Каква кафемашина бихте ми препоръчали?

  • 180 711
  • 869
  •   2
Отговори
# 285
  • Мнения: 412
Малко встрани, но да не отварям нова тема. Препоръчайте сервиз за Саеко Минуто, в София.

# 286
  • София
  • Мнения: 2 271
Какво му е на Минуто-то?

# 287
  • Мнения: 412
Какво му е на Минуто-то?
Много вода изтича във ваничката за капки, влиза вода в контейнера за отпадното кафе и избива покрай дюзите. Съответно кафето е рядко. Мисля си, че е някое уплътнение, но не съм майстор все пак. Иначе правеше разкошно кафе.

# 288
  • Мнения: 167
Здравейте, моето Саеко Минуто се повреди. Кафето не изтича плавно, както беше преди, а от чучура за кафе излизат капки. Първоначално само едната дюза беше запушена, а сега и от двете излизат само капки. Препарат за декалциране и таблетки не помогнаха. Търся сервиз в Плевен.

# 289
  • София
  • Мнения: 2 271

Coma, увеличете едрината на смилане, но изчакайте да минат 4-5 кафета и тогава ще се прояви новата настройка.
Проверете, дали водата (от накрайника за чай) има същото налягане, като преди. Ако и оттам тече по-слабо, значи има запушване или помпата се е повредила и няма да стане с настройка и препарати.

# 290
  • София
  • Мнения: 23 165
вчера пусках за първи път почистване на кафеавтомата.
в упътването пишеше ако имам някакъв си филтър да го махна.
оказа се че нямам такъв.
та въпроса ми е имате ли по вашите машини филтър за вода и има ли смисъл да потърся и да си купя?

# 291
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
И аз нямам

# 292
  • Мнения: 6 292
Здравейте,
Трябва да купя кафемашина до към 180 лв (ако може и по-евтино ще е идеално). Ще е чудесно ако пуска и топла вода за чай. Има ли такова животно в този ценови диапазон newsm78. За лична употреба имам скъпа и тази не е за мен, но не искам да хвърлям пари за някакъв боклук и после да не се ползва...
Ако може да ми предложите конкретни модели ще съм благодарна. bouquet
Аз гледах тези:
https://www.tehnomix.bg/malki-elektrouredi/kafemashini/rohnson-r-969
https://www.tehnomix.bg/malki-elektrouredi/kafemashini/delonghi-ec-146-b
https://www.tehnomix.bg/malki-elektrouredi/kafemashini/concepta-ec-110
https://www.tehnomix.bg/malki-elektrouredi/kafemashini/saeco-hd-8423-19

# 293
  • София
  • Мнения: 2 271

Последната от цитата Ви или тази - в момента е на много добра цена  Peace

# 294
  • Мнения: 2 420
Здравейте,
много се бях запалила по кафе-автомат на Юра или на друга марка, понеже идеята да натиснеш едно копче и да получиш еспресото е доста примамлива. За съжаление чета, че този вид кафе-машини се развалят твърде често (независимо от ценовия клас или марката).
Сега като прочетох на горните машини характеристиката видях, че и те имат 15 бара налягане.

Дали има разлика във вкуса на кафето и кой според тези, които са запознати с двата типа машини е за предпочитане?

# 295
  • София
  • Мнения: 2 271
Определено кафе автомата е за предпочитане. Освен, че помпата на всички домашни машини е с налягане 15 bar, няма нищо общо между автоматите и тези с ръкохватки. Автоматът мели кафето на момента и то е много по-ароматно, отколкото предварително смляното кафе. Друго предимство на автомата е удобството - просто натискаш едно копче, взимаш си кафето и отиваш на работа и машината сама складира отпадъка, самопочиства се и се изключва след време.  А с ръкохватката трябва да я включиш, да сложиш кафето, да го натъпчеш, да изхвърлиш кафето от ръкохватката и да я измиеш, за да не се запуши.
Повечето автомати имат възможност за настройка на определен час за включване и изключване на машината, настройване на температурата, силата и дължината на кафето. Регулират едрината на смилане, според различните сортове кафе.

Разбира се, колкото повече функции има една машина, толкова повече части могат да се повредят. Но удобството на екстрите е по-голямо от риска.  Peace

И автоматите не се развалят твърде често  Simple Smile.  Продавам такива машини и мога да кажа, че повечето клиенти си ги ползват дълго и безотказно.

# 296
# 297
  • София
  • Мнения: 3 290
Има разлика. Машините с ръкохватка правят по-добро кафе от автоматите.

От автоматите кафето излиза по-рядко. Да, почиства се на 5 кафета, а не на всяко, но това отнема толкова малко време, че е без значение.

Има цяла тема за кафеавтоматите и повечето хора споделят какво не им харесва.

# 298
  • Мнения: 2 420
Има разлика. Машините с ръкохватка правят по-добро кафе от автоматите.

От автоматите кафето излиза по-рядко. Да, почиства се на 5 кафета, а не на всяко, но това отнема толкова малко време, че е без значение.

Има цяла тема за кафеавтоматите и повечето хора споделят какво не им харесва.

Точно това ме интересуваше.
Би ли дала линк към темата, аз не намерих нищо за кафеавтомати! Embarassed

Последна редакция: нд, 02 апр 2017, 13:20 от Mirella_

# 299

Общи условия

Активация на акаунт