Имам стоматологичен проблем

  • 137 491
  • 1 629
  •   1
Отговори
# 1 275
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Сложиха някакво щифтче  имплант между 4.и5 зъб. Детето сподели за усещане, все едно е пораснал зъб в този участък. Имплант, временен. Като издърпат седмия зъб, ще го махнат този имплант
При детето идеята е да издърпат непораснал седми зъб. Един брой брекет
Като се ухили детето, се вижда, ама кво пък.

# 1 276
  • Мнения: 68 661
Не ми е хич ясно. Малко съм чела за брекетите...за това 😊
Успех желая !

# 1 277
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Мерси, Тете!
За мой ужас и за мен всичко е ново. Нали сега вземам ортодонтия! InnocentСледя детето-няма проблем.

# 1 278
  • Мнения: 6 587
Успешно лечение на детето, Стейси! И аз за пръв Пит чувам/ чета за този метод на лечение, но вие във Варна сте доста напред в иновациите Simple Smile

# 1 279
  • Мнения: 4 942
Стейси, успех на детето ти!
Тета, Бисе, как сте вие? Всичко със зъбките наред ли е? 😁
Имам аз един кучешки за прибиране, ама кога ще намеря време и пари...?!

# 1 280
  • Мнения: 6 587
Тинити Hug Как си ти?
Аз засега нямам болежки в зъбаците ,но все се оглеждам за фасетки аз Mr. Green

# 1 281
  • Мнения: 4 942
Тинити Hug Как си ти?
Аз засега нямам болежки в зъбаците ,но все се оглеждам за фасетки аз Mr. Green
И аз нямам болки, нито подувания, но има неща, които трябва да се направят. Не знам кога пак ще се захвана и всичко на един път. Имам за проверка и един гранулом дето го лекуваха.

# 1 282
  • Мнения: 260
Мамите със средно образование, не сте ли обмисляли възможността да следвате Дентална Медицина? Имам колежки 74 и 77 набор, така, че оправданията за годините не важат!  Grinning

# 1 283
  • Мнения: 68 661
Сложиха някакво щифтче  имплант между 4.и5 зъб. Детето сподели за усещане, все едно е пораснал зъб в този участък. Имплант, временен. Като издърпат седмия зъб, ще го махнат този имплант
При детето идеята е да издърпат непораснал седми зъб. Един брой брекет
Като се ухили детето, се вижда, ама кво пък.

Стейси, вярно ли е, че след свалянето на брекетите детето ти ще трябва постоянно, до живот както се казва, да носи ритейнър, защото в противен случай зъбът ще се върне, където е бил преди издърпването?

Така ми бе казано по друг повод от зъболекар. Другият вариант е да се шинирали зъбите, за да не се върнат в първоначална позиция ?

Бъдещи, ти завърши ли най-сетне?

# 1 284
  • Мнения: 260
Сложиха някакво щифтче  имплант между 4.и5 зъб. Детето сподели за усещане, все едно е пораснал зъб в този участък. Имплант, временен. Като издърпат седмия зъб, ще го махнат този имплант
При детето идеята е да издърпат непораснал седми зъб. Един брой брекет
Като се ухили детето, се вижда, ама кво пък.

Стейси, вярно ли е, че след свалянето на брекетите детето ти ще трябва постоянно, до живот както се казва, да носи ритейнър, защото в противен случай зъбът ще се върне, където е бил преди издърпването?

Така ми бе казано по друг повод от зъболекар. Другият вариант е да се шинирали зъбите, за да не се върнат в първоначална позиция ?

Бъдещи, ти завърши ли най-сетне?

Не е вярно, че трябва да носиш ритейнър цял живот. Това ортодонта го определя според резултатите, въпреки, че имам доста познати приятели включително от факултета, които след брекети не са носили ритейнър..

Имам още много работа и изпити докато започна да мисля за завършване и всяка една сесия ме изцежда, защото пък се боря и за Златен Хипократ и.. Има време, но със сигурност ще е преди да се ориентирате към ченетата  Grinning

# 1 285
  • Мнения: 68 661
Интересно.....хмммм

Защото имам оферта на мястото на извадения 26 зъб, вместо заместител, да се проведе ортодонтско лечение, при което с брекети да се придвижат 7 и 8 на мястото на извадения 26-ти...
Но след свалянето на брекетите трябвало постоянно да се носи този ритейнър, или зъбите да се шинират отзад леко, за да не върнат обратно по старите си места....

Не че съм навита на този вариант. Честно казано ми писна да вися по кабинети и да бъркам в портфейла и съм оставила нещата на съдбата за момента...

Бъдещи, много учене бе, много години....тц,тц..тц...
Сигурна съм обаче, че ще успееш да вземеш наградата...желая ти успех!

# 1 286
  • Мнения: 260
Ако си от София мога да те погледна и да ти кажа с максимална точност дали си заслужава.
Аз иначе за един зъб никога не бих се подложил на ортодонтско лечение освен ако зъбите ми или захапката ми не е крива. Аз също имам изваден 6ти зъб и на негово място имам адхезивен мост. Предните ми два зъба поради травма бяха изкривени, но и там предпочетох фасети пред брекети - всичко е въпрос на избор и зависещи фактори.

И благодаря, тази професия е призвание и това не трябва да се забравя.

# 1 287
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Тете, не ми е хрумвало да питам за след изправянето. Според мен нищо няма да се налага при детето после.
Но ще разказвам и по-натам.
Дано го изправят въпросния зъб, да порасне целия най-после, да не подпира съседния.Проблем само с един зъб може да донесе после проблеми в целия район. Не ми се дават примери.
Бъдещи, и каки имало при теб! Simple Smile
Студентските години са приятни, интересни.

# 1 288
  • Мнения: 68 661
Пародонтологът вече 10 години носел ритейнър след брекети и ще го носи постоянно.
Thinking

# 1 289
  • Мнения: 1 842
Здравейте, искам да следя темата защото си търся решение на проблема а лекарите всички са на различно мнение!!!

Общи условия

Активация на акаунт