Запис на бебетата?

  • 1 146
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 565
За първи път ми правиха запис на тоновете на близначетата ми и всичко е наред,което много ме радва ,до колкото знам в края на бременността  всяка седмица се прави запис ? Какви трябва да са нормалните стойности за бебета ?Не ми обясниха много по въпроса ,но колкото разбрах от това се вижда дали нормално порастват бебета?

# 1
  • Мнения: 6 764
Запис на тонове ми правиха последните 2 седмици на 9-ти месец. Аз родих ден след термин. Доколкото помня следи се сърдечната дейност на плода и дали има контракции. За стойности не знам нищо. Лекарката преглеждаше нещо като кардиограма, което излизаше от апарата и ми казваше, че всичко е ок. Друго не ми е трябвало да знам  Peace

# 2
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Не знам зависят ли тоновете от седмиците в които си, които се приемат за нормални. На мен ми правеха запис на тоновете само в болницата последната седмица от бременността. Преди това на консултациите пускаха тоновете за около минута само колкото да ги чуят. Лекар най-добре би отговорил на поставените от теб въпроси  Peace

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
На мен ми правеха запис всеки ден през последните 2 мес, но аз имах проблеми и лежах за задържане. Не съм сигурна, че само по записа може да се съди за растежа на бебетата. Той записва само пулса на бебето и контракциите. Но е показател за функционалното състояние на бебето. Точни стойности не помня, някъде над 100 е бебешкия пулс, но колко точно над 100 не помня. Щом са ти казали, че всичко е наред, значи няма за какво да се тревожиш. Пулсът на бебето е много чувствителен показател и никой нормален гинеколог няма да те остави в къщи, ако там нещо не е наред.

# 4
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
140 до 160 бяха като цифри записите ми. Под 100 вече се следят тоновете. А по-ниските са притеснителни (случи ми се час преди плановото секцио да паднат и да се задържат много ниски тоновете на едната близначка та дори и да се изгубят на моменти, след 10 мин вече ме оперираха по спешност). Но щом лекар казва че всичко е наред мисля че няма за какво да се тревожиш  Peace

Общи условия

Активация на акаунт