Съфорумки с намален слух - да се запознаем :)

  • 135 291
  • 1 732
  •   1
Отговори
# 1 710
  • Мнения: 890
При мен също има шум, но само на едното апаратче. Тъй като често ми се случва това вкъщи, предимно като си лежа и разглеждам телефона, изключвам външни смущаващи устройства. По скоро вътрешно напрежение в ухото..незнам.

# 1 711
  • Мнения: 356
Здравейте!
Някой може ли да каже колко време е болничния след операция от отосклероза и колко време не трябва да се качваш на самолет. Моята операция беше преди 7 години и съм забравила. Събирам кураж за операция на второ ухо.

# 1 712
  • Мнения: 309
Здравейте!
Някой може ли да каже колко време е болничния след операция от отосклероза и колко време не трябва да се качваш на самолет. Моята операция беше преди 7 години и съм забравила. Събирам кураж за операция на второ ухо.
Месец

# 1 713
  • Мнения: 40
Да питам някой явявал ли се е скоро на телк за глухота, прилага ли се още корекцията  с 20 дб понеже в новата наредба не я виждам записана?

# 1 714
  • Мнения: 1 500
bg_tatito,явявах се миналата година,дадоха ми 91% пожизнено и мисля, че не се взема под внимание,но се отразява на аудио грамата,че се носи апарат!

# 1 715
  • Мнения: 2 743
Здравейте, момичета! Майка ми от доста време има загуба на слуха и най-накрая успях да я убедя да си вземе слухов апарат. Загубата на слуха на едното ухо при нея е 100%, с другото също чува, но и там има загуба. Ходихме в Ототон и се спряхме на основен клас слухов апарат с презареждаема батерия с цена 2300 лв. Парите никак не са малко, но се настроихме, че ще ги дадем. С другото ухо обаче не чува изобщо и ако си застанал от тази й страна, може и да не разбере какво й говориш. Затова решихме да пробва и вариант с микрофон, който да прехвърля шум и говор към апаратчето. Неприятна изненада беше цената Simple Smile Струва, колкото слуховия апарат, а се бях настроила цената да е по-ниска. Да речем, че това може да се преглътне, но я е страх, че може да го загуби. Щяло да й бъде много по-спокойно ако е само с апаратче. И другото е, че накрайникът е такъв и дали заради него или задари тоталната загуба на слух, казва, че не й е удобен и трудно го възприема:


Апаратчето е с такъв и свикна да го носи от раз:


Предполагам, че може да се смени, нали?

А вас страх ли ви да не си затриете апаратчето някъде? Това е голям стрес, все пак не струва нито 20, нито 200 лв Sad

Извинявам се за дългия пост, но видях, че има приложение в Плей стор, с което може да се пипа по настройките на апарата (Фонак) Някой пробвал ли го е?

# 1 716
  • Мнения: 3 792
Моите апаратчета са с такива накрайници /по широките/. Те се слагат при сериозна загуба на слух. Може да се сменят с по-малките, които са удобни, но са за по леки случаи. В началото и на мен ми беше некомфортно с тях, но бързо се свиква. Сега дори не ги усещам.

# 1 717
  • Мнения: 802
И моите апарати са с първия накрайник и изобщо не ги усещам, даже често се случва да забравя да ги махна и си лягам с тях Simple Smile
За изгубване, не знам, мисля, че е малко вероятно да ги изгуби, аз поне не съм мислила по този въпрос.
В Ототон дават да се тества апарата за 2 седмици преди да поръчате, нека пробва и да прецени.
Друг е въпросът, че уж има гаранция 2г.,даже доплатих за удължена гаранция и се оказа, че тази гаранция покрива самия апарат, но не и приставките към него. Единия ми апарат се повреди /след 7м.ползване/ ,отидох в офиса им, оказа се че е от ресийвъра/това е кабелчето което излиза от апарата и влиза в ухото/ и трябваше да платя 112лв. Това не се включвало в гаранцията!!!!

# 1 718
  • Sofia
  • Мнения: 4 502
Рисийвърите се сменят периодично и са консуматив, както домчетата (накрайниците, които коментирате) и батериите.

# 1 719
  • Мнения: 2 743
Благодаря, момичета! За съжаление, майка ми май се отказва от микрофона и с едното ухо няма да чува изобщо.

Аз си инсталирах приложението, което споменах и ще се опитам да го свържа със слушалката, за да го тествам какво и как може да настройва.

Не ме оплювайте, но...замислям се, просто се замислям за апаратче втора употреба. Дали е лоша идея?

И да питам, от кои УНГ лекари сте доволни? Майка ми все има усещането, че слухът й се "отпушва" за кратко, но досега никой не ни е дал и ни най-малка надежда. Казват невросензорна загуба на слух и това е. Майка ми има и пареза на гласна струна и ни пращат на ЯМР и скенер. Та, минахме за второ мнение през д-р Ивета Иванова, с много положителни отзиви във форумите на професионални певци - никак не съм доволна. Чудеше се как да я прегледа, че й се повдигаше като й хванат езика с марля. Голямо офкане и пуфкане беше.

# 1 720
  • Мнения: 802
Рисийвърите се сменят периодично и са консуматив, както домчетата (накрайниците, които коментирате) и батериите.
На 7-я месец ми се стори много рано за смяна, при цена 100лв.
Домчетата са стотинки, тях не ги коментирам.

# 1 721
  • Добрич
  • Мнения: 5 495
Скрит текст:
И моите апарати са с първия накрайник и изобщо не ги усещам, даже често се случва да забравя да ги махна и си лягам с тях Simple Smile
За изгубване, не знам, мисля, че е малко вероятно да ги изгуби, аз поне не съм мислила по този въпрос.
В Ототон дават да се тества апарата за 2 седмици преди да поръчате, нека пробва и да прецени.
Друг е въпросът, че уж има гаранция 2г.,даже доплатих за удължена гаранция и се оказа, че тази гаранция покрива самия апарат, но не и приставките към него.
Единия ми апарат се повреди /след 7м.ползване/ ,отидох в офиса им, оказа се че е от ресийвъра/това е кабелчето което излиза от апарата и влиза в ухото/ и трябваше да платя 112лв. Това не се включвало в гаранцията!!!!
Преди съм сменяла тръбичката на стария апарат ( не кабел), свързваща апарата с отливката и ако говорим за същото нещо 112 лв ми изглежда доста голяма цифра за този консуматив...

☆☆☆



Благодаря, момичета! За съжаление, майка ми май се отказва от микрофона и с едното ухо няма да чува изобщо.

Аз си инсталирах приложението, което споменах и ще се опитам да го свържа със слушалката, за да го тествам какво и как може да настройва.

Не ме оплювайте, но...замислям се, просто се замислям за апаратче втора употреба. Дали е лоша идея?
Скрит текст:
И да питам, от кои УНГ лекари сте доволни? Майка ми все има усещането, че слухът й се "отпушва" за кратко, но досега никой не ни е дал и ни най-малка надежда. Казват невросензорна загуба на слух и това е. Майка ми има и пареза на гласна струна и ни пращат на ЯМР и скенер. Та, минахме за второ мнение през д-р Ивета Иванова, с много положителни отзиви във форумите на професионални певци - никак не съм доволна. Чудеше се как да я прегледа, че й се повдигаше като й хванат езика с марля. Голямо офкане и пуфкане беше.

Мисля, че е добре апаратите на двете уши да са еднакви. Моите "си комуникират". От единия избирам програмата, а от другия настройвам силата на звук. Съответно предпочетеният избор автоматично се прилага и за двата слухови апарата.

☆☆☆

Момичета, обмислям смяна на моите апарати. Сега съм с изцяло вътре в канала и 24 канални. Мисля да проуча възможностите за аналогичен избор.

 Искам да ви попитам:

- Във Варна ( защото съм от Добрич) освен Ототон,  Мебос и СтарФючър Аудиолоджи има ли други фирми за слухопротезиране?

- Когато се вземе от НЗОК номера на решението за отпуснатата сума, с колко време разполагаме, за да "я усвоим"?

Последна редакция: чт, 13 юни 2024, 16:45 от Вела

# 1 722
  • Мнения: 2 743
Вела, майка ми не чува изобщо с едното ухо. Та, за него нищо не можело да се направи. То ще е или без апарат, или с микрофон. Засега не иска микрофон и ще кара с едно апаратче.

Ти с какъв модел си? Не знаех, че може през самия апарат да се увеличава и намалява звука.

# 1 723
  • Sofia
  • Мнения: 4 502
Ей това нещо
Скрит текст:
струва 100 и... лева. За 7 години ми се е налагало два пъти да сменям, като при първата смяна си купих нов и за другия апарат, да са си новички.
Едната повреда беше, че с времето кабелът се беше прекъснал, но изкара дълго време, залепен с инстантно лепило, а втората - просто започна да се чува по-тихо (след една сватба и допускам, че нещо може да е изгърмял).

Става въпрос за апарати с рисийвър в ухото.

Барбалена, високият клас апарати работят в двойка по-добре. Не знам обаче дали при 100% загуба на едното ухо,  дори такива апарати не биха били безполезни (т.е. да е същото, както с един апарат).

# 1 724
  • Добрич
  • Мнения: 5 495
Вела, майка ми не чува изобщо с едното ухо. Та, за него нищо не можело да се направи. То ще е или без апарат, или с микрофон. Засега не иска микрофон и ще кара с едно апаратче.

Ти с какъв модел си? Не знаех, че може през самия апарат да се увеличава и намалява звука.

Моделът ми е от 2017 г. и не е актуален. Мисля, че на всички апарати звукът може да се услива. Или поне на всички,  които съм имала  ( от 3 различни марки са).

Общи условия

Активация на акаунт