Съфорумки с намален слух - да се запознаем :)

  • 133 206
  • 1 712
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 9 920
Moже ли да се определи колко % е намален слуха - искам да видя колко е засегнат слуха ми. Имам аудиограми.

# 751
  • София
  • Мнения: 350
Здравейте, момичета. В понеделник бях на преглед тъй като ходих за протокол за нов апарат в ИСУЛ при проф. Попова, препоръчва ми операция на едното ухо с кохлеарен имплант /ляво с което не чувам/, аз отказах, че не се чувствам готова / тя всъщност всеки път ме кара за тая пуста операция/. Някоя от Вас има ли такъв?  Че гледах, че децата  носят, но то е все едно пак апарат и някакси не ми се ще все още, та ще слагам нов апарат от този месец, но аудиограмата ми сега и от преди 5 г. не е мръднала(2014г. и сега), но ми твърди, че ще го загубя и тези децибели на дясното ухо. А предвид, че сега съм на 32г. и слуха ми се е запазил не вярвам да намалее ама знам ли. Изобщо само ни плашат тези доктори. А в нета виждам, че има опция и без апарат, но засега не мисля за операция, ще почакам малко, докато се почувствам готова. Какво мислите ? Знам, че не сте доктори, но все пак...споделяме си Simple Smile Благодаря Ви предварително за мненията Simple Smile

# 752
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен. Аз също съм с намален слух почти под 110 децибела. Доктор Попова ми препоръча кохлеарен имплант. Ходих за второ мнение в Плевен при Г.Георгиев той ми каза същото. Виждам че тук във форума има хора които са оперирани вече и ме интересува мнение след операцията плаща ли се нещо.Благодаря предварително.

# 753
  • Мнения: 3 376
Здравейте.
Имам нужда от помощ.
Някой да знае сайта или адреса на фирмата oticon  във Варна ?
Тъй като се опитвам да намеря в интернет , но нищо не ми излиза в гугъл ... благодаря предварително!

# 754
  • Карлово
  • Мнения: 4 648
ЦЕНТЪР ВАРНА
Адрес: 9020 Варна, бул.”Република” – Медицински комплекс „Младост”, ет.2, каб. 205, 206, 207, 208
Телефон: 052 555610
E-mail: oticon.varna@gmail.com
Лица за контакти:Ивелин Иванов – GSM 0885 426802
Гинка Христова – GSM 0884 874517
Лаборатория отливки: GSM 0886 691016

# 755
  • Мнения: 3 376
Благодаря! 🌹

# 756
  • Мнения: 3
Здравейте! И Аз обърнах внимание на увредения ми слух едва в университета и сега ползвам два слухови апарата Otikon Ria.Ппритеснявам се за адаптирането, но мисля,че с времето се свиква. Въпросът ми е какво работите в момента и каква работа е подходяща за нас?

# 757
  • Мнения: 1 405
Момичета, знаете ли каква е цената за преглед при проф.Попова за дете? Предполагам не работи с направление.

# 758
  • Мнения: 37
Здравей, проф. Попова работи с направление. Аз ходя при нея на всеки шест месеца.

# 759
  • Мнения: 1 405
Благодаря! Не очаквах! А направлението е за унг, нали?

# 760
  • Мнения: 37
Да, за УНГ 🙂

# 761
  • София
  • Мнения: 350
Здравейте момичета.  Имам малък проблем и се нуждая от съвет. С нов апарат съм от понеделника,...но не се чувствам добре, записах си нов час за понеделник за пренастройка...от фирмата ми се мусят, че е толкова скоро...трябвало да се адаптирам, но аз се чувствам буквално зле и ме боли главата и постоянно рева..ще кажете, че съм лигла ама...не съм. Въпроса ми е, че обмислям да ми сложат настройките от стария ми апарат... Вие така ли правите или си правите изцяло нови настройки? Други съвети ако се сетите кажете. Реално изпитвам и страх да ходя да ми пренастройват апарат, че ...съм без думи. Не искам да очерням фирмата, защото апаратите ми харесват, но останалото...как да обясня на здрав човек, че не чувам като тях и не могат да ме разберат.  Благодаря предварително за отговорите.

# 762
  • Мнения: 1 377
Какво не усещаш добре с новия апарат? Може би са много усилени страничните шумове, щом ти е толкова зле? В правото си си да ходиш толкова толкова често, колкото имаш нужда, аз ходих може би 3-4 пъти и имам няколко режима, между които да превключвам при нужда, според средата, в която съм. Може би в началото, за няколко дни, не бива да носиш апарата нон стоп, докато му свикнеш - например вкъщи да го сваляш, докато свикнеш?

# 763
  • София
  • Мнения: 350
Какво не усещаш добре с новия апарат? Може би са много усилени страничните шумове, щом ти е толкова зле? В правото си си да ходиш толкова толкова често, колкото имаш нужда, аз ходих може би 3-4 пъти и имам няколко режима, между които да превключвам при нужда, според средата, в която съм. Може би в началото, за няколко дни, не бива да носиш апарата нон стоп, докато му свикнеш - например вкъщи да го сваляш, докато свикнеш?

Ами имам и аз няколко режима /4/, но просто не са моите някак си... липсва им нещо и се напрягам. Малко ми е слаб на единия режим и ще искам да го усилят.  Иначе аз няма как да не го нося нон стоп, на работа съм и явно ми идва в повече всичко, но вкъщи го свалям в момента в който се прибера. Явно с стария ми апарат режима ми беше напаснат. Не знам...опитвам се да разбера кое, как ....но и аз нз как да постъпя. А не ми е за първи път, просто...тоя път ми е наистина шокиращо явно.

# 764
  • Мнения: 1 377
Обясни им го това, ако трябва те да сравнят настройките на двата апарата и да пипнат там, където е нужно... Но все пак трябва да се опиташ да им обясниш кое точно не ти е ОК, направи си експеримент вкъщи с различни звуци, високи и ниски тонове и т.н., за да можеш да ги насочиш. Според мен копирането на старите настройки трябва да ти е краен вариант, но Е такъв, ако не успеете да напаснете нещата все пак. Но настоявай да ти обръщат внимание когато и колкото ти е необходимо, това е твое право.

А кога разбирате, че е време за нов апарат?

Общи условия

Активация на акаунт