Частни детски градини - София (9)

  • 120 172
  • 732
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 299
Здравейте,някой има ли скорошни отзиви от детски център "Палечка" до БНР или от друга ясла в района на Ндк/ долен Лозенец/ Патриарх Евтимий? Благодаря ви.

# 526
  • Мнения: 849
Пускам линк към материал за метода Монтесори и начина, по който се прилага в една частна детска градина в София - Методът Монтесори на практика. Много от разказаните неща са абсолютно приложими навсякъде - удома, в детската градина и т.н., въпрос на желание е. А родителите могат и трябва да изискват от хората, на които поверяват децата си...

# 527
  • Мнения: 316
Някой има ли скорошно отзиви за "The castle" към Британика? Интесерува ме също "Цветна градина Монтесори". Това са двете градини към които клоня, защото са близо. Иначе Монтесори Хай и. Peekaboo Монтесори са ми фаворит. Но пътуването с по час в едната посока ми се струва неразумно

# 528
  • Sofia
  • Мнения: 26
Здравейте, до април много следях темата, но не съм ви писала. Цял уикенд обаче не си намирам място по една тема, засегната тук, и се чувствам длъжна да коментирам. Знам, че хората рядко влизат, за да хвалят, предпочитаме да се оплакваме онлайн и това е причината да има повече негативни мнения за всичко, отколкото позитивни. Когато сме доволни си мълчим и това не е редно. Стигнах до това заключение тази пролет, когато търсих частна ясла за дъщеря ми. Падна голямо четене и проучване, което ме отчая, защото във форумите хубаво не намерих за никоя, дори за най-скъпите като Монтесори, където пък ходи детето на моя приятелка и тя самата има много забележки. Затова реших да се доверя на лично мнение на моя колежка, чието дете е от две години в ДГ Арти и аз записах детето си там.

Провокира ме да разкажа моята история разказа на Joli, който е крайно объркващ за мен. От май месец детето ми, родено окт 2013 г., с което не сме се откъсвали през майчинството, ходи там и от втория ден спи, яде и играе, никога не е ревяла на вратата, напротив – понякога не иска да си тръгваме. Уикендите сутрин става и реве в нас на вратата да я обувам и да ходим в Арти, което ако познавате чепатото й характерче и силната й привързаност към мен ще ви се стори странно.

Разполагам с достатъчно време да следя на камерите какво се случва, за да потвърдя, че проблем с тях не е имало. За мен те са незаменим помощник в моята адаптация към разделянето с детето, защото в съзнанието ми, както на всяка от нас, се случват какви ли не гадости с детето – бой, крясъци, агресия, неглижиране от страна на лелите и т.н. …  Е да, но не. В началото тя неможеше и неискаше да яде сама и всеки път до нея сядаше една от кактите/лелите и я хранеше. За три седмици прояде сама. Има АБКМ и е на специално меню и всеки ден при колебание ми се обаждат да се посъветват с мен дали да й дадат и еди какво си. Вечер като я взимам ми се дава подробен отчет колко е яла, спала, акала, в какво настроение е била, какво ново се е случило и т.н. , без да съм питала. Незнам как е при по-големите деца, но в яслата им цари страхотно настроение и професионализъм. Градината е собственост на младо семейство с две дечица и следят всичко целодневно. Не веднъж на вратата съм ги засичала и са знаели подробности за дъщеря ми и нейното поведение там. Или в телефонен разговор. Имат страхотно лично отношение и винаги при молба или забележка (веднъж не й бяха сложили жилетка под якето,а ми се стори студено навън и ги помолих да я обличат навън както им я водя) винаги е следвала промяна и това не се е повтаряло. Всяка седмица се изпраща учебната програма, графика и менюто на децата. В края на месеца изпращат профил с поведението, развитието и напредъка на детето. От там всеки може да види дали то проявява агресия и изобщо как реагира. Това с агресията – ами това е животът, за съжаление. Агресивни има и на площадката и в яслата и навсякъде в живота и нашите деца трябва да се научат да се справят с това, с помощ от лелите, разбира се. Но не мисля, че те трябва да бият или да правят каквото и да е с агресивните деца, защото ако вашето е такова, би ли ви било приятно да го бият? Моментът е много деликатен и може много да се говори, правилна реакция сигурно няма, затова ако има такива случаи трябва да се работи от всички страни по проблема – родители и учители. В тази връзка, директорката им е възрастна строга дама, която цял живот се била занимавала именно с педагогика и е много респектираща и непреклонна на тема здраве, режим, качество.

Относно обстановката – какво да ви кажа, всяка от нас, когато търси градина отива на оглед и си преценява дали я устройва. Ако това, че има стълби или леглата са еди къде си не му харесва на някого, може спокойно да намери по-подходящо място. Аз лично обиколих доста места и за мен това е най-доброто съотношение – база, качество, доверие, контрол, отношение, цена. Видяла съм всички плюсове и минуси и съм взела решение, затова немога да се примиря, когато се коментират глупости за места, които не го заслужават. Всеки си има история, немога да се доверя обаче на неща, за които от личен опит знам, че не са истина. През септември още двама мои колеги записаха децата си там и всички са страшно доволни… просто не си обяснявам разказите тук.

Много се надявам и други майки да се включат, такива, чиито деца са били или още са в Арти и да си кажат своето мнение, за да не увисне моята похвала така самотна във въздуха. Да се плюе така безпочвено не ми дава мира.

А, да и сега се сещам, от тази есен Арти е сертифицирана по МОН, което за мен не е плюс, но за вас явно е. Дано помогна в избора на някоя отчаяна като мен мама, заслужава си да се види мястото и да се вземе лично решение. Успех на всички в търсенето и намирането на идеалното място за децата ви.     

 bouquet

# 529
  • Мнения: 6 627
K@M@, хубаво е, че споделяш задоволството си от градината. истината е, че всеки има различни критерии за това как иска да се гледа детето му, затова и плюсовете за едни родители са минуси за други и обратното.
аз като прочетох писанията за сегашната ни градина, не можах да я позная. но имам много добра комуникация с персонала, свободен достъп до градината (мога да отида да наблюдавам и цял ден, ако искам), участвам в някои от заниманията на децата, и съм спокойна за гледането на дъщеря ми там. в петък се прибра с одрано под оченцето. и детето, и учителките ми разказаха случката - друго дете е било нетърпеливо да рисува с жълтия флумастер, дръпнало ѝ го от ръчичката и при дърпането я удря под окото. на другото дете веднага е обърнато внимание, извинило се е, медицинската сестра е погледнала окото. по критериите на някои родители подобен инцидент е недопустим и те биха изписали куп оплаквания.

# 530
  • Sofia
  • Мнения: 26
друго дете е било нетърпеливо да рисува с жълтия флумастер, дръпнало ѝ го от ръчичката и при дърпането я удря под окото. на другото дете веднага е обърнато внимание, извинило се е, медицинската сестра е погледнала окото. по критериите на някои родители подобен инцидент е недопустим и те биха изписали куп оплаквания.

Точно така е, много си права. Все пак това са деца, трябва да се контролират, но не са роботчета, всяко реагира по различен начин и минава през различни периоди. Наистина обаче тези родители, за които казваш, трябва да си контролират нервите и да мислят малко повече, преди да коментират и злословят без причина, доказателство и т.н., защото повлияват на жените, които наистина търсят решение за своето дете.

За мен в следствие подобни "истории" беше голяма травма да пусна детето си на ясла, пък било то и толкова препоръчана като Арти. И камерите не ми даваха спокойствие в началото, защото от такива съфорумки в главата ми се случваше какво ли не... Но вече съм много спокойна.

Последна редакция: вт, 17 ное 2015, 09:26 от K@M@

# 531
  • Мнения: X
Има и доста адаптивни деца, които където и да ги сложиш няма да имат проблеми. Споделяй впечатления, но оставяй и останалите да правят същото. Негативното мнение за Арти не беше едно, така че вероятно родителите написали ги имат основание. Аз знам какво е детето ти да изпада в истерия, слава Богу не знам какво е да почне да заеква, така че съчувствам много на родителите и съм сигурна, че имат основание да се оплакват. И изобщо примера с молива не е същия, меко казано сравнението е нелепо. Моя приятелка си записа детето във въпросната градина и набързо го отписа, защото детето изобщо не можа да свикне, повръщаше от рев и прочие. В случая аз го отдавам на психиката на детето, защото то прекалено малко посещава градината, но и на уж демократичния им начин на адаптация ( с родител, ама ако може да излезе и да е навън и това след 2 рия ден). Освен това тя каза, че собственика й говори едно, директорката друго. Както и да е, нещата никога не са едностранни, изказа си позицията, благодаря.
Синът ми ходи на градина от 2 месеца, за мен това е много кратко време за да изкажа реално мнението си. Може би в края на годината ще имам такова и ще напиша и градината и впечатленията си.

# 532
  • Мнения: 784
Чудесно е, че някой пише и положително мнение. Защо все забравяме да похвалим, а бързаме да очерним/не визирам конкретен пост/. Абсолютно съм съгласна с ady Stardust . При едни условия, различни деца реагират различно.Ако някой ми каже, че в някоя ДГ ВСИЧКИ деца се адаптират без проблем....значи има нещо гнило!

# 533
  • Мнения: 1 153
Като сме започнали с положителните мнения, да споделя за опита ми с Еко Дара - детето ми е там от септември и поне за сега съм доволна. Следят състоянието на детето, интересуват се как се чувства и държи вкъщи и се стараят да отговарят на нейните нужди и потребности. Няма да навлизам в детайли, но ако някой има допълнителни въпроси - ще отговарям:)

# 534
  • Мнения: 6 627
еко дара ми беше в списъка с желани градини, имам хубави впечатления оттам, но ни е много далеч и се спряхме на друга дг.

# 535
# 536
  • Мнения: 13
Лелеле! Чета тука някакви кофти неща за Арти, на които няма ама никакъв шанс да повярвам!
Дъщеря ми е там от самото начало. Преместихме я от държавна градина, защото 3 месеца беше в стрес. В Арти не съм видяла такова нещо. Децата никога не искат да си тръгват. Вечер на двора стоим по половин час по 5 родителя на куп и се молим на децата да тръгнат. Учителите им са страхотни! Нищо никога не ме е притеснило. Телефонът ми е в джоба и винаги мога да погледна камерите. Виждам само тичащи и подскачащи усмихнати деца, както моето, така и останалите. И това ми е достатъчно. Simple Smile

# 537
  • Мнения: X
Почвате да ставате досадни с тази детска градина. Всеки има място в темата, да си напише мнението. Никой не Ви кара да вярвате в каквото и да е било, хора разни - разни идеали.

# 538
  • Sofia
  • Мнения: 26
 Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Ох, много ме жегна този коментар! Както казва една приятелка журналистка - положителното не е новина Wink

Ако избълвам змии и гущери може да коменитраме 5 дни в детайли, но ако кажа нещо готино - съм досадна. Отегчавам се и съжалявам дълбоко, че изобщо реших да споделям мнение. Когато реша да закопая някого, защото съм станала с гъза нагоре, ще дойда и ще ви го напиша, тогава ще ви е интересно.

Поздрави

# 539
  • Мнения: X
Това с положителната новина вече го написа, интересно с едната ръка сипеш обиди, а с другата щедри хвалби. Старах се тона ми да е приличен, къде ти е проблема? Съжалявам, че глуповатите изказвания не са ми по вкуса. Всъщност с последните си думи не коментирах твоя пост, за който можех да кажа доста повече неща, но в крайна сметка има ли смисъл. Радвай се, че детето ти, което не се е откъсвало от теб 2 години се е адаптирало за 3 дни, много деца нямат този късмет. На такива трябва да им се обръща повече внимание, да се подхожда към тях с разбиране и изобщо именно тогава си проличава добрия педагог и доброто отношение. Тъй като ти явно нямаш опит с подобно дете и респективно обгрижване, не виждам защо се обиждаш и не приемаш чуждия опит.

Общи условия

Активация на акаунт