Каква кафемашина бихте ми препоръчали?

  • 180 508
  • 869
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 776
Харесваме кафето на Дъбов. В магазина, а пък и на страницата се предлагат няколко вида начина да се смели, но и на зърна се продава, като си мислим, да си вземем мелничка за  кафе и да го мелим у нас. Вероятно ще експериментираме и с др марки кафета.
Т.е тази Г класик е добра машина, така ли ?

# 631
  • Мнения: 3 290
За парите си е добра, всичко по-добро е по-скъпо.
На Дъбов кафетата са доста добре-проблема е, че са си скъпи, но това е защото  няма много избор у нас на прясно изпечени добри кафета..
Абсолютно безсмислено е да се купува хубаво прясно кафе и да се мели на място, на другия ден вече не става, камо ли след седмица или две.
Ако ще се купува мелница е добре, но пак зависи каква, защото резултатите много зависят от мелницата.

# 632
  • Мнения: 776
Тогава следващият ми въпрос е каква мелница ? Simple Smile

# 633
  • Мнения: 3 290
За мелница не мога да помогна, аз съм с ръчни, но като цяло не са евтини.

# 634
  • Мнения: 604
Крема устройството разпенва и създава пяна, за съжаление вкус не може да имитира, само горе долу вида.
Кафемелачка е изгодно да се вземе втора употреба, за нова като нищо ще подмине цената на машината.

Последна редакция: вт, 18 юни 2019, 04:57 от Coffeeforums

# 635
  • Мнения: 40 752
То пък какъв е вкусът на пяната? Пяната е само за визуален ефект, ако я докарва на вид всичко е точно. Вече вкусът на кафето е важен, ама и там колкото хора, толкова и вкусове. Да казвам ли, че най-голям пазарен дял има "Нова Бразилия"?  Joy

# 636
  • Мнения: 3 290
Домашното вино и ракия също, ама не са от най-добрите алкохоли..

# 637
  • Мнения: 40 752
Говорех за вкус, не за добро или не.
А и вкусът е субективно понятие, не може да се измери обективно кое е по-вкусно. Домашната ракия е некачествен алкохол не заради вкуса си, а понеже няма гаранция какво има в нея.

# 638
  • Мнения: 3 290
Ами то е същото, добро/добър вкус.
Няма как да е лошо да е с добър вкус, макар за някои хора да е така примерно с Н. Бразилия.

# 639
  • Мнения: 40 752
Ами то е същото, добро/добър вкус.
Няма как да е лошо да е с добър вкус, макар за някои хора да е така примерно с Н. Бразилия.

Именно добро/качествено не значи вкусно. Аз например обичам боза, а половинката не, даже и да е от добрите, все не харесва вкуса. Аз пък мляко не понясям, ако ще супер качествено и био и не знам какво да е.

# 640
  • Мнения: 1 355
https://www.amazon.de/gp/product/B003UMHO8G/ref=gb1h_img_m-5_364 … pf_rd_p=564033647
Какво ви е мнението за тази кафе машина?
Отказах се от пълен автомат, имаме на работа, много е капризна.

# 641
  • София
  • Мнения: 8 276
https://www.amazon.de/gp/product/B003UMHO8G/ref=gb1h_img_m-5_364 … pf_rd_p=564033647
Какво ви е мнението за тази кафе машина?
Отказах се от пълен автомат, имаме на работа, много е капризна.

Ако ви е нужна кана, става.
При нас машината за вода е отделна - филтрира (с Брита) и има няколко опции за температурата

# 642
  • Мнения: 1 355
В тази кана се приготвя еспресото ли? Простете ме за невежеството, но това разбрах от снимките.

# 643
  • София
  • Мнения: 8 276
За шварц кафе е и/или чай.

# 644
  • Мнения: 604
Ако не пиете филтърно кафе такава машина не ви е нужна.

Общи условия

Активация на акаунт