
Мерси и лека вечер.

# 54
  • Русе
  • Мнения: 179
Здравейте,
останаха ми лекарства след ин витро процедура, ако някой проявява интерес да ми пише на лични.

# 55
  • Мнения: 18
По принцип бебетата хранени с АМ наддават повече на месец.
Според мен за 4 месецно бебе - 4 пъти в денонощието да се храните е малко.
Количеството АМ, което следва да давате на всяко хранене зависи от броя дневни хранения. Има основно 2 схеми се изчисляване на това количество.
1. месеците на бебето * 10 +100 мл
Напр. за 2 месеца - 2 * 10 + 100 = 120мл на всяко хранене
2. теглото на бебето * 150 и полученото количество разделено на броя на храненията
Напр. за 4кг - 4 * 150 = 600мл дневно
при 6 хр. - 600/6=100мл на всяко хранене
при 5 хр. - 600/5=120мл на всяко хранене и т.н.
В БГ се практикува първия вариант. За мен е по-добър втория.
Относно теглото - всяко дете е различно и наддава различно. По принцип за около 3 месеца удвояват теглото си. Ако прецените, че е наддало много можете да пробвате с предлагане на малко вода малко преди хранене. По този начин детето няма да е толкова гладно, като започнете да се хранете и ще приема по-малко количество АМ. Друг вариант е да смените АМ.
Ъпсурд е да яде 5х120... не ги знам тези схеми, водя се по схемата на опаковката на АМ. А тя е за 4месец 5х180мл

Тези схеми по опаковките са за максимално количество приета храна. Според мен са ужасно завишени.
От моя Педиатър знам от 3-ти до 6-ти месец по 120 мл. на хранене /5 или 6 хранения/ и така и се хранехме. С уточнение: за момиченце е схемата.

# 56
  • Мнения: 161
моята беба е на 5месеца,яде по 6 пъти х 130 мл ам .. + картоф от скоро между храненията Simple Smile

# 57
  • Мнения: 336
Момичета здравейте къде се изгубихте всички !
Защо темата е толкова пуста Sad

# 58
  • Русе
  • Мнения: 57
Добро утро на всички бъдещи и настоящи майки. Обръщам се към вас за съвет: С бебенце сме на 1 месец и по-голям батко на 4 г. Предстой ни тръгване на градина и се чудя дали да пускам баткото тази година,защото той често боледуваше миналата година( често правеше ларингит) и сега ме е малко страх да не се пренасят болестите и да разболеем малкия.То не че е гаранция ,че ако е вкъщи няма да се разболее, но се чудя какво да правя.И моля за съвет тези майки ,които са минали по този път,ако може да дадът съвет.

Общи условия

Активация на акаунт