Каква кафемашина бихте ми препоръчали?

  • 180 666
  • 869
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 3 292
Пастир няма нужда да ходиш в Италия и в България има места където можеш да опиташ истинско кафе, а после пак с Айкото.

Не не мерси Simple Smile от майстори и разбирачи със скъпи канички няма нужда и гаджия класик в заведението аз да пропусна Simple Smile А айкото го сравнявам точно с вашите машини понеже и те са точно толкова добри. Аз както казах съм купувал и разкарвал почти всички класове на прочутото Саеко на цени от 600 до 1600 лв и не и тях ще пропусна. Делонгито засега върши чудна работа.
Чудя се дали  си вярваш на това..
Едно е да казваш, че на теб ти харесва кафето от Айкото, че е супер и т.н, ама да ни разказваш как Айкото не е по-зле от машинки за 5-10 пъти повече пари е малко смешно не мислиш ли? Това е малко като да сравняваме трабант с някаква средно ниво кола и двете те возят и имат 4 колелета, но до там свършва приликата.

# 556
  • Мнения: 189
Чудя се дали  си вярваш на това..
Едно е да казваш, че на теб ти харесва кафето от Айкото, че е супер и т.н, ама да ни разказваш как Айкото не е по-зле от машинки за 5-10 пъти повече пари е малко смешно не мислиш ли? Това е малко като да сравняваме трабант с някаква средно ниво кола и двете те возят и имат 4 колелета, но до там свършва приликата.

Седни прозети маркетинг, седни проследи фабриките които произвеждат части, седни проследи фабриките които произвеждат ако щеш кафе машини - повярвай, ще останеш достатъзно изненадан за какво си си дал парите Simple Smile а и междо другото интересно щом цената е фактор защо ли една машина в Европа струва 300Е а в САЩ 80$ може би тука им слагат платина ... малко историята отива като меренето на интернет връзката ни - реално няма да ползваш повече от 10Мб ама си купуваш 100 за цена от 30 лева при все, зе не четеш шрифта, че това е постижима скорост, а не гарантирана, точно както и при 10те ама важно е да казваш - уау имам еди 100Мб ама го ползвам за фейсбук Simple Smile Та ботъмлайн - всизки разбрахме, че си се прецакал със скъпа среден клас машина, но не можеш да го преглътнеш и ни убеждаваш колко е добра, че да не си сам.

Последна редакция: ср, 20 мар 2019, 21:40 от pastir

# 557
  • Мнения: 40 842
Аз съм лаик по кафетата, ама все пак имам инженерно образование, та се замислих - от какво зависи вкусът на кафето? От самото кафе основно, от водата и от машината. А машината това са налягане, температура и нещо там по дизайна на цедката. Няма друго, не е ракетно инженерство и според мен всеки може да го направи. Ако няма свой развоен център ще купи една успешна машина, ще я разглоби и ще направи същото. И затова не разбирам една кафе машина какво толкова може да прави повече от друга newsm78 Разликата според мен е в трайност на материалите, дизайн, безаварийност, производителност, имидж и т.н. Ама да прави добро кафе какъв е толкова проблемът? Говорим не за завтомат.

# 558
  • Мнения: 189
Аз съм лаик по кафетата, ама все пак имам инженерно образование, та се замислих - от какво зависи вкусът на кафето? От самото кафе основно, от водата и от машината. А машината това са налягане, температура и нещо там по дизайна на цедката. Няма друго, не е ракетно инженерство и според мен всеки може да го направи. Ако няма свой развоен център ще купи една успешна машина, ще я разглоби и ще направи същото. И затова не разбирам една кафе машина какво толкова може да прави повече от друга newsm78 Разликата според мен е в трайност на материалите, дизайн, безаварийност, производителност, имидж и т.н. Ама да прави добро кафе какъв е толкова проблемът? Говорим не за завтомат.

 Абсолютно точно казано. 90% от уредите от един и същи вид (говорм за дребна техника) се произвеждат в един и същи завод някъде си и само се брандират. Т.е отива известна марка Х в завода и казвам искам 5 милиона бройи, дизайна да е еди какъв си с моя надпис, тъй като този завод поточната му линия все му е тая каква е марката слага каквото слага и на марка У, само че марка Х за разлика от марка  У има огромни разходи за шоурум, реклама, билбордове и като цяло маркетинг - е няма как цената на Х да е като цената на У който просто се продава в незнайни или малко знайни магазини. Ако искате примери много - погледнете къде се сглобяват телевизорите и какви матрици имат, погледнете къде се сглобяват ниски средни класове лаптопи, погледнете в кои заводи се произвеждат известни и без известни марки гуми, потърсете колко завода в света има за маркови слънчеви очила.Погледнете различните марки кафе машини защо имат един и същи дизай, а марката им е тотално различна. Мисля че всички ще останете изненадани.

# 559
# 560
  • Мнения: 3 292
Аз дадох примера с Трабант и Мерцедес, ама явно е недостатъчен. Лично съм слушал собственици на коли от 1000лв как се смеят на другите и си мислят, че са най-хитрите и умните карайки подобни скрапове, а останалите да заблудени и прости. Та твоите изяви са от този сорт.

Случайно да си се докосвал до Rancilio или някоя друга среден клас машина?
Защо ли тежат по 12-14кг, а разби от сорта на Айко са по 4-5?

Хайде това са домашно, че гледам много ги разбирате нещата.
Само за жокер не са пълни с олово като соц мотокарите ни.

Последна редакция: чт, 21 мар 2019, 19:51 от Alexslav

# 561
  • Мнения: 40 842
Не, не съм се докосвала. Но ти говориш за професионални машини, а ние тук за домашни.

Освен това разбирам от други типове машини и кафемашините няма как да са нещо различно -  професионалните машини са толкова тежки, защото са направени да правят по стотици кафета на ден, а не по 4-5. Това изисква преоразмерени детайли както в механичната част, така и електрическата. Изискват лесна профилактика, ремонтопригодност на място и т.н. И да, това изисква качествени материали и струва пари. Обаче ако се абстрахираме от трайността, надеждността и производителността на машината, вкусът на кафето зависи от налягане, температура и цедка. И на кафето му е все едно дали налягането е постигнато от помпичка за 20 долара или за 200 долара. Да, първата ще се скапе след 6000 кафета, ама какво от това? Тя затова е домашна, а не професионална. И разните резервоари и тръбички на домашната не могат да се мерят с тези на професионалната, ама това как влияе на кафето?

Та ти, понеже явно разбираш, не дей да говориш по принцип, а ме убеди с аргументи защо една скъпа машпина е по-добра за домапни нужди. Може би прави кафето не с 15, а с 25 бара? (Едва ли, не е нужно).

# 562
  • Мнения: 11 599
Не виждам защо е тази препирня. Въпросът при домашните машинки опира най-вече до това дали може да поддържа определено налягане докато изтече нужното количество вода за напитката. Явно едни машини за домашна употреба го могат по-добре от други.

# 563
  • Мнения: 40 842
Не виждам защо е тази препирня. Въпросът при домашните машинки опира най-вече до това дали може да поддържа определено налягане докато изтече нужното количество вода за напитката. Явно едни машини за домашна употреба го могат по-добре от други.

Нали и аз това казвам - налягане и температура за 30 секунди трябва да се поддържат. И не може да е толкова трудно. Трудно е да се правят кафета едно след друго или по няколко наведнъж цял ден. И да, някои машинки загряват по-бързо и имат по-малки паузи между кафетата, ама това не влияе на вкуса на отделното кафе, а на това колко време ти трябва да направиш кафета на 5-6 гости.
Сега, за машини боклуци явно не говорим Grinning

# 564
  • Мнения: 11 599
Ние с теб не говорим за машини боклуци, но явно има хора, които не правят разлика. То по логиката на някои потребители защо да си купя скъпа пералня, като може и евтина, нали на една поточна линия се правят......Аз знам, че никой голям производител няма за цел да праска една висока цена, ей така, за едното нищо. 

# 565
  • Мнения: 40 842
Аз знам, че никой голям производител няма за цел да праска една висока цена, ей така, за едното нищо. 

А, недей така, на моята Смег доста голям процент от силно завишената цена е заради дизайна и марката Twisted Evil То и аз заради дизайна ги дадох де, ако исках само добро кафе можех да мина и с наполовина Grinning

# 566
  • Мнения: 22 867
Не знам, но имах едно Солак-че, което ми е правило най-хубавото кафе вкъщи. Направо съжалявам, че не предлагат вече тоя модел. Нито дизайн кой знае какъв, нито претенции, но чудесно кафенце! Heart Eyes За моя вкус, разбира се! Simple Smile Peace

# 567
  • Мнения: 11 599
Ама дизайнът струва пари! А да сместиш дизайн и чарколяци, че да се получи нещо читаво, не е лесна работа.


Не знам, но имах едно Солак-че, което ми е правило най-хубавото кафе вкъщи. Направо съжалявам, че не предлагат вече тоя модел. Нито дизайн кой знае какъв, нито претенции, но чудесно кафенце! Heart Eyes За моя вкус, разбира се! Simple Smile Peace
Ето това е, важното човек да си намери машинка и кафе за собствения вкус. Наистина едно време имаше едно добро Солакче, виждала съм го и едно подобно Филипсче имаше. Аз го имах, ама като ми разбиха апартамента и го отнесоха (това преди повече от 15 години).

# 568
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Не виждам защо е тази препирня.

Май за да могат някои хора да си кажат колко са им скъпи колите и каните за мляко. Joy
Като нямат къде другаде, да си избият комплексите върху нас с Трабантите. Trollface
Жалка работа...

# 569
  • Мнения: 11 599
Не виждам защо е тази препирня.

Май за да могат някои хора да си кажат колко са им скъпи колите и каните за мляко. Joy
Като нямат къде другаде, да си избият комплексите върху нас с Трабантите. Trollface
Жалка работа...
Ами не. Човекът се опитваше да обясни, но подходи малко не както трябва.

Общи условия

Активация на акаунт