Съфорумки с намален слух - да се запознаем :)

  • 133 073
  • 1 712
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 881
Напълно съм съгласна с jijip, аз също съм от доста години с вътреушен и не съм имала проблеми.
Jijip, как усещаш промяната от един към два апарата? По-добре се ориентираш за посоката, от която идват звуците предполагам? Аз винаги съм била само с един по финансови причини, интересно ми е каква е разликата от опит, иначе със сигурност е 100 пъти по-добре с 2..

Здравейте! Докато бях с едно апаратче си мислех, че чувам задоволително добре и дълго време отказвах да сложа ново, по скоро от естетически причини. Оказа се , че разликата с две апаратчета се усеща толкова много, че сега не си позволявам и до ъгъла да отида с едното. Не мога да го обясня точно, но вече го няма това напрягане когато разговарям с някой. Даже ми е прекалено силно, ако човека с когото разговарям е до мен. Но и да, определено говорещите от едната страна не ги чувах и трябваше винаги да заставам от другата страна.

# 871
  • Мнения: 11 003
Разликата между 1 и 2 апаратчета е огромна. С 1 все едно половината ти глава не функционира. Ако трябва, вземи по-нисък клас, но да са 2.

# 872
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Разликата между 1 и 2 апаратчета е огромна. С 1 все едно половината ти глава не функционира. Ако трябва, вземи по-нисък клас, но да са 2.

И аз така - когато падне батерията на едното, все едно съм потопила тази половина от главата си под вода. Несравнимо е чуването, когато си с двете.

Благодаря за споделеното за вътреканалните Revolving Hearts Аз имам индивидуални отливки за моите, но не са ми удобни - когато говоря, се избутват навън. Може и калпаво да са направени, но с домчета ми е по-добре (и то с точно определени), та си мисля, че и вътреканални няма да понеса, ако изобщо станат з амоята слухова загуб (60дцб). С тези зад ухото понякога ми е проблем с очила с по-дебели рамки - много неща се натрупват и ушите видимо клепват, а и имам дискомфорт. Нося повече слънчеви очила с тънки метални рамки.
Сещам се и за друго - с вътреканалните може ли да се лежи на една страна/спи?

Wild_rabbit, не бих отлагала и минута операцията, ако проблемът ми подлежеше на коригиране! Ти и за предишната така се бави - работата, отпуската... Представи си пълна загуба на слуха и цял живот с апарат пред това да се оправиш, както на другото ухо! Heartpulse

# 873
  • Мнения: 286
Ами.... И аз не знам. Може би защото при първата операция Лолов каза, че съм в "подходящ" стадий.... Т.е идва време, в което операция би била безмислена и ме е страх какво ще чуя.  Пък и времето такова....коронно. Че и поне 20 дни болнични. Мисля го още, поне един преглед да направя. То пък и до София....  Неглижирам ги нещата, а не трябва.
Този цимент,за който четох се прилага без ограничения във възрастта.А импланти те до към 45г.

# 874
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Да, аз съм на 49. Ще поразуча и за цимента.

# 875
  • Мнения: 881
aniK,
Не, не може да се спи с тях.
И на мен ми е кофти да нося очила с тях , а при смяна на батерията се налага да го сваля, за да извадя старата и сложа новата, докато вътреушния  става бързо и без сваляне.
Между другото сега като ви чета, се сещам че и вътреушния ми е с отливка, а не с домчета. Не можах с тях, звукът ми “издишаше” така. Със сигурност отливката ви е калпава, аз съм сменила поне 4 отливки и нямам проблеми.

# 876
  • Мнения: 286
Да, аз съм на 49. Ще поразуча и за цимента.
Ако разберете нещо ,може ли да споделите с нас?

# 877
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Да, аз съм на 49. Ще поразуча и за цимента.
Ако разберете нещо ,може ли да споделите с нас?

Разбира се!

# 878
  • Мнения: 39
Здравейте, днес ходих за настройки, но реших да сменя ухото. Сега вече е на дясното ухо, което всъщност е и малко по-зле. Мисля, че и на работа ще ми е по-добре. Уж направихме нужните настройки,  пък да видим. Нещо се чувствам малко разочарована, защото усещам, че не е така както трябва, поне не така както си го представях. Може би трябва да мине време...

# 879
  • Мнения: 11 003
Щом не си удовлетворена, искай още настройки. Помисли кое не е добре и го обсъдете. Ако трябва, си записвай нещата, които не чуваш или те дразнят, за да си подготвена какво да корегирате.

# 880
  • Мнения: 346
Здравейте и се извинявам, че досаждам...аз също имам проблем.
Искам да попитам, тв почти не чувам вече трябва да увелича доста. Но като е слабо и на ухото си сложа ръката и малко издуя  чувам по добре... Как мислите ако ползвам някоя билка дали ще ми помогне? Чувствам се много зле, ужасно ме е срам от всички.
Апарат не желая, защото съм страшно притеснителна и емоционална.

# 881
  • Мнения: 286
Здравейте и се извинявам, че досаждам...аз също имам проблем.
Искам да попитам, тв почти не чувам вече трябва да увелича доста. Но като е слабо и на ухото си сложа ръката и малко издуя  чувам по добре... Как мислите ако ползвам някоя билка дали ще ми помогне? Чувствам се много зле, ужасно ме е срам от всички.
Апарат не желая, защото съм страшно притеснителна и емоционална.
Първо Ви трябва лекар за диагностика.Билки не помагат при нашето състояние.Може би глад подобрява състоянието,за този който може да издържи.

# 882
  • Мнения: 346
Диагностика са ми правили като много малка.
Загубата на слух знам, че е голяма.
Тихото не го чувам и ако се "изпеее".
Защо  подяволите има кво ли не за друго а за нашето няма.
А как да гладувам, това как се отразява на ушите не мисля, че има логика.
Последно мислих да поръчам едно масло за подобряване на слуха но се отказах.

# 883
  • Мнения: 286
Диагностика са ми правили като много малка.
Загубата на слух знам, че е голяма.
Тихото не го чувам и ако се "изпеее".
Защо  подяволите има кво ли не за друго а за нашето няма.
А как да гладувам, това как се отразява на ушите не мисля, че има логика.
Последно мислих да поръчам едно масло за подобряване на слуха но се отказах.
Четох една статия на д-р Гайдурков , но там той коментираше отосклерозата.Спомням си от статията нещо от типа,че при отосклероза и коксартроза би било дълъг период на пречистване.

# 884
  • Мнения: 11 003
Билки, глад, масла... сега остава да обсъдим и някоя магия.

Страхливата, не се обиждай, но май имаш нужда и от друг вид помощ.

Общи условия

Активация на акаунт