Имам стоматологичен проблем

  • 137 724
  • 1 629
  •   2
Отговори
# 1 140
  • Мнения: 69 019
Ей затуй не искам мост. Лепене, разлепяне, поддръжка, главоболия....

Моят мъдрец стана две седмици ме боли и не минава. не самият зъб, а венеца около него пак е втасал. Май утре ще звъня да видя дали ще може да ме вмъкне и какво ще каже....

# 1 141
  • Варна
  • Мнения: 6 334
Мостът е старателно укрит заради котката. Ако заиграе, може да не го намеря после.
Съгласна съм с разправиите покрай мостовете. Някакво решение са, но в дългосрочен план излизат скъпо, не са връх в стоматологията, венците страдат.
Тете, ей значи! Дано ти помогнат!
 

# 1 142
  • Мнения: 69 019
Какъв връх - костта се топи отдолу, защото няма напрежение и натиск, съседните зъба да не говорим как се осакатяват, венците дето викаш и те....не знам отдолу не се ли подпъхва храна и как по дяволите се чисти там отдолу....изобще....не ми ги хвали, дето се казва....

Моя мъдрец много голям ли ще излезе, не разбирам - уж ми рязаха венеца, да не пречи на избиването и растежа, а то пак накъдрено всичко около зъба...ще го вадя май, узрях почти за идеята ... тъкмо един зъб по-малко за чистене вечер...

# 1 143
  • Мнения: 260
Аз затова препоръчвам да се махат още в началото - в повечето случаи пречат отколкото допринасят

# 1 144
  • Мнения: 69 019
Така е, прав си.
Ама ето имам два други, които не съм разбрала кога са израстнали и изобщо не са се обаждали досега. Та си мислех, че и с този ще е така, ама нейсе...

Май са рядкост такива "мълчаливи" мъдреци  Rolling Eyes

# 1 145
  • Мнения: 260
Те тихите води са най-дълбоки  Mr. Green

# 1 146
  • Мнения: 4 943
Те тихите води са най-дълбоки  Mr. Green
Моите води не са тихи, а пак са доста дълбоки.😂

# 1 147
# 1 148
  • Мнения: 4 943
Да ви кажа, забелязвам да ми кърви зъб, който е умъртвен, дори вече е потъмнял леко, по-точно венеца около този зъб. На какво ли се дължи това, дали не е за смяна пломбата???

# 1 149
  • Мнения: 69 019
Те умъртвените зъби имаха по-кратък живот-нещо такова ми се върти. В смисъл често се скапват и чупят, нали са й по-крехки...Според мен преглед при док и да го разпиташ... Thinking

# 1 150
  • Варна
  • Мнения: 6 334
Алоу, дълбоките води! Joy
Тинити, успех! Вярно е, че мъртвите зъби сдават багажа по-бързо от живите. Но аз имам такива зъби от много години и все още се държат. Но трябва поддръжка и качествено кореново лечение.
Аз днес се усмихвам със затворена уста. Според моя мъж не се вижда липсата, ама аз така, за всеки случай. Разбира се това е само ако се сетя. Joy
Утре ще търся зъболекар.

# 1 151
  • Мнения: 69 019
Навремето като ученичка носих скоби, от онези едновремешните, с метално телче отпред. Дълго време се усмихвах със затворени устни, заради тях. Като ги махнах, ми трябваха години, за да се науча да се усмихвам с отворени устни .. 

Стейси, ти като Мона Лиза-та  Mr. Green...загадъчно  Laughing

# 1 152
  • Мнения: 9 152
Не разбирам този съвет да се вадят мъдреците. Индивидуално е.
Няма да се впускам в разсъждения, само ще напиша, че дядо ми беше зъболекар, немски възпитаник, и никога не ми е препоръчвал такова нещо.
Да, зъбите ми правят кариеси, от малка, вкл.  и на мъдреците имам пломби, но до ден днешен, нямам ваден мъдрец.
Относно зъбите с ваден нерв, препоръчително е зъбът да се облече с коронка, особено ако голяма част от зъба липсва.

# 1 153
  • Варна
  • Мнения: 6 334
Ако се записвах сега в мамата, щях да се кръстя Мона Лиза.

Ох,  tooth tooth И като ме питат за историята на никнейма, щях да обяснявам...

# 1 154
  • Мнения: 4 943
Добра история щеше да се получи, а и никога не е късно да си смениш ника в сайта.😂😂😂

Общи условия

Активация на акаунт