Частни детски градини - София (9)

  • 120 223
  • 732
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 100
 Отклонявам темата, наистина. Ако е по-редно, който иска да сподели, можe би да ми пише на лични ?!

# 256
  • Berlin
  • Мнения: 11 340
След като градината е твоя (не разбирам, само заради детето ли я правиш и какво означава това по-точно?), то не би трябвало тези неща да те притесняват. Можеш директно да кажеш на учителките какво очакваш от тях и те какво да очакват от детето, даже мисля, че ще е по-лесно.
Ноо моят син не можеше грам да се облече/съблече и да ходи сам до тоалетна преди да тръгне на градина (на 3г). Е, за има няма 2 седмици се научи много добре.

# 257
  • Мнения: X
Съгласна съм със secret girl. Децата са различни и по-различно време съзряват за общуване с други деца. В книгите пише, че до 3 годишна възраст имат най-голяма нужда от мама.
Дадох детето си на ясла, на година и половина и това беше огромна грешка, за която още ми е гузно. Нито беше готов, много се стресира, отделно боледуваше постоянно и го отписах. Съвета ми е, щом можеш да си го гледаш, гледай си го, това е най-доброто за детето ти. Същевременно, щом се притесняваш, че много му висиш на главата (аз съм същата), старай се да го научаваш на самостоятелност - хранене, обличане, гърне, игра. Може да го водиш в детски клубчета, когато времето е лошо, може да го водиш на разни занимания за деца и по площадки за да свиква с детско присъствие. Малко, по-малко той ще ти покаже кога е готов за градина.

# 258
  • Мнения: 100
След като градината е твоя (не разбирам, само заради детето ли я правиш и какво означава това по-точно?), то не би трябвало тези неща да те притесняват. Можеш директно да кажеш на учителките какво очакваш от тях и те какво да очакват от детето, даже мисля, че ще е по-лесно.
Ноо моят син не можеше грам да се облече/съблече и да ходи сам до тоалетна преди да тръгне на градина (на 3г). Е, за има няма 2 седмици се научи много добре.

Ами, да ти кажа, наистина я направих с тази идея. Да съм спокойна, че аз съм подбрала персонала, че аз съм проверила каква е храната, че ако се окаже, че някоя лелка или учителка не се държи като хората, ще я изхвърля на момента, и т.н. Обаче едно е това, а друго е готово ли е детето, не е ли.

# 259
  • Мнения: 10 547
Прощавай,  blasphemy, имаш ли педагогическо образование или си психолог, или имаш опит в работата с деца, или с подбора на персонал?
Ако ли не това:

Ами, да ти кажа, наистина я направих с тази идея. Да съм спокойна, че аз съм подбрала персонала, че аз съм проверила каква е храната, че ако се окаже, че някоя лелка или учителка не се държи като хората, ще я изхвърля на момента, и т.н. Обаче едно е това, а друго е готово ли е детето, не е ли.

е все едно аз да избирам хирург, само защото съм гледала Спешно отделение, Д-р Хаус и съм влизала няколко пъти в болница.

# 260
  • Мнения: 100
Аз не мисля, че всички, които са направили детска градина, имат педагогическо образование. Както и да е. Съвсем не съм искала да започвам някакъв спор, така че просто се върнете към темата и така. Получих няколко отговора, все си е нещо.

# 261
  • Мнения: 347
Съгласна съм със secret girl. Децата са различни и по-различно време съзряват за общуване с други деца. В книгите пише, че до 3 годишна възраст имат най-голяма нужда от мама.
Дадох детето си на ясла, на година и половина и това беше огромна грешка, за която още ми е гузно. Нито беше готов, много се стресира, отделно боледуваше постоянно и го отписах. Съвета ми е, щом можеш да си го гледаш, гледай си го, това е най-доброто за детето ти. Същевременно, щом се притесняваш, че много му висиш на главата (аз съм същата), старай се да го научаваш на самостоятелност - хранене, обличане, гърне, игра. Може да го водиш в детски клубчета, когато времето е лошо, може да го водиш на разни занимания за деца и по площадки за да свиква с детско присъствие. Малко, по-малко той ще ти покаже кога е готов за градина.

Детето ми тръгна на частна ясла на 1г. И 8м. И това беше най-разумното нещо, което съм правила. Адаптира се за 10 дни и ходенето му се отразява прекрасно. Боледуваше основно на крак и според мен ако го спреш, само отлагаш проблема във времето.Твърдо против съм хлапетата да седят плътно до мама до 3г.

# 262
  • Мнения: 1 298
Хлапетата са различни. Децата се раждат различни и това, което на едно ще понесе чудесно, за друго се оказва неуместно. Добре е човек, при възможност, да се води по детето. Няма да сбърка. Е, все пак и да умее да отличава собствените си майчински притеснения от притесненията на детето.

# 263
  • Мнения: X
Правилно. И аз си мислех, че яслата е нормално явление в живота на децата. Ами съвсем друго мисля вече - първо, че моето дете явно не беше готово за ясла, второ, че няма кой да му обръща толкова внимание, колкото аз. Бих си държала детето и по-дълго време вкъщи, ако имах възможност. Но от друга страна, той много порасна и вече се интересува от деца, така че може би си му е време.

# 264
  • София
  • Мнения: 30 253
С риск да се повторя: водете се по детето си! Няма универсална рецепта. За едно дете е подходящо тръгването на ясна на 1г, за друго времето е на 3г., за трето- след 3г. Ако за един най-правилното решение е било ясла, за друг това може да се окаже огромна грешка (и обратното).

# 265
  • София
  • Мнения: 779
Аз не мисля, че всички, които са направили детска градина, имат педагогическо образование. Както и да е. Съвсем не съм искала да започвам някакъв спор, така че просто се върнете към темата и така. Получих няколко отговора, все си е нещо.

Кажи нещо за градината: работи ли, къде е, условия, такси, езици и т.н?
Благодаря предварително !    Wink

# 266
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 728
Ние тръгнахме на 2г и 2месеца. На малката и хареса като цяло, нооо страшно много боледуваше. Аз съм свикнала покрай зъбите и какво ли не беше..куп ангини,пиелонефрити, два пъти в болница, но такова чудо като в яслата не бях срещала. Детето беше здраво цяла година при все, че много често я водя на клубове и се среща с деца, но като тръгна, за 3 месеца изпи 4 АБ и за капак получи и отит, за който трябваше да и пукаме тъпанчетата. Добре, че забремях, та я 'спасих' от повече посещения. Цяла зима сопол не видях. Пуснах я април да се 'социализира'..на третия ден беше с отит пак..Така, че едно как се адаптира и друго е как го понася организма. За нас явно е добре да изчакаме още малко. Надявам се сега на градината от октомври да е по-добре..

# 267
  • София
  • Мнения: 1 740
Момичета някой знае ли актуални цени за частните ясли Аника в Младост 4, Оксиния (до колкото виждам от сайта има и в Младост 1 и в 3, както и Бърборанче в Младост 4. На сайтовете им не намирам цени. Ако може и отзиви да дадете. Ако някой има отзиви и за Коколино - цената е 450лв и ми е най-удобно. Бях на място - апартаментче, но то за тези пари не съм очаквала чудеса, но искам да зная дали се грижат добре за децата.

# 268
  • Мнения: 388
Astined, моето детенце беше в Коколино. Изкарахме там няколко месеца. Основен минус за мен е това, че не ги изкарват. Ние бяхме там зимата и не беше проблем, но сега в летните месеци си мисля, че е сериозен недостатък. Изкарват ги на терасата да си играят, която не е много голяма, а и гледа към улицата, където постоянно минават коли и въздуха със сигурност е доста замърсен.
Иначе за грижите, не знам какво да ти кажа... Аз имах някакво чувство, че там не ни е мястото  Confused. Особено като казах, че ще го местим, бях просто изумена от реакцията на двете жени. Не бяха много адекватни и се опитаха да ме притиснат да не го местим като ми казаха, че бил свикнал много трудно там, много плакал, бил направо в шок и тем подобни глупости. А в началото, когато тръгна, нищо подобно не ми беше казано. Беше си супер, уж не плачел, играел си. На края ми казаха съвсем различно нещо, което ми показа, че изобщо не са искрени. Много грозно впечатление ми направи! Два пъти го бяхме прибирали с доста големи синки по главата, които не ни бяха изяснени от какво са. Даже не бяхме информирани, че детето се е ударило. А като го взимаме, си го взимаш от един тъмен коридор, където ти го водят вече облечен (с шапката и шала) и не можеш да го видиш.
Работното време също не ни беше удобно, защото нямаше как да го взимаме в 18ч. Основно заради това решихме да го преместим. Но както ти казах, реакцията като казахме, че ще го местим ме разочарова допълнително.
Ако искаш повече инфо, може и на лични да ми пишеш. Да не занимаваме другите хора тук Wink.

# 269
  • Мнения: 738
Има ли някоя майка, чието дете посещава Първа частна детска градина в кв. "Х. Димитър"? Опитвам се да се свържа с тях, но всички телефони, които откривам, са грешни.

Общи условия

Активация на акаунт