Каква кафемашина бихте ми препоръчали?

  • 180 514
  • 869
  •   1
Отговори
# 255
# 256
  • Мнения: 646
И аз само Давидоф пия, но смеската каква е?

# 257
  • Мнения: 81
Ние сме вкъщи с Saeco INTELIA тя е автомат oт 5 години сме с нея и сме  много доволни но е скъпа около 800 лева мисля че беше

# 258
  • Мнения: X
Момичета, някой може ли да каже нещо за тази. http://www.delonghi.com/en-gb/products/coffee/coffee-makers/auto … 22360s-r132215020
Купихме такава,  обаче от няколкото кафета, които изпих (пием с мляко) не съм много впечатлена, има още опции и настройки, които да опитам, надявам се да стане по-голям каймак. Но имаме опция да я върнем и не знам дали има смисъл да опитвам още или направо да я връщам.
Предната ни беше обикновена машина, купена от супера и кафето много ми харесваше...

# 259
  • Мнения: 252
Ние имаме Долче Густо с капсули и сме доволни. Вероятно има и много по-хубави, но като за 160лв. прави ароматно кафе  Hug

# 260
  • Мнения: 423
Здравейте за именния си ден на 24.11 си направих подарък Филипс Саеко Поемия. Взех си и Лаваца крема густо /беше на промоция в СБА/ . Прави хубаво кафе машинката доволна съм. Утре ще пробвам и кафе-дозите Илли.
Една позната ме светна нещо да питам някоя оравила ли го е ?-купувала си капсули долче густо отваряла капсулата и изсипвала съдържанието в цедката на ръкохватката. Каза става супер кафето.Моята кафе машина може с тези хартиените капсули . Дали ще стане с долче густото?

Последна редакция: чт, 01 дек 2016, 14:12 от (wind)

# 261
  • Мнения: 837
Някой може ли да помогне? Явно на машината ни - Саеко Минуто е бил презареден резервоара за кафе. От там според мен нещо се е запушили мелачката и се чува, че върти но нищо не мели. Да се пробваме ли да я правим нещо или да я нося направо в сервиза? Имам спомен, че преди доста време й се случи нещо подобно, но някак ММ май я отпуши. 

# 262
  • Мнения: 847
Моят модел е същият,случвало ми се е когато кафето е много едро,тогава трябва да се завърти кафемелачката,към най-ситното мелене/най-малката точка/.И обратно,когато кафето е много дребно кафемелачката се завърта за най-едро мелене/най-голямата точка/.

# 263
  • София
  • Мнения: 2 271
Това се получава, когато се намокри кафето. Може да е попаднала вода при зърната кафе. Тогава смляното кафе вътре при ножовете става като кал и замазва процепите на ножовете. Кафемелачката работи, но върти "на празно", т.е. все едно няма кафе. Пробвайте да пуснете да мели на максимална едрина и на най-слабото кафе. Ако водата е малко, може да се оправи.

# 264
  • Мнения: 837
Оправихме го, мерси! !!

# 265
  • Мнения: 4 021
Здравейте,
купих Philips Saeco Poemia HD8423/29 на майка ми от Emag от черния петък. В събота я взе и е силно разочарована. Каза, че кафето става воднисто, блудкаво и почти без каймак. Пробва с два вида кафета и резултата е един и същ. Тества кафето на машината на леля ми, отново Saeco, но по-стар модел, и там става супер. Имате ли идея какво може да е?

# 266
  • Мнения: 837
Здравейте,
купих Philips Saeco Poemia HD8423/29 на майка ми от Emag от черния петък. В събота я взе и е силно разочарована. Каза, че кафето става воднисто, блудкаво и почти без каймак. Пробва с два вида кафета и резултата е един и същ. Тества кафето на машината на леля ми, отново Saeco, но по-стар модел, и там става супер. Имате ли идея какво може да е?
Крема диск?

# 267
  • Мнения: 4 021
Здравейте,
купих Philips Saeco Poemia HD8423/29 на майка ми от Emag от черния петък. В събота я взе и е силно разочарована. Каза, че кафето става воднисто, блудкаво и почти без каймак. Пробва с два вида кафета и резултата е един и същ. Тества кафето на машината на леля ми, отново Saeco, но по-стар модел, и там става супер. Имате ли идея какво може да е?
Крема диск?
Да, има и го слага.

# 268
  • Мнения: 1 746
Един мой познат техник каза, че имало разлика в моделите предлагани от Емаг и тези на българските магазини за техника.Така, че не се очудвам.

# 269
  • София
  • Мнения: 2 271
Здравейте,
купих Philips Saeco Poemia HD8423/29 на майка ми от Emag от черния петък. В събота я взе и е силно разочарована. Каза, че кафето става воднисто, блудкаво и почти без каймак. Пробва с два вида кафета и резултата е един и същ. Тества кафето на машината на леля ми, отново Saeco, но по-стар модел, и там става супер. Имате ли идея какво може да е?

Този модел има две цедки - плитката е за дози тип "чалда", а дълбоката е за мляно кафе. Ако слагате мляно кафе в плитката цедка, няма да става хубаво. Освен това, понякога трябва да минат 20-30 кафета, за да се разработи машината.

Общи условия

Активация на акаунт