Оставяте ли близнаците да плачат?

  • 1 447
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,
за първи път пиша във форума, защото изключително ме вълнува следната тема: оставяте ли близнаците да плачат?
Имам буйно момче на 3,5 г и две момиченца на по 2 месеца. Коликите им са жестоки и дори да съм ги обгрижила напълно те просто плачат. Батко им сериозно ме е тренирал да издържам на бебешки рев, но него имах възможност да го разнасям напред-назад, да му измислям развлечения... често и това не помагаше, но не съм го оставяла да плаче повече от 15 - 20 мин без опит да го утеша. Сега всяка минута ми е ценна, а ръцете ми са само две. По  принцип зная отговора: детето има нужда да го гушнеш. Ами ако и като го гушнеш пак плаче? Продължавам ли да успокоявам или го оставям да поплаче за да обърна внимание на някое от другите деца или да свърша нещо вкъщи?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 103
  Не знам как е с едно дете, но с близнаците трябва да се правят компромиси, особено ако нямаш помощ. Доколкото си спомням при рев взимах на ръце този, който ревеше по-жално или по-силно, като се поуспокоеше взимах втория ако не се е успокоил самичък междувременно или пък слагах едното бебе в кошницата за кола и го люлеех с крак докато гушкам другото. Изобщо трябва да свикваш, че ще е трудно всички да са доволни по едно и също време.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Моите не бяха от най-ревливите честно казано. Или по-скоро единият ревеше много заради колики, но строго по график - от 19 до 22ч и си го спазваше. Рядко се е случвало да реват едновременно, най-често когато по някаква причина се забави яденето. До към 7-8 мес ги гушках едновременно, после вече ми беше трудно и ги слагах двамата до мен на спалнята и опитвах само с галене да ги успокоя. На коликите гушкането никак не помага, моя си ревеше каквото и да направя, но аз въпреки това го гушках, защото смятам, че самото бебе ще понесе по-лесно болката, ако е гушнато. Всяка вечер по три часа беше на ръце. От тогава с лявото ухо чувам лошо.  Joy Не ги оставям да реват и до сега (на 6 год). Не за друго, а защото бебешкия рев ми е най-силния дразнител. Направо се побърквам като го слушам и не мога да го издържа повече от 1-2 мин. Знам че не е възпитателно, но наистина не мога. 

Общи условия

Активация на акаунт